Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akarnak sokan kis...

Miért akarnak sokan kis korkülönbséget a két testvér között? Miért nem jó a több év?

Figyelt kérdés
Négy év van köztünk a tesómmal, de állandóan veszekedtünk. Egészen onnantól kezdve, hogy beszélni tudott, mostanáig, pedig már felnőttünk. A barátnőimnek, akiknél nagy korkülönbség volt, ott nem volt ilyen, mert ott a kicsik inkább felnéztek a nagy tesóra, és eszükbe nem jutott belekötniük. 6-8 év korkülönbséggel mi a baj?

2019. nov. 9. 22:51
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
87%
Az hogy egy 6 éves már önálló, iskolába megy. Az embernek olyankor nincs kedve elölről elkezdeni az egészet. Örül hogy végre van ideje (ha kicsi is) magára, tud aludni.... stb
2019. nov. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
91%

Hát én 2t akarok. A 4 tényleg nem jó, mert se túl nagy se túl kicsi.

6-8 év már párhuzamos programokat jelent a nyaralásnál.

Plusz mi idősek is vagyunk, nincs mire várni.

A babázásban is most vagyok benne (infók, kapcsolatok, tárgyak, rutin) és a melóhelyen is csak egyszer kell majd "újraèpíteni" az "imidzsemet" (némi irónia).

2019. nov. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
92%

Akkor lesznek egymásnak hamar játszópajtásai, ha kicsi a korkülönbség.

Az, hogy ti felnőttként is veszekedtek, ennek semmi köze sem a gyerekkori veszekedésekhez, sem a korkülönbséghez: rossz természetetek van (vagy legalább egyikőtöknek).

2019. nov. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Áh, akkor ez elsősorban a szülők miatt van! Akkor nem a gyerekekre kell fogni, hogy nekik az a jobb, csak mert így szokták megfogalmazni...
2019. nov. 9. 22:57
 5/51 A kérdező kommentje:

,,Az, hogy ti felnőttként is veszekedtek, ennek semmi köze sem a gyerekkori veszekedésekhez, sem a korkülönbséghez: rossz természetetek van (vagy legalább egyikőtöknek)."


Ez így van. Mindig is egy kis ördögfióka volt. Rendetlen, de hazug, aki kimagyarázta, elnagyolta a dolgokat. Mindig is gondolkodtam, hogy miért lett ilyen, pedig minden szeretetet megkapott...de ilyen, utálatos.

2019. nov. 9. 22:59
 6/51 anonim ***** válasza:
88%
Magamból kiindulva azért, mert már nem vagyunk húsz évesek a párommal, hogy akár 4-5 évet várjunk a kistesóra. Meg a munkahely szempontból is könnyebb egyszer elmenni gyed-re, minthogy utána újra kezdődjön az egész elölről. És állítólag könnyebb, mert nem esik ki a ritmusból az ember. Amúgy nem feltétlenül van olyan, hogy egy 6 év korkülönbségű testvérpár között nincs viszály.
2019. nov. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ez túláltalànosítás, 2 ember vèlemènye alapján. 2-es vagyok, és igen, nekem is jobb a kis különbség, bár hàtrànya, hogy elmúlil hamar a babàzós időszak, de ha fiatalok lennénk, jöhetne a 3-4. amikor újra könnybe làbad a szemem minden baba láttán.


Másrészt szerintem a gyereknek is jó. Pl a nyaralásnál közös program azt jelenti, együtt a család. Mi a 12 éves - 6 hónapos fèltesó kombóval alig láttuk egymást a párommal a nyaralás alatt (kis túlzással), és ha nem féltesók lennének, akkor ez probléma lenne (így nyilván nem traumatizáló a nagynak, hogy ő nem tölt plusz időt az apja nőjèvel).

2019. nov. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
67%
Nem csak a szülők miatt van. A gyerekeknek is jobb, mert ha nagy a korkülönbség akkor más az érdeklődés, nem tudnak együtt játszani.... stb. Persze ehez az is kell, hogy kialakuljon köztük egy jó testvéri viszony. Párom és a testvére között 7 év van és ki nem állják egymást.
2019. nov. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
70%
Köztem és a bátyám közt is 4 év van, igas, sokszor elgyepált, hiába vagyok a kishúga, mégis azt mondom, ha 2 gyerekem lesz, 3-4 év korkülönbséggel szeretném. Így még jobban el tudnak lenni egymással, nagyobb korkülönbségnél már nagyon más a gyerekek érdeklődési köre. Oké, hogy felnéz a kicsi a nagyra, de soha nem lesznek olyan "igazi" tesók, akik együtt csinálnak csínyeket, a gyerekkor örömeit és akár veszélyeit együtt élik meg. Tartják a hátukat a másikért, vagy épp falaznak, ha kell. Én így éltem meg a gyerekkort, és örülök, hogy ennyi a korkülönbség köztünk. Egy 10 éves már nem fog leállni egy 2-3 évessel úgy játszani, mint egy hasonló korú.
2019. nov. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
83%

Pl gondold végig a 8 évvel milyen párosítások vannak:

- csecsemő és kisiskolás

- togyogó és 10 éves

- óvodás és kiskamasz

- kisiskolás és serdülő

- kiskamasz és egyetemista

- serdülő és diplomázott felnőtt.


Akármelyik párosra egy alap társast nem tudsz talàlni, amit szívből èlvezne mindenki, és a két gyerek valóban egymás partnere lenne. Kèpzelj el egy túrát, ahol az egyik három lèpést totyog aztàn kérdez, a másik már tudna 10km-t is. Egy múzeumlátogatást stb.


Persze ügyes szervezés segít, de 2 év korkülönbségnél iskolás kortól legkésőbb már kvázi egyenértékű játékpartnerek, esetleg korábban is már.

2019. nov. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!