Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem tudnék elfogadni egy...

Ha nem tudnék elfogadni egy fogyatékos gyereket, akkor nem kellene gyereket vállalnom?

Figyelt kérdés
Szeretem a gyerekeket, szeretnék én is vállalni. De úgy érzem, hogy ha fogyatékos lenne, akkor nem lennék képes vállalni. Főleg a szellemi fogyatékosokkal érzek így, pl. egy vak, süket, esetleg mozgássérült gyereket úgy érzem el tudnék fogadni. A szellemi fogyatékos gyerekekkel (és felnőttekkel) viszont nem tudnék mit kezdeni. Tudom, szörnyű ezt mondani, főleg hogy annyian küzdenek az elfogadásért, én is szégyellem. Az eszemmel tudom, hogy őket is el kell fogadni és nem tehetnek róla, de ahányszor ilyen gyerekkel találkozok, rossz érzésem van, viszolygok tőle. Mindenkitől hallom, hogy sokszor több szeretet van bennük, mint az egészségesekben, de én nem tudok a közelükben lenni. Még gimis koromban bevállaltam egy karitatív tevékenységet, értelmi fogyatékosok otthonába jártam heti pár délután. De hamar rájöttem, hogy nekem ez nem megy. Beléptem és számomra csak nyomasztó volt, menekültem volna. Ismerek most is családot fogyatékos gyerekkel, ugyanezek az érzéseim. Bocsánatot kérek mindenkitől, de így érzek, tudom, hogy nem helyes. Ha terhesség alatt derülne ki, akkor elvetetném. Ha szülés után, akár oxigénhiány miatt, akkor úgy érzem otthonba adnám. Nem tudnék egy fogyatékos gyereket nevelni. Amíg így érzem, addig ne vállaljak gyereket? Akár véglegesen? Egy igazi jó anya mindenhogy elfogadja a gyerekét.
2020. júl. 5. 20:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Az egy dolog, hogy most hogyan gondolod, de ha már a karjaidban tartanád a sajátodat(!), akkor máshogy látnád.
2020. júl. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem helyes a felfogásod. Vagyis nem a te felfogásod... Csak amit belénk sulykolnak.

Dehogynem vállalhatsz gyermeket!


Szerinted, akinek utólag derült ki, hogy fogyatékos a gyereke, az elhiszi ezt a mézesmadzagot?? Dehogy hiszi... Csak nyíltan ezt SENKI sem fogja neked elmondani!!

Mert manapság ez nem pc viselkedés, nem ez az elvárt.


Csak tudod mit? Akik ezt elvárják tőled, tőlem és mindenki MÁSTÓL, csak saját maguktól nem, azok általában vagy politikai céllal mondják ezt, vagy van egy beteg gyerekük, és belezizzentek... Ismerek ilyet.

A hétköznapjai korántsem olyan happyk, mint ahogy előadja magát!!!


Szóval nem, nem lennél rossz anya.

2020. júl. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Azzal nagy baj van, aki direkt akár fogyatékkal élő gyereket. (mert mai napig vannak, akik tesznek ezért).
2020. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Ismerek egy olyan anyát, akinek down kóros a lánya. Amikor pici volt még a kislány, mindenkinek széles mosollyal mondta, hogy ugyan olyan lesz az ő lánya is, mint a többi gyerek.


Tudod mit? 5 éves a kislány, lassan a játszótérre sem tud vele lejönni. Kezelhetetlen. Hidd el, nem fenékig tejfel az életük.


És ő is elhitte ezt a maszlagot, amit a média nyom le az emberek torkán. Hát, nagyon nincs igazuk.


Ezt épeszű ember nem akarhatja szántszándékkal sem magának, sem a gyereknek.

2020. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

"Mindenkitől hallom, hogy sokszor több szeretet van bennük, mint az egészségesekben,"


Ez csak duma, hogy bűntudatot ébresszenek. Vagy tényleg elhiszik, hiszen ha nem hinnének ebben, akkor valószínűleg nem bírnák ki ép ésszel. Borzasztó teher ez. Régebben a munkahelyemre olyan busszal jártam, ami megáll egy ilyen fogyatékos gyerekek iskolája előtt is. Láttam minden reggel a megroppant anyákat ahogy viszik a jó esetben csak csendben nyáladzó, nyögdécselő, rosszabb esetben üvöltő/sikító gyerekeiket. Akkor én eldöntöttem, ha ne adj isten fogyatékos gyerekem születne, nem fogom haza vinni, és pont leszarom ki mit gondol erről. A férjemmel is a gyerek téma kapcsán ez volt az első amit közöltem, ez számomra nem vita tárgya.

2020. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Mindketten gyógypedagógusok vagyunk a férjemmel. Mi el tudjuk őket fogadni,de a MÁSÉT,nem,ha a sajátunk lenne. Előre megbeszéltük,hogyha sérült lesz, akkor nem visszük haza és nem, azért,mert szívtelen, szemét emberek vagyunk,hanem,mert 8-12 óra munka után egyikőnknek sem hiányzik az, hogy otthon is ugyanúgy folytassuk a "munkát".Szerencsére egy egészséges kislányunk van. Az,hogy több szeretetet adnak ez valljuk be, hogy nem így van. Mindegyik más személyiség ugyanúgy,mint az épek. Köztük is van gonosz, rosszindulatú, arrogáns,flegma,de kedves,aranyos,szó fogadó, mosolygós gyerek is,de sosem lesznek olyan érzelmi szinten,mint az ép gyermekek. Nagyon sokszor ösztön szintű a viselkedésük. Nem egyszer támadtak már meg minket,köptek le stb. Volt, hogy mentőt kellett hívni,mert az udvaron tört-zúzott és a beton!! virágládákat hajította messzire egy 19 éves értelmi fogyatékos lány. Mi nem ítélünk el senkit sem,akinek nem megy az elfogadás. Jó pár év alatt a sok ezer gyermek közül talán,ha 10et tudnék mondani,akik tényleg végtelenül szerethetőek, kedvesek és segítőkészek voltak,de ott a szülők is nagyon oda tették magukat. Látszott a gyerekeken, hogy van velük foglalkozva. Sajnos nem sokan vannak,akik tényleg foglalkoznak a sérült gyermekükkel. Inkább akkor már egy bentlakásos iskola, intézmény, minthogy úgy nőjön fel,hogy az anyjától, apjától folyamatosan csak a bántást, bántalmazást kapja a túlzott elvárások miatt.
2020. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én senkit se pontozok le. Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak voltak. Kicsit megnyugodtam, mert néha rossz embernek érzem magam ezért.
2020. júl. 5. 22:14
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy rossz ember, én több családot is ismerek ahol a sérült gyereket intézetbe tették, nem gondolom őket rossz embernek, mindenhol van több gyerek, azokkal is,foglalkozni kell.
2020. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Derjaderja ***** válasza:
90%

Szerencsére a down-kór elég nagy biztonsággal kiszűrhető (én is hittem ebben a "bennük több a szeretet dologban, de mire várandós voltam, rájöttem, hogy hol van ebben a becsapás).

Más eredetű enyhe értelmi fogyatékosság gyakran évek alatt derül ki, azzal tudnék együtt élni, ha csak pl szürke zónás iq-ja van.

Súlyos értelmi fogyatékost is hazavinném, de igyekeznék a lehető legtöbb segítséget szerezni mellé, és ha bírhatatlan, gondozó intézményt keresnék neki, de látogatnám, vállalnàm, csak nagyon szomorú lennék.

2020. júl. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Értelmi fogyatékos nekem sem kéne és nem érdekel kinek tetszik-e vagy sem. Láttam hogy mennyire tönkre tudja tenni a családot egy ilyen gyerek. Nemcsak a szülők kapcsolatát, hanem az egészséges testvéreket is. Ráadásul dolgozni csak egyik szülő tud ilyen mellett.
2020. júl. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!