Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy vagy otthon a 2. babáddal,...

Úgy vagy otthon a 2. babáddal, hogy GYED lejárta után szültél?

Figyelt kérdés

...és utána nem mentél gyesre, hanem kivetted a szabikat, majd betegszabi, táppénz, gyás és gyed volt a sorrend?

Tényleg igaz, hogy a betegszabiból (ami 60%?) számolják majd a következő gyást és gyedet? Mert az alapbérem 60%ának 60%-a wc papírra elég, maximum-kis túlzással, és a kistesó még korai lenne!

Segítsen valaki! Valaki csak járt már "így", ugye?


2010. aug. 2. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első kettő között 2 hét híjján 2 év van, a gyedbe született, ezért a másodikkal is járt a tgyás és a gyed, amit az első gyerek előtti fizetésemből számoltak. A második és a harmadik között 2 év és 5 hónap a különbség.A harmadik terhességemnél kivettem a két gyerekkel felhalmozódott szabikat, tehát fizetett szabi+ gyest is kaptam, amikor elfogytak a szabik, kb 4 hónapnyi gyűlt össze, akkor megkezdtem a szülés előtt a tgyást, és most gyeden vagyok a legkisebbel. Szerencsére a munkahelyemen megengedték ezt a harci kunkort...:-)
2010. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól sejted, valóban, ha lesz tényleges jövedelmed, (azaz a 15 munkanapnyi betegszabadság) az lesz az alapja a tgyásnak és a gyednek is. Két javaslatom van.

Vedd ki a szabikat, majd a nagyobb gyerekkel menj el gyermekápolási táppénzre (ha meg tudod oldani) mert ott rögtön az első naptól táppénzt kapsz,ami nem számít bele az új ellátásod összegébe)

Szabi, és utána gyes, ekkor a szabadságra kifizetett béred lesz az új ellátásod alapja.

A betegszabadságos variációt hagyd ki szerintem.

2010. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A betegszabadságra azt hiszem a béred 70 %-a jár, de biztos, hogy tööbb, mint 60 %. Az a táppénznek a mértéke.
2010. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Most fáradt vagyok végiggondolni, de írtatok más alternatívákat! :)))

Remélem itt lesztek még, ha még holnap kérdezek itt, csak nem tudnék most értelmesen fogalmazni...

Mégegyszer köszi!!!

2010. aug. 3. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!