Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felvennénk a babavárót, de...

Felvennénk a babavárót, de most futottam bele egy oldalon abba, hogy nem lehet közeli rokon a munkáltatóm. Ez igaz? Miért nem dolgozhatok a családi vállalkozásban?

Figyelt kérdés
Kezdek tiszta ideg lenni már a babaváró miatt. Eddig abban a tudatban voltam, hogy mivel 5 éve nappali tagozatos hallgató vagyok felsőoktatási intézményben, nem lesz gond a TB igazolással, de most láttam azt is, hogy az utolsó 180 napnak munkavállalásból kell lennie mindenképp. Ezt persze elfelejtik odaírni az alap feltételekhez. Ok, megoldható a bejelentés, de miért probléma az, hogy a munkáltató cég tulajdonosa közeli rokon? Egy rakat ismerősöm, meg én is családi vállalkozásban dolgozunk, akkor nekünk nem jár? Menjek máshova dolgozni? Találkozott ezzel valaki, esetleg fogadták el így mégis az igénylését?
2020. jún. 29. 00:12
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Oké... :)
2020. jún. 29. 16:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!