Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy elvált Édesapa meddig...

Egy elvált Édesapa meddig köteles gyermektartást fizetni?

Figyelt kérdés

#gyerektartás #pémtügy
2020. júl. 16. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Kértek tőled bármit?
2020. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem amíg iskolás a gyerek.. (középiskolás) Legtöbben utána már saját lábra állnak (egyetem, OKJ mellett is dolgoznak stb...)

Édesapám 18 éves koromig fizetett gyerektartást, akkor ballagtam el a gimnáziumból. Utána egy viszonylag nagyobb összeget kaptam tőle laptopra, szükségem volt rá a sulihoz. Kifejezetten gyerektartást nem fizet, de tudom ha szükségem van valamire amit a félállású fizetésemből nem engedhetek meg magamnak akkor segít.

2020. júl. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Ameddig a gyerek nappali intézményben tanul, 25 éves korig. (A törvényben vannak kizáró helyzetek.)
2020. júl. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Ameddig a gyerek nappali intézményben tanul, 25 éves korig. (A törvényben vannak kizáró helyzetek.)

Igen, így van. Amíg tanul a gyerek, nem köteles eltartani saját magát. Jól nézünk ki, lassan már egy ovistól is elvárják, hogy szabadidejében menjen el gályázni valahova.

2020. júl. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

18 éves korig jár a gyerektartás. Utána rokontartás jár, ha nappali tagozaton tanul a gyerek, max. 25 éves korig.

A rokontartásnak már vannak bizonyos feltételei. Pl. ha megbukik a gyerek, már megvonható. A rokontartás nem veszélyeztetheti a pénzt adó személy saját megélhetését (a gyerektartás veszélyeztetheti, csak más kiskorú gyerek megélhetését nem).

Úgy tudom, a rokontartás alacsonyabb összegű is.

2020. júl. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Csodálatos "Édesapa", sőt ÉDESAPA, NAGYBETŰ ÉRTED?????? az, aki azt nézi, hogy lehetne minél kevesebbet költeni a gyerekre.
2020. júl. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
51%
Itt egy jó cikk: [link]
2020. júl. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek: Csak kíváncsiságból kérdeztem. Nem vagyok apa, sőt, még férfi sem.
2020. júl. 17. 03:44
 9/9 anonim válasza:
Renedben. Attól még nem tudom miért kell lepontozni a cikket, amiben minden benne van. Biztos valami okoskák csinálták, akik semmihez sem értenek...
2020. júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!