Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyereknek mégis miért...

Egy gyereknek mégis miért kellene megdolgoznia a pénzért?

Figyelt kérdés
Több volt osztálytársam mondta, hogy nekik csak akkor járt zsebpénz, amikor megdolgoztak érte. Kapáltak a kertbe, etették az állatokat, stb. Már 5-6 éves koruktól. Mégis miért kell ez? Vagy miért jó ez? Egy gyereknek nem az a dolga, hogy gyerek legyen és játszon? Most nem azt mondom, hogy heti szinten több 10 ezer forintot kell adni a gyereknek csak úgy, de miért kell a gyerekeket dolgoztatni? Megtanulja a pénz értékét? Azt úgy is megtanulja, ha nem dolgoztatják őket. Vagy rosszul gondolom? Ha rosszul gondolom, akkor miért?
2020. júl. 14. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Mert megtanulja, hogy meg kell dolgozni érte és így tudja értékelni. Mi is kaptunk házimunkáért zsebpénzt, meg is tanultam bánni a pénzzel
2020. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk volt zsebpénzünk de ha xy "munkát elvégeztünk kaptunk pluszban. Nincs ezzel baj. Megtanulja mi az a munka, a pénz értékét, hogy nem a fán terem....stb
2020. júl. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon 'komoly' 'munkákat' kellett elvégeznem gyerekként. Kivinni a szemetet, virágot öntözni, rendbe tenni a saját szobám. Szerintem fontos. Nem a pénz miatt. De ne váljon olya felnőtté, aki mindent mástól vár. Egy családban mindenki járuljon hozzá a feladatokhoz. A gyerek is. Persze csak életkorának megfelelően. Pl. nem a gyerekkel kell kitakaríttatni az egész lakást.
2020. júl. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ilyen sose volt, hogy pénzt kaptam érte, engem siman dolgoztattak. Na, ez most jobb? Pedig rengetegszer kértem, hogy plusz házimunkáért cserébe hagy kapjak pénzt, de mondták, hogy házimunkáért felnőtt koromban sem fog fizetni senki.

Egyébként én nem tudok bánni a pénzzel sajnos, semmi pénzügyi kultúrát nem tanítottak nekem a szüleim. Nem is volt mit beosztanom mondjuk, mert amint elmentem diakmunkazni, el is költöztem otthonról. Nem volt rossz sorom, de a pénzügyi részét a nevelésemnek sztem elcseszték.

2020. júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

A munka nemesit mondja a közmondás.

Ugyanakkor a saját gyerekemet arra próbálom tanítani,hogy segítsen, bár még kicsi,nincs szüksége pénzre.

Ez a pénzért dolgozik dolog egyfelől nem rossz,mert megtanulja,hogy meg kell dolgozni a penzert és tudja később az erteket.

Viszont a másik fele,hogy az önzetlen segítségnyújtást sem ártana megtanulni ,ezzel viszont nem biztos,hogy meg fogja.

Illetve a zsebpénz jár egy gyereknek hiszen neki nincs bevételi forrása .

2020. júl. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Engem nem igazán dolgoztattak a szüleim. De zsebpénzt sem kaptam soha. Ami kellet, azt megvették a szüleim. 1 szelet csokit vagy suli után 1 sütit pedig megvettem az ajándék pénzeimből.

Faluról származom. Hétvégente mindig felkeltem már 7 óra előtt (kb 6-7 éves korom óta) azért mert én akartam reggelről kiengedni a tyúkokat, galambokat, megetetni őket meg a nyulakat. Imádtam velük foglalkozni. Esténként pedig én szedtem össze a tojást, én csuktam be őket (persze nem mindig).

Kapálni nem nagyon kapáltam, azt mindig mama csinálta.

Viszont elég sok málnánk volt régen, amit leadtunk a felvásárlóknak. Kb június közepétől július közepéig ért a málna. Minden második nap kellett menni szedni. Szóval kb a fél nyaram ezzel telt el. Ez volt az egyetlen kötelező dolog, amit csinálnom kellett. Nem volt könnyű, csúcsszezonban volt hogy hajnal 5-kor indultunk ki a földekre, és 11-dél fele végeztünk. Ez pici gyerekkoromtól kezdve igy volt addig, amig 18 évesen elköltöztem. Persze nagyon utáltam hogy minden nyáron ez volt, de semmi hátrányom nincs belőle, hogy "dolgoztattak" a szüleim.

2020. júl. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Mi a tesóimmal mindig az elvégzett házimunkával arányosan kaptunk zsebpénzt. Ha keveselltük, akkor legközelebb nem csak leszedtük az asztalt, hanem a mosogatógépet is ki-bepakoltuk, és akkor a zsebpénz is több volt arra a hétre:)

Szerintem ez így korrekt, volt lehetőség többet kapni, de éreztük azt is, hogy ha nem dolgozunk, akkor a pénz is kevesebb... megtanultunk gazdálkodni vele, beosztani, majd amikor nagyobbra vágytunk, nem volt nagy elvi ugrás a diákmeló vállalása sem.

Nem tört le bele a kis körmöm.


Engem inkább mindig az olyan barátnőim viselkedése irritál(t), akik most, 20 évesen is alanyi jogon kapnak pénzt otthonról, és emiatt olyan vígan irányítják a közös kajálásokat és kávézásokat a belváros legdrágább helyeibe, hogy én érzem magam gázul, ha megmondom, hogy inkább az olcsóbb helyre mennék szívesen.

Ők azok, akik azt sem értik meg, hogy ha dolgozom, tehát van pénzem, sőt félre is teszek, akkor miért spórolok? Hát azért van pénzem, mert tudok vele bánni, és később értékelni fogom.

2020. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat, az én gyerekemnek amíg fiatalabb volt volt fix zsebpénze és mellé vállalhatott itthon munkát, amiért "fizetést" kapott.
2020. júl. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk is dolgozniuk kell érte. És hogy miért? Mert így azt tanulja meg, hogy a pénzért dolgozni kell, és nem azt hogy a szülei eltartják.

Ráadásul amit ebből a pénzből vesznek, arra jobban is vigyáznak.

Ők még kicsik, de nem akarom hogy olyanok legyenek mint ma a legtöbb "fiatal" sajnos. 30évesen mama hotel, papa bank.

2020. júl. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Én kaptam érte pénzt(meg ötösért is), nem tudok bánni a pénzzel, pedig már gyerekem van. Kevésből remekül kijövök, de amint sok lesz, úgy érzem költenem kell. Borzalom, azt hitte mindenki, majd az önálló szr munka meghozza a rálátást, de nem, imádtam a rossz munkámat és elkölteni azt a keveset 19 évesen.. utána pár napig csak lekvárt ettem, de kit érdekelt? Futotta mozira meg új cipőre..
2020. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!