Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukák, ti el tudnátok fogadni...

Apukák, ti el tudnátok fogadni, ha a gyereketek megváltoztatja a nevét az anyja vezetéknevére?

Figyelt kérdés

Nem váltak el a szüleim és nem azért tenném, mert rossz a kapcsolatom velük. Külföldön szeretnék majd dolgozni, és a vezetéknevemet mindig hibásan ejtik külföldiek, arra meg nem akarok alapozni, hogy majd ha férjhez megyek felveszem a nevét.

Nagykorú vagyok, tudom, hogy nem tilthatják meg a szüleim, csak attól félek, hogy személyes sértésnek veszik (vagy ami még jobb, valami feltűnésivágyas férfigyűlölő performansznak).

Szóval gyakorikérdések apukái, nektek rosszul esne ez? Vagy aki már volt ilyen helyzetben, mennyire volt nehéz elfogadtatni a szüleivel a névváltoztatást?



2020. jan. 16. 11:38
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
76%

Magyarorszagon kb senki Nem tudta se jól kiejteni, se leírni a külföldi eredetű nevemet, mégsem jutott eszembe, hogy megváltoztassam. Na bumm, mondván akkor, ha nem jól ejti? Adott országban kb mindenki azonosan fogja ejteni, ergo megszokod. Külföldön elek, a nyelvtanfolyamon ahol besegítek kb minden országból érkeznek tanulók. Egyiket se zavarja, ha nem tudja valaki az ő nyelven kimondani a nevét.

Nekem rosszul esne, ha ilyen baromság miatt megváltoztatnád a nevedet.

2020. jan. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonymousreview60 ***** válasza:
27%
Én nem szeretném. Majd kint dolgozol : ha majd kint annyira letelepedtél, hogy állampolgár leszel, és tényleg zavaró, akkor változtass nevet. Addig ne! Addig a névjegykártyádra, stb írd oda IPA-val is vagy angol fonetikus átírással is.
2020. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
57%

Tudomásul venném, de nem örülnék neki.


Azért azt a véleményemet elmondanám neki (amit most itt is leírok), hogy amit érvként mondott, az csacsiság. Egy külföldi hogyan tudna bármilyen magyar nevet helyesen kiejteni? Hiszen a hangzóink is mások! És nyugaton amúgy is rengeteg a más országból, sőt Európán kívülről jött ember. Az ő nevüket se tudják úgy kiejteni, ahogyan az illető szülőhazájában.

Szóval egy álproblémára adott álmegoldásnak tartom a névváltoztatást, de emiatt nem veszekednék vele.

2020. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
83%

“ Egy külföldi hogyan tudna bármilyen magyar nevet helyesen kiejteni? ”


Inkább ez. csacsiság.:)

Ugye nagyon nem mindegy hogy ha valaki németeknél van és apja neve mondjuk Csősz, a német meg csöcsnek mondja(megtörtént), az anyja meg mondjuk Stadler, vagy Frei, na akkor melyiket tudja kimondani a német ajkú? Vagy Magyarországon már csak ősmagyar nevek vannak?

2020. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
86%
Ha mondjuk Lovásznak hívnak, és feltétlenül német nyelvterületre akarsz költözni, ehhez hasonló esetben megértem. Egyébként szerintem felesleges. De bizonyára el tudod mondani édesapádnak az indokaidat.
2020. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
#4 eléggé beletrafáltál, mert pont CS és SZ van a vezetéknevemben, amivel kapásból minden külföldi meg van lőve :) az tényleg nem zavarna, ha egy kicsit akcentussal vagy más hangzóval ejtenék, de konkrétan kiolvasni se tudják szegények.
2020. jan. 16. 12:23
 7/44 anonim ***** válasza:
89%

Hát ilyen okból biztos nem változtatnám meg a nevet.

Szülőként amúgy elfogadnám, nekem a te helyedben lenne vállalhatatlan.

Én is voltam Németországban, és nekem is van kettős betű a nevemben. Egy haverom, aki velem volt, meg György:D Legalább emlékezni fognak rád:) Majd megoldják. Nem fogyatékosok.

Aki meg csak 1-2 alklalommal lát, annak mindegy.

2020. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
#5 ez esetleg valami szóvicc, amihez nem tudok elég jól németül? :D percek óta meresztgetem a szemem a Lovász szóra és nem tudok rájönni. Vagy csak mondtál egy random magyaros hangzású nevet?
2020. jan. 16. 12:30
 9/44 anonim ***** válasza:
95%
a sima v-t a német f-nek ejti, ennyi :D
2020. jan. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező sztem az 5ös arra gondolt, hogy lófa*sznak ejtenék a Lovászt a németek, mert amennyire én tudom a német "v"-t "f"-nek ejtik.. :D


Egyébként nem sértődnék meg. Miért kéne?? Engem az sem zavar, ha a gyerek eleve a feleség nevére kerül. Ő is ugyanolyan szülője. Az, hogy az a "hagyomány", hogy kötelező jelleggel az apja nevére kell kerüljön a gyerek és ha valaki mégsem így dönt, akkor konkrétan kinézik,nsztem meg egy baromság. Nincs ezzel semmi baj. A lényeg, hogy neked jó legyen!

2020. jan. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!