Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kereszteltetik meg...

Miért kereszteltetik meg sokan a gyereküket, főleg, akik nem is vallásgyakorlók?

Figyelt kérdés

A mai napi vegán anyukás kérdés kapcsán jutott eszembe, ott sokan azt írták neki, hogy a húsmentes èletmóddal rákényszeríti a gyerekére az akaratát és elítélendő, hogy nem hagyja meg a gyereknek a döntési lehetőséget, akarja-e?


Na de ilyen alapon, egy csomó ember meg rákényszerítí a gyerekére a keresztelést, miért nem hagyják meg, hogy eldöntse felnőve, meg akar-e keresztelkedni? És aki maga nem is jár templomba, nem is vallásgyakorló, az minek keresztelteti meg egyàltalán, divatból?



2020. jún. 25. 18:21
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
42%
A keresztelés nem árt a gyereknek, a vegán életmód igen.
2020. jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
55%
Tudatlanságból/félelemből/divatból. Azt hiszik majd egy felsőbb erő megvédi a gyereket és halála után a mennybe kerül. Egyszerűbb elhitetni magukkal ezt a dolgot, hogy a nagyfőnök fenn majd tereli a kölyök útját, ahelyett hogy tudatosan terelnék és tennének ők maguk a jobb életért.
2020. jún. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
38%
Én azért, mert bár nem vagyok hívő, de sosem tudhatom, hogy a gyerekem az lesz-e, így megadom neki az alapot hozzá. Egyébként önszántából a fiam el szokott menni hittanos foglalkozásra és szereti, szóval attól, mert én nem vagyok hívő, ő még lehet.
2020. jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%
De megkeresztelni nagyobb korában is meglehet, amikor már ő nyit ezek felé a dolgok felé magától.
2020. jún. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
36%
Lehetni lehet, de mi van akkor, ha én gyerekként kereszteltettem meg a gyerekem? Fáj ez annak, aki szerint hülyeség? Árt ez a gyerekemnek? Nem hiszem. Akkor meg?
2020. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
84%

A testvéremék keresztelővel gondolták megünnepelni a gyerekük születését. Összejött a rokonság és megajándékoztuk az ünnepeltet.

Mivel mi sem (ahogy a testvéremék sem...) vagyunk vallásgyakorlók, de még csak hívők sem, mi névadó ünnepséget tartottunk a kisfiunknak anyakönyvvezetőnél. Nekem furcsa, hogy mennyire kevesen élnek ezzel a lehetőséggel, pedig ugyanúgy lehet "keresztszülőt" választani, csak itt névadó szülőnek hívják.

2020. jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%

#6 Sokakban a névadó ünnepség a szocializmust idézi fel, szerintem azért nem szeretik.

A keresztelővel meg úgy vannak, hogy sokan az értelmét se tudják, csak azt látják, hogy "ezt szokták csinálni az emberek, amikor gyerekük születik"...

2020. jún. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
41%
Nem fog ártani neki.
2020. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
58%
Az egyik egy 500 éves vita, te meg egy lapon említed egy agyhalott hippivel, aki most mászott le a fáról. Nem vagyok vallásos, de azért na. Nagyon nem ugyanaz.
2020. jún. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
81%

A kereszteléssel nem árt a gyereknek.

Mindettől független mi pont ezért nem kereszteltettük meg. Majd ha ő nagyobb korában úgy érzi, megteszi. Igyekszem majd úgy nevelni, hogy több vallásba is bele lásson

2020. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!