Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is fél a gyermekvállalástó...

Más is fél a gyermekvállalástól 30 éves kora felett?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok, párom 35 és 3 éve vagyunk együtt. szeretnek babát de sokszor meg huznam az időt, aztán megint rá jövök h nem akarok kicsúszni az időből, viszont szeretek a párommal időt tölteni, kettesben lenni, egymással foglalkozni. Más is van így vele, hogy hol ide, hol oda billen a mérleg? Sokat agyalok, hogy hogy viselem majd a terhességet, lesz e valami baj a babával vagy velem? Mit tanacsoltok?

2020. júl. 9. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Jaj én is így éreztem! 30 voltam mikor terhes lettem, de még vagy 10 évig simán húztam volna az időt, de a férjem már 38 volt. Igazi kis bulizós mászkálós pár voltunk. Nálunk a férjem akart gyereket. Terhességgel semmi probléma nem volt. Utána sajna én elég depis lettem, és kb a lányom fél éves koráig hullámvölgyekben elő is jött. Nem tudom,hányszor mondtam a férjemnek,hogy milyen jól elvoltunk ketten. Ahogy telik az idő ez az érzés egyre jobban kopik már nem gondolok annyit rá, de már a lányom is 1 éves múlt.

Az akkori szememmel úgy voltam, hogy kifutok az időből, de nem tudom hogy ha nem vállaltam volna, később bennem lett volna a mi lett volna ha...

Nagyon cuki a lányom, imádom, néha az agyamra megy, de jó volt a korábbi életem is.

2020. júl. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
En pont most 33 evesen vagyok terhes, es szepen atallt az agyam. Nekunk mar kellett a valtozas a ferjemmel, csak a munka sorozes ettermezes nyaralas stb...unalmas lett es szurke. Mi elvezzuk most ezt a reszet szerencsere problema mentes a terhesseg is, es a szex brutal jo. A pasiknak jot tesz ugy latom, igazi ferfinak erezhetik magukat. Pont ugyanigy feltem tole mint te, de ugy nez ki ez az elet rendje mert a terhesseg alatt atvaltoztunk jo ertelemben. En is mashogy gondolkodom, nyugodtabb vagyok, kiegyensulyozottabb amit sose gondoltam volna magamrol. A ferjem pedig hirtelen rengeteg lehetoseget lat az eletben, tervez es varja a babankat.Sose hittem volna de ez egy olyan kapocs 2 ember kozott amit nem lehet kivaltani massal ha mindket fel akarja. Egyebkent csak 1 gyereket tervezek mert ahogy te is irtad, megiscsak fontos nekunk a kenyelem a harmonia es a biztos anyagi hatter. Mindent megadunk majd neki, es kesobb is jo iskolakat szeretnenk biztositani a szamara. Ezt 2 gyerek mellett !egyelore! nem tudom elkepzelni :) meg valami fontos, miota teherbe estem sok forumon csoportban latok noket es csaladokat akik evekig probalkoznak es nem sikerul nekik:( Nagyon sajnalom oket, es ilyenkor arra gondolok hogy en meg nem akartam...Az elet igazsagtalan, de ha erre gondolok hogy nekunk elsore osszejott akkor halat erzek hogy milyen szerencsesek vagyunk. Sokminden atertekelodik. Bocsanat ha hosszu lett :)
2020. júl. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1: sajnalom hogy kvazi belekenyszeritettek meg ha nem is szandekosan. De nem tudhatod, hogy kesobb hogy fogod erezni, es megbantad volna-e ha nem szulsz. Az az elet szerencseje hogy a lelkunk valtozik valoszinuleg most a tied is pozitiv iranyba pont.
2020. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Ha ennyi eszed van, akkor ne szülj. Rengetegen szülnek 40 felett is, nemhogy harmincan.
2020. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Én ugyan így voltam mindig is, pontosan ezért eszem ágában sincs gyereket vállalni. Nem úgy mondanám, hogy félek tőle. Egyszerűen csak ha nekem a párommal töltött minőségi idő, a szabadság a fontos és ez az értékrendem akkor ebbe nem illik bele a gyerek. Ezt fel kell tudni ismerni. A párommal egy percet nem engednénk a közös minőségi időből, ehhez nem passzol a gyerek. És ez teljesen rendben is van.

Szerintem te egyszerűen csak nem akarsz valójában gyereket. Amivel az ég világon semmi baj nincs. Sajnos nagyon sokan mennek bele mégis társadalmi nyomásra és emiatt borzasztó szülők lesznek, a kapcsolat teljesen elromlik miatta stb stb. Ha el tudod engedni ezt a baromságot, hogy az életnek csak egy jó forgatókönyve van akkor sokkal könnyebb lesz. Nem futsz ki semmilyen időből ha felismered, hogy valójában más céljaid vannak. Ha nem minden álmod a gyerek és nem akarod feladni az életed, a kapcsolatod akkor nem kell engedni a nyomásnak, nem kell gyereket vállalni. Ez csak egyetlen opció a sokmillió közül nem pedig az élet "helyes forgatókönyve".

2020. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én szeretnek gyereket, szeretem a gyerekeket és elegge mely érzésű ember vagyok, egyszerűen csak azt érzem hogy későn ismertem meg a páromat, akit imádom és meg sok sok mindent csinálnék vele együtt, ketten mielőtt baba lesz, de közben meg nem akarok úgy járni h kicsúszok az időből, mert tényleg mi van ha nem jön össze rögtön vagy bármi más probléma merül fel. Szerintem természetes, hogy félünk szülni aztán anyának lenni, nagy felelősség amit nem tehetek le fel év után h inkább nem kell meg. Párom iszonyat Jó ember, segítőkész, Gondoskodó, ezzel sem lenne baj. De mégis sokat agyalok h mikor hogy legyen, meddig várják, lesz e rá jobb idő, megáll e az életünk egy gyerekkel vagy meg most élvezzük ki?
2020. júl. 9. 15:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég töltöttem be a 30-at. Félni nem félek, igaz én még nem szeretnék gyereket. Lehet, hogy sosem jön meg az érzés, hogy szeretnék, de nincs ezzel baj. Ha meg mégis lesz, akkor a korom miatt fölösleges félni vagy aggódni, mert úgysem lehet tenni ellene. Fiatalabb nem leszek akkor sem, ha félek.. :))
2020. júl. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Félsz a gyerekválallástol? voltál terhes,szültél?
2022. márc. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!