Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engednétek így, hogy anyósotok...

Engednétek így, hogy anyósotoknál aludjon? (Hosszú lesz!)

Figyelt kérdés
Sziasztok! A problémám a következő. Van egy 11 hónapos kislányom, akit anyukámékra szívesen bízok rá, (15 perces autó útra vannak tőlem) amíg kisebb volt(koronavírusos időszak kivételével persze) kb havonta aludt náluk 1 èjszakát, az elmúlt 2 hónapban viszont 2 hetente alszik ott, hogy tudjunk kicsit pihenni, mert borzasztó éjszakáink vannak mostanában. Ez természetesen anyósoméknál kiveri a biztosítékot, és mindig a fejemhez vágják, hogy kb mit képzelek magamról, hogy hozzájuk nem engedem a lányomat hogy ott aludjon?! Azt tudni kell, mikor pici volt a kislányom, itt laktak tőlünk 5 percre, rengeteget vigyázhatott rá, próbáltam mindenbe belevonni, hogy ne érezze magát kirekesztve, és az első szilveszterkor (4 honaposan) oda is adtuk nekik hogy ott is aludhasson, mi pedig elmentünk szilveszterezni! Pár hónapja azonban 45 perces autó útra költöztek tőlünk. Addig csesztettek, amíg nagyon nagyon nehezen akaratom ellenére hagytam hogy ott aludjon a kislányom, de én egész éjjel nem aludtam, mert rettegtem, mi van ha valami baja lesz és én nem tudok ott lenni 10 perc alatt, csak max 200-al száguldva 35 perc alatt! Mikor másnap reggel 10re mentünk érte, megkértem őket, legyenek szívesek megérteni, hogy én ehhez még kicsinek érzem a babám, hogy ekkora távolságra legyen tőlem, és nagyon szépen megkérem őket legyenek szívesek megvárni, amíg a gyerek minimum 2 éves lesz, tudok vele valamelyest kommunikálni, és akkor majd ott alhat. Azt mondták oké. Erre ahányszor jönnek vagy mi megyünk, távozáskor azt kell hallgatnom, hogy a lányomnak azt mondják “Pápá anya, én mentem a mamáékkal, majd jövök egy hét múlva, szia”. Őszintén, én ezt gáznak tartom, és ilyenkor nem őszinte a mosolyom! Az én szüleim sosem erőszakoskodnak, mindig azt mondják, az én gyerekem, majd viszem ha akarom. A másik problémám pedig a bizalom...mint mondtam, anyósom rengeteget vigyázhatott a kislányomra míg itt laktak, főleg, hogy mi is költözésben voltunk, és nem szerettem volna az 1-2-3 hónapos babámat bútorüzletekbe rángatni, de egyszer pl., felhívtuk hogy miújság velük, boldogan közölte, hogy amit maradék meg nem evett tápszert amit otthagytunk az asztalon mielőtt elmentünk a 24 fokos lakásban, 3 óra múlva megetette a lányommal! Én erre teljesen kibuktam, mert én sosem adnék megmaradt tápszert, főleg nem olyat ami konkrétan kint rohad órák óta, ráadásul direkt úgy hagytam ott, hogy megmutattam neki hol a bekészített tápszer meg a babaviz ha etetni kell! Azt is tudni kell róluk, van 2 kutyájuk, amit szintén nem preferálok, mert mindig is utáltam, hogy egész nap az ölében csüng a kutya már bocsánat de szaros seggel, aztán a lányom fejét teszi úgy a karjára! Megkértük, amikor a lányomat fogja, mosson kezet es vegyen egy másik pulcsit, azt mondta rendben, aztán egy alkalommal úgy jött át a pár hetes babámhoz, hogy megkértük menjen kezet mosni előtte, mire ő közölte, ő már otthon direkt mosott kezet! Az nem számít hogy azóta autóban ült, kapukódot nyomogatott és 3 retkes kilincset fogdosott végig! Arra is megkértem, mivel az ágyukban alszanak az említett kutyák, ha ott van náluk a lányom, és eszükbe jutna az ágyukba fektetni, legyenek szivesek egy tiszta plédet teriteni a lányom alá mivel mindent nyal, megkóstol, és egyébként is, az én szüleimnél se kutya, semmi mégis saját maguktól a kérésem nélkül mindenhova terítenek valamit ha a gyereket ráfektetik, erre a kérésemre, apósom magukat lebuktatva, feltett egy képet fb-ra ahogy a pár hónapos lányom az ágyukban fekszik minden leterítés nélkül, a két kutyával mellette! Illetve olyanra is volt példa, hogy átmentünk 2 hónapos babával, és magától kezdte mondani, hogy “Jaj vettem neki kis takarót meg lepedőt a járókába, mindent kimostam kivasaltam direkt neki” erre én nem bizalmatlankodtam, befektettem a gyereket, aki vegignyalta az egeszet, mire a párom odament megszagolta hirtelen felindulásból és mint kiderült nem mosta ki mert teljesen új szaga volt, amire a párom borult ki hogy miért hazudik, és ezt mégis hogy gondolta! Tegnap is megkaptam a kerti sütögetés alkalmával,ilyen stílusban, hogy nagyon elegük van abból, hogy az én anyukámékhoz mehet a lányom, hozzájuk meg nem, és ne hagyatkozzak arra hogy ők messze vannak, mert állításuk szerint az én szüleim 20 percre ők pedig 30 percre vannak! Ami igazából 15, és 45 perc, nem hagytam magam, továbbra is tartom magam ahhoz amit mondtam, ezt közöltem velük is, viszont a párommal emiatt nagyon sokat veszekszünk, mert ő is az anyja pártját fogja így én vagyok a szemét! Köszönöm ha végig olvastátok! Ti mit tennétek? Tényleg én vagyok a hülye és a bizalmatlan?
2020. júl. 19. 10:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
47%
A válaszom rövid: nem engedném. Pont.
2020. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Ne a távolságra hivatkozz, hanem arra, amit a bizalomról írsz a kérdésed második felében, mert az sokkal fontosabb és az sajnos meg fog maradni a gyerek 2 éves kora után is. Kit érdekel 10 plusz perc, ha amúgy a koszba teszik a gyereket, és mielőtt valaki kutyabolond lepontoz, igenis az állat aki a saját s.ggét nyalja, az ember számára nem ugyanazokkal a baktériumokkal rendelkező, nekünk nem higiénikus élőlény. És nekem is van kutyám. Kint. Plusz mindegy is, hogy neki koszosnak minősül-e, sőt gondolhatja akár azt is, hogy burokban neveled, k..vara a te dolgod és ő köteles a te szabályaid szerint működni a te gyerekeddel. Ha nem tetszik ez, hát nem megy hozzájuk. Ha a férjed emiatt téged zrikál az valami kiakasztó. Beszéljétek ezt meg, mert ismétlem, hosszú távon erre nem lehet építeni, nulla egyetértéssel és összetartással. Állandó balhék lesznek. Lesz ő majd ovis, iskolás is, mindent jobban akarnak majd tudni nálad és nem tartják majd tiszteletben a nevelési elveidet, ahogy jelenleg a gyermek gondozásában sem teszik, amit mondasz,pedig ez az egyszerűbb része.
2020. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%
Senkinél nem hagynék ott éjszakára egy csecsemőt. Ettől eltekintve nem szép dolog, hogy különbséget teszel a nagyszülők között.
2020. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, de szerintem azért néhol már túlzásba esel.

A tápszeres témában neked adok igazat, viszont szerintem a kutya témát túl tolod. Nem azt mondom, hogy két marékra falja be a kislányod a kutyaszőrt, de ha nem allergiás rájuk, akkor különösebb baja nem lesz.

Bízhatnál jobban is a párod szüleiben, hiszen minimum 1 gyereket ők is felneveltek.. És ha akkor, amikor a közelben laktak vigyázhattak rá, akkor most komolyan csak azért, mert kb. fél órával messzebb laknak? Ne már. Szavazz nekik egy kis bizalmat, legalább a párod kedvéért. És örüljetek, hogy megvannak a nagyszülők, akik szívesen segítenének nektek.

2020. júl. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez hiszti, ne haragudj, de én nem ragálnám ezeket a dolgokat ennyire túl. Mondjuk én illat alapján nem is tudok megkülönböztetni egy új és egy mosott-vasalt ruhát, meg nem is pattogok azon, ha a gyerek nem patika tisztaságban van (szerintem az immunrendszernek jobb, ha nem, és nem is betegesek a gyerekeim, de ez lehet csak mázli is).


Ami az ottalvást meg a távolságot illeti, én többet utazom a munkahelyemre, mint 45 perc. Még az sem hatalmas távolság.


Azt mondjuk nem értem,miért kell kéthetente másnál aludnia egy ekkora gyereknek, a miénk kb kétévesen kezdett a nagyinál aludgatni (havonta egyszer max.), pedig ő 5 percre lakik tőlünk autóval. Ha az rendben van, hogy kéthetente máshol alszik, akkor szerintem már mindegy, hogy 15 vagy 45 percnyire van az a máshol.


Mindenesetre a nagyszülőknek szerintem egyforma elbírálás kell. Nem veszélyeztették a gyereket, nem harapósak a kutyák, nincsenek objektív okaid, amiért ne alhatna ott.

2020. júl. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%
hű, azért hat hónapja indult kb a vírus, nem semmi, hogy már előtte is lepasszoltad éjszakára.
2020. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Hiszti.

Egyszerűen utálod az anyósod és nem akarod rá bízni a gyereked. Ne légy gyáva, állj elé és mondd meg neki, ne barom indokokat keress!

Mert az okaid bizony szarok és nem állják meg a helyüket.

Anyádéknál ugyanúgy túl kicsi a gyereked, ugyanúgy nem tudja elmondani, hogy "mi volt rossz" a nagyinál. A távolság pedig nem számottevő időben.

2020. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
38%
Nem hiszem, hogy túlreagálja. Nem az a baj, amiket felhoz, szerintem is kicsit burokban nő a baba, de ez az ő dolguk...pont az a lényeg, hogy a mama, mindegyik mama köteles betartani a szülők által szépen kért dolgokat, nem nagy dolgokat kértek és nem oda passzolják le a gyereket, ugráltatva őket. Hanem a nagyi akar a babára vigyázni, de nem hajlandó alkalmazkodni a szabályokhoz. Nincsen az anya véleménye és elve tiszteletben tartva, ráadásul sunnyognak és a szemébe hazudnak. Nekem ilyen segítség nem kell és nem verném én se a sggemet a földhöz örömömben, hogy de jó, segítenek. Szóval igazad van kérdező. De jussatok apukával közös nevezőre, mert ebből így csak a veszekedés van. Tudatosítsátok mindkét nagyszülő párosban, hogy a ti szabályaitok szerint van a gyermekfelügyelet és csak akkor menjen a baba 2 hetente, ha egyik félnek (a vigyázóknak és nektek sem) terhes.
2020. júl. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
66%
Engem nem az zavarna, hogy hány km-re laknak, hanem, hogy anyósod hanyag (lásd: tápszer, kutya). Nálunk anyámhoz nem mehet ezért, anyósomhoz mehetne, de az feszültséget szülne. Így nem viszem aludni senkihez.
2020. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem beszéld meg velük, hogy legyenek szívesek tiszteletben tartani, amit mondasz, aztán bízz bennük annyira, hogy engeded, hogy ott aludjon a kicsi. Ha bármi probléma lesz, újra lehet gondolni mindent. De így tényleg kicsit gáz, hogy a te szüleidhez rendszeresen mehet aludni, anyósodékhoz pedig nem. Én megértelek egyébként, én is hajlamos vagyok a túlaggódásra, és utálom, ha nem tartják tiszteletben amit mondok, de gondold egy kicsit át ezt az egészet, szerintem most nem mindenben van igazad. Abban igen, hogy a ti gyereketek, ti szabályaitok, azt mindenképpen meg kell beszélni.
2020. júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!