Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok olyan nevet a babátokn...

Adnátok olyan nevet a babátoknak, ami közeli rokonnak is a neve?

Figyelt kérdés
Második kislányomnak a Zsófia nevet szeretnénk adni, de unokatesóm 5 éves lánya is Zsófia. Évente 2szer szoktunk találkozni, amikor a nagyinál ünnepelünk, ezen kívül messengeren tartjuk a kapcsolatot. Tudom hogy annyi gyönyörű lánynév van, de ez tetszik most a legjobban. A vezetéknévhez is illik.
2020. júl. 14. 12:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%
7-es, amúgy nagyon nem mindegy, mert az osztálytárs csak 8 vagy 4 évig lesz osztálytárs, aztán lehet, hogy sosem látják egymást, de az unokatestvér mindig unokatestvér marad...
2020. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
73%
Nem adnám, de ha titeket nem zavar és tetszik a név, nyugodtan lehet adni.
2020. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%
Én választanék valami mást inkább.
2020. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
24%
Akkorsem adnám a Zsófiát, ha nem lenne foglalt a név.
2020. júl. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
24%
Örülök hogy sikerült nullára pontozni csak azért, mert mertünk a magunk gyönyörűségére nevet választani, nem pedig mindenféle komplexus, rokon, megmondás alapján. Nem kell velem egyetérteni, de nem értem, hogy miért lesz így a válaszom nem hasznos...
2020. júl. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
84%

Én nem adnám, ha a rokonságban már van. Mondjuk nekünk nem is volt soha "szerelem" nevünk. Amikor terhes lettem, akkor kezdtük a neveket nézni és hiába tetszett és tartom szépnek a rokon nevét, nem éreztem, hogy bánnám, ha kiesne a listámból.

Ha nagyon nem találsz másik nevet, szerintem belefér, ha csak egy évben 2x találkoztok. Lesz Zsófi és Zsófika.

2020. júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
35%
És hogy becéznéd? A Zsóka öreglányos, a Zsófika pedig adja magát, hogy fika. Én harmincas vagyok, de már az én időmben is csúfolták a Zsófiákat.
2020. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
92%
#11 unokatestvérének a lánya Zsófia. Vagyis a kérdező gyerekének a másod vagy harmad unokatestvére lesz, akivel egy évben 2x találkoznak. Gondolom a közös nagyszülő\dédi miatt. Ritka az olyan család, ahol ennyire távoli rokonok sokáig kapcsolatban maradnak. De ha mégis, akkor lesz Kovács Zsófi és Horváth Zsófi.
2020. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
36%
Nem, nekünk ez volt az egyetlen elvárásunk, hogy olyan nevet találjunk, ami nincs a családban és a közeli barátok között.
2020. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
22%
18: Értem, akkor másodunokatestvér, mindegy, arra céloztam, hogy a rokon rokon marad. Nyilván mindenkinél mások a családi kapcsolatok, de nekem az unokatestvérem gyereke közelinek minősül. Elég az, hogy szóba kerül a családban, mondják, hogy Zsófi...melyik Zsófi? Engem ez zavarna. De mindenkinek a maga dolga.
2020. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!