Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen vezetéknevet kapott/kap...

Milyen vezetéknevet kapott/kap majd a gyereketek?

Figyelt kérdés

A kötőjeles formát, az apjáét, vagy esetleg az anyjáét választottátok?

Akiknél csak az apa nevét kapta meg, ott ez nem zavarja az anyukát? Én ezt nem szeretném választani, hiszen ez én gyerekem is lesz, miért is kapná csak az apjáét?


2018. ápr. 29. 09:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
88%
Csak apjaet. A vezeteknev orokles nalunk hagyomanyorzo.
2018. ápr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
78%

Az apjáét. És miért zavarna? Az anyja nevét örök életében mindenhol fel kell majd tüntetnie, le se tagadhatna akkor se, ha a néven múlna. Szerepel személyiben, útlevélen...

(Egyébként én nem vettem fel a férjem nevét, de ez semmiben nem befolyásolta, hogy a gyerek mit kap.)

2018. ápr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
76%
Az apjáét. Egyrészt mert hagyomány alapján fel se merült, hogy ne azt kapja, másrészt az enyém túl hosszú, harmadrészt meg minden egyes kicsit is hivatalos helyen úgyis megkérdezik ag anyja nevet, ellenben azbpaja neve fel sem merül
2018. ápr. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
78%
Csak az apjukét kapta. Nem zavar, ebben az országban ez a legrégebbi szokás. Számomra természetes volt, nem kérdőjeleztem meg. Ha neked nem tetszik, akkor változtass rajta, megteheted!
2018. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
61%

En is így gondoltam, mint te kerdező, de olyan gyakori a vezeteknevem, hogy igazából semmi értelme, hogy tovabbvigye :D


Igazából praktikussági okból nem lett dupla vezetekneve, sem dupla keresztneve. De mikor anno nevvalasztas előtt alltunk, mondtam h a vezeteknevet is meg kell beszelni, nem automatikusan csak apja nevén lesz.

2018. ápr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
54%
Természetesen a férjemét, én is felvettem Xné Y Z formában. Így mi vagyunk X-ék, egy család, egy névvel.
2018. ápr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
74%

"ez én gyerekem is lesz, miért is kapná csak az apjáét?"


talán segít elviselni a tradicionális névadást, hogy:

Nem a tiétek a gyermek, csak rátok van bízva, hogy szeretettel, gondoskodással, neveléssel elindítsátok a saját útjára.


Mert az ember nem birtokolható tárgy.

Ez emberi lényegünkhöz tartozik.

2018. ápr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
72%
Kötőjeles formában mindkettőnkét.
2018. ápr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
75%
Csak az apjáét. Elég önérzetes nő vagyok - egyesek szerint femináci :D - de ebben pont nem találok semmi kivetnivalót. Az egyik legrégebbi hagyomány, nem zavar.
2018. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
63%
Kötőjelesen mindkettőnk vezetéknevét megkapta.
2018. ápr. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!