Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 gyerek után hogyan tudjuk...

2 gyerek után hogyan tudjuk igénybe venni a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Másfél éves lányom után a párom veszi igénybe, de most elvileg a naptár szerint 98 napos terhes vagyok. Így én igénybe tudnám venni a második gyerek után, persze miután az orvostól megkaptam az ehhez szükséges papírt. A munkahelyemen kérni fognak a már meglévő gyermekem után járó kezdvezményről vmilyen igazolást? Mert ugye az összeg is változik ilyenkor.

2020. júl. 19. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:

A leadandó nyilatkozaton minden rajta lesz.

De az igazolást köteles vagy MEGŐRIZNI, nem pedig leadni.


Párod a férjed is vagy csak élettárs?

Ha az utóbbi, akkor nála nem fog emelkedni az összeg évközben.

2020. júl. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, valóban nem kell leadni a nyilatkozatot, most már emlékszem, lányomnál is így volt. Nem vagyunk házasok, így akkor marad év végéig az az összeg lányom után, ami most van? És a terhesség alatt a magzat után is ugyanennyi összeg jár? Mert most egy gyerek után jár 10 ezer forint havonta, de úgy tudom, kettő után már 20 ezer. Evvel nem vagyok tisztában, most ez hogyan is működik.
2020. júl. 19. 11:14
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
20 ezer/gyerek a kedvezmény összege. Mind a ketten le adjatok újra az igenylot. Mind a két gyerek fel lesz tüntetve mind a kettőn. A tieden a magzat az oven a már meglévő lesz kedvezmenyezettkent megjelölve. Egymásen kitoltotek azt a rublikat, amin gyakorlatilag igazolod, hogy a te nem veszed igénybe a gyerek után és fordítva. Büntetőjogi felelősségetek tudatában, stb. Így mind a két munkahely szamfejti a kedvezményt.
2020. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

3, nem-nem.

Csak a kérdező adhat le most nyilatkozatot, mert nem házasok és így csak a baba születése után apaságival lesz csak bizonyított, hogy a párja gyereke is. A párja a magzatra nem igényelhet, így nála nem emelkedik az összeg.

Házasoknál a jog feltételezi, hogy a férjé a magzat (akkor is ha nem).

2020. júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt nem is írtam, hogy a magzatra igényelheti a párja. Viszont ha így nem

Növekszik az összeg jobban járnak, ha anya kéri mind a kettőre. Vagy utólag igénylik vissza egy összegben.

2020. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még véletlenül sem ezt írtad.

De az utólagos módosításod igaz, a nő igényelhetné a teljes összeget. Feltéve, hogy van miből. Ha alacsony a gyede/tp-e nem tudja.

2020. júl. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!