Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha félek, hogy...

Mit tegyek, ha félek, hogy nem tudok majd megadni mindent a gyerekemnek, és félek, hogy ő is lopni fog emiatt?

Figyelt kérdés

Mi nem éltünk olyan jól, mint az osztálytársaim, és emiatt sokan lenéztek engem. Sokszor loptam és hazudtam. 10 évesen anyám barátnőjének a lányától loptam el 10 ezer ft-ot, amit a konfirmálására kapott. 11 évesen ugyanettől a lánytól elloptam a rózsaszín fejhallgatóját, mert nekem nem volt olyanom és én is menőzni akartam vele. 12 évesen az unokatesóm perselyéből vettem el kisebb-nagyobb összegeket, mert anyám nem adott sose pénzt. Volt olyan, amikor mentünk Nyíregyházára magyar versenyre amikor alsós voltam, és megálltunk a Mekibe. Ott is az egyik osztálytársam fizetett nekem, mert nem volt pénzem. Nagyon ciki volt az is, emlékszem nem is esett jól a kaja és az innivaló. Mindig az osztálytársaim levetett, megunt, kinőtt ruhái voltak rajtam, mert én voltam az osztályban a legkisebb, és nekem adták a ruhákat. Az is gáz volt, mert ha felvettem őket, akkor mindig rámkiabálták, hogy ez is az enyém volt, az is az enyém volt. Én alapjáraton nem akartam azokat a ruhákat, de anyám mindig mindenkitől elfogadta. Olyan 9 éves lehettem, amikor az egyik osztálytársamnak (aki állandóan csúfolt) elloptam a matek könyvét, és elástam a kertben. Nekik ki kellett fizetni a matek könyvet, mert vissza kellett adni, de mivel nem volt meg a könyv, így ki kellett fizetni. Pár ezer forint volt csak.


Az utóbbi napokban csakúgy random eszembe jutottak események, és ez is eszembe jutott (talán a hormonok miatt, nem tudom). Tudom, hogy a múltat nem lehet megváltoztatni, de brutálisan szégyellem magam, és ez az en szegénységi bizonyítványom, hogy nem is éreztem a lopásoknál szégyent, ez teljesen természetesen jött, max félelmet éreztem, hogy lebukhatok.


Most itt vagyok, 30 hetes terhesen, és azon idegeskedek, hogy mi lesz, ha az én kisfiam is ilyen lesz? Ha nem tudok majd neki megadni mindent? Ha majd ő is lopni fog? Mi lesz, ha lebukik? Mi lesz, ha emiatt kinézik őt?



2020. jún. 30. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Én úgy gondolom, hogy eleve nagyon nagyon nem kellett volna addig gyereket vállalnod amíg nem vagy túl az ilyen gyerekkori sérelmeken. Mert pontosan ezzel fogod elcseszni szegény gyereket. Gyereket vállalni csak egészséges lélekkel szabad.
2020. jún. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megtanítod neki, hogy ne lopjon. Eleve úgy kell nevelned. Neked anyukád tudta?

Amúgy vannak turik és egyéb olcsó ruha vásárlási lehetőségek, tehát az ilyen megszégyenülést, ami neked volt elkerülheted.

Később ha rossz a helyzetetek, diákmunka is sok van. Ott jó kis barátságok is szövődhetnek hasonszőrű emberekkel.

A lényeg, hogy ne törődjön bele a helyzetbe és te se add át a múlt sérelmeidet és félelmedet.

Ő nem te lesz. Lehet, hogy sokkal talpraesettebb lesz, és ezzel nem téged akarlak sértegetni.

2020. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Engedd el. Én ugyanilyen helyzetben voltam, és szintén "loptam" egyszer-kétszer, unokatesómtól a dezodoját, anyám pénztárcájából kb. kétszer 100 forintot...


És igen, nagyon sz*r érzés volt mindig ócska ruhában járni, és átélni, hogy én vagyok az egyetlen, aki soha még egy nyamvadt szendvicset sem vehet a büfében.


Úgy oldottam meg a dolgot, hogy babavállalás előtt keményen küzdve megteremtettem az anyagi hátteret a férjemmel együtt. Az 1-esre ne hallgass, aki nem így nőtt fel, az nem tudja, hogy ezek a dolgok annyira beleivódnak az ember lelkébe, hogy nem lehet teljesen feldolgozni őket - de nem is szabad, hogy átvegyék feletted az irányítást.


Nekem is eszembe jutnak a dolgok, nekem is vannak néha félelmeim, de nem engedem, hogy elhatalmasodjanak rajtam. Úgy kell gyereket vállalni, hogy vele ez ne történhessen meg.

2020. jún. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Hát szerintem ez nem szegénység kérdése...

Nekem a swarovski nyakláncom lopta el egyszer egy csaj úgy, hogy ők sokkal jobban álltak mint mi.

2020. jún. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes történet. Főleg ez a resz: "Olyan 9 éves lehettem, amikor az egyik osztálytársamnak (aki állandóan csúfolt) elloptam a matek könyvét, és elástam a kertben. Nekik ki kellett fizetni a matek könyvet, mert vissza kellett adni, de mivel nem volt meg a könyv, így ki kellett fizetni."

Kicsit tultoltad a kamut.

2020. jún. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan ő is fog majd hibákat elkövetni, mint minden ember, majd megpróbálod tisztességesen felnevelni.
2020. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!