Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hiányzik belőlem az anyai ösztön?

Hiányzik belőlem az anyai ösztön?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy ha nagyira hagyták a szülők a gyereket akar pár órára is, folyamatosan telefonkapcsolatban voltak. Az anyuka izgult, hiányzott neki a babája.

A fiam 1 hónapos, de azt érzem, hogy baromi szívesen hagynám a mamival 1 órára, amíg lepihenek vagy elugrok boltba. Mióta megszületett, csak rajtam lóg, jól esne már egy kis szünet.


máj. 1. 01:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem amit írsz, hogy pár óra miatt folyton telefonkapcsolatban kell lenni túlzás.

Viszont azt sem értem, hogy azon csodálkozol hogy az egy hónapos gyereked "rajtad lóg"? Szerinted mit kéne csinálnia? Azzal nincs baj hogy esetleg szükséged lenne segítségre, hogy 1-1 órára magaddal foglalkozhass, de az utolsó mondatod 1 hónap elteltével...hát nem tudom, még a gyermekágyi időszak sem telt le. Azt azért vágod hogy a gyerek nem hónapokra szól és ez egy jó darabig még ìgy lesz? Ez nem anyai ösztön kérdése, inkább önzőségnek gondolom. De hát ilyen világot élünk, az ego és a saját kényelem mindenekelőtt.

máj. 1. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
6 hetes volt a fiam mikor anyumra hagytam 2-3 oran at amig ebedelni mentunk férjemmel "randi" volt. A telefonom keznel volt, de nem hivtam es ok sem. Kuldtek kepeket. Max felidobden irtam hogy minden ok-e.
máj. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Lilluci27 válasza:
30%
Dehogyis, ne gondolj ilyenre
máj. 1. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Mióta megszületett, csak rajtam lóg, jól esne már egy kis szünet.


Kérdező, 1 hónapos a gyereked..

Hamar meguntad...

máj. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
4 hetes volt, mikor a tesóm vigyázott rá kb két órára. Ugyanezt éreztem, mint te, de nagyon jó volt.
máj. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

Nincs veled semmi baj, nem ezen múlik, hogy jó anya vagy-e. Nem ez mutatja az "anyai ösztönt".


Én az első évben egyáltalán nem akartam a fiamtól távol lenni, de nem gondolom, hogy ettől egy jottányit is jobb anya lennék, mint bárki más.

máj. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
Nyugi, ez idővel alakul ki. Egy fél- 1 év múlva már te is izgulva fogod a mamára hagyni, mert addigra tudni fogod milyen életveszélyes mutatványokat tudelőadni és túl leszel sok elesésen, ágyról leguruláson, megijedésen, betegségen, orvoson stb.
máj. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Hú, ez a képmutatás. Tudom, mit vállaltam :) De ez nem azt jelenti, hogy amikor 0-24-ben kendőben vagy a karomban van a gyermek, nem esne jól letenni. Éjjel is csak rajtam alszik, szóval még egy kényelmes 1 órás alvást sem tudtam magamnak megengedni mióta megszületett.


Szerintem meg kell találni az arany középutat és az, hogy tönkreteszem a testem a gyerek miatt, nem az.

máj. 1. 09:30
 9/23 anonim ***** válasza:
36%
Jó hamar meguntad. Nekem rajtam lóg folyton a 2,5 éves gyerekem, szóval egy hónap még semmi. Nekem kólikás volt,folyton sírt. Nagy segítség ha párod is foglalkozik a babával amíg veszel egy fürdőt stb. Nem gond ha leadid egy órára,de ne und máris mert sajnos még sokáig nem lesz vége 😅
máj. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Honnan jött nektek, hogy unom? Ilyet írtam volna valahol? Vagy miért szállt rám mindenki?
máj. 1. 10:06
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!