Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már furunkulussal dolgoto...

Volt már furunkulussal dolgotok? Gyerek esetében hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés

Lányom már pár napja mondogatta, hogy "fáj a feneke", ha ül. Pénteken aztán azzal jött ide hozzám, hogy van ott egy dudor. Azt hittem, hogy egy nagyobb pattanás csak, így kisebb nagyobb szenvedések árán kinyomtam neki. Ma újra kijött, már nagyobb viszont és jobban fáj neki. Utánaolvastam, valószínűleg amit én pattanásnak gondoltam, az furunkulus volt és nem lett volna szabad piszkálni, nyomkodni.


Mit csináljunk, ami enyhíteni a fájdalmat, esetleg kifakasztaná? A helye miatt ilyen-olyan kötések, paradicsom stb nem jöhet szóba.



2020. júl. 12. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Gyerekorvos.
2020. júl. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek el orvoshoz! A furunkulus sajnos egy elég kis mocsok dolog tud lenni. Volt páromnak ki kellett műteni és volt, hogy újra és újra vissza nőtt neki, mert több ága volt..
2020. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg a gyerekorvos a legjobb,főleg mert ha gyakran lesz neki ilyen, akkor akár autoimmun betegségre is lehet gyanakodni, kezeletlen cukorbetegség is állhat a háttérben.Szoval jó ha tud róla a gyermekorvos illetve ő tud kenőcsöt felírni amivel kezelhetitek.
2020. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem sajnos rengetegszer van. Magamnak általában már kiműtőm, csak a makacsabb jut el dokihoz. Viszont őt mindenképpen orvoshoz vinném. Addig is kis teafaolajat raknék rá. De nem orvos helyett!
2020. júl. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyerekként volt, kb 8-9 éves lehettem. Kiműtötték, azóta sem jött vissza (35 vagyok). Nekem is a fenekemen volt. Vidd el a gyerekorvoshoz.
2020. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvos. Unokatesómnak a lábán kezdődött 1 darabbal, majd szétterjedt mind2 lábára. Volt, amit ki kellett tisztítani, vágni. Antibiotikumot is szedett sokszor.
2020. júl. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na igen, ez a baj, hogy orvosról hallani sem akar. :(

12 éves lány, szóval már elkezdődött a kiskamasz kor és szégyellős is kicsit.

2020. júl. 12. 16:18
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Most írjam le, amit úgyis tudsz?

NEM Ő DÖNT. Gyerek.

2020. júl. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
5-s vagyok. Ez nem az a téma, ahol a gyerek dönt. Mondd el neki, hogy mi történhet, ha nem látja orvos (keress rá a neten, de itt is van szétterjedéses story), és hogy ebben nincs választása.
2020. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ok.Akkor mondd el neki a másik opciót. Nekem egyszer valahol a fenekem és a combom között volt, nem tudtam kiműteni, mert nem értem el, úgy, hogy lássam is közben. Vártam a csodát,de nem jött. Annyira begyulladt már, hogy az egész lábam zsibbadt, menni is alig bírtam. Ügyelet lett belőle. Amikor kérdeztem, hogy fájni fog-e, az orvos nem kertelt, mondta, hogy nagyon. (Mikor beadta az érzéstelenítőt, még a tűt is sikerült beletörni🙄) Nos, így érzéstelenítővel is kb.az ágy szélét harapdáltam, pedig elég jól tűröm a fájdalmat. Szerintem nem érdemes megvárni. Van rá esély, hogy elmúlik, de nagyobb arra, hogy nem. Lutri. Viszont, ha begyullad,ő fog könyörögni orvosért, és maga a művelet is fájdalmasabb úgy. Szégyenlősködni meg nem érdemes, az orvos sok ilyet látott már. Bár, tudom, ez egy kamasznak nem érv 😄

#4

2020. júl. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!