Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Kire hogyan hatott/ho...

Anyukák! Kire hogyan hatott/hogyan élte meg a terhességet, a szülést és az első hónapokat?

Figyelt kérdés
Minden érdekel! A babával kapcsolatban is, illetve azzal kapcsolatban is, hogy hogy voltatok lelkileg, hízás, párotok hozzáállása, terhesség alatt és után a kapcsolatotok, minden rendben ment-e..stb
2020. júl. 21. 13:34
 1/7 A kérdező kommentje:

Ez kimaradt:

Apukák válasza is érdekel! :)))

2020. júl. 21. 13:35
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Borzalmas volt. Sürgősségi császár volt, utána alig tudtam mozogni kb a férjem fürdetett.

Mikor hazamentem se lett jobb a helyzet, eléggé depresszióba estem, amin nem segített,hogy a hasfájós babám folyton sír. Alig vártam,hogy leteljen a 4 hónap és jobb legyen. Amúgy nem kíméltem senkit, ha valami nem tetszett, anyósnak, orvosnak, mindenkinek megmondtam a véleményem.

A depim lassan elmúlt, ebben a férjem sokat segített.

2020. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ket gyerekem van, az elsovel a terhesseget jol birtam, a30. het korul mar jolesrtt feludni, de ezt leszamitva minden oke volt, vegig dolgoztam (a vegen home officebol). A szulesre nagyon keszultem, csak negativ torteneteket nem voltam hajlando olvasni vagy meghallgatni, ami oriasi hiba volt, igy aztan volt is pofaraeses, mikor naivan bentunk 3-4 percesekkel, es szivargo magzatvizzel. 8 ora szenvedessel es sok beavatkozassal kesobb megszuletett huvelyi uton a hasambol kikonyokolve a nagy sulyu babam (en vekony is vagyok). A gatmetszes hatasait hetekig nyogtem, nem tudtam meg ulni sem, nemhogy menni, a szoptatasnal mar elore sirtam a kivetkezo elott, ugy fajt, es kozbenmindenki jobban akarta tudni, mit hogyan kell csinalni.


A gyerekrol elkepzeltem, hogy majd eszik-alszik, ehhez kepest ha nem szopizott, akkor hordozni kellett folyamatosan mozgatva honapokon at napkozben, kulonben orditott. Aztan ahogy kuszni kezdett, kezdett jobb lenni, a szoptatas is rendezodott, vegul tobb, mint 2 evig szopizott, es nem volt egyszeru leszoktatni. 3 eves koraig borzalmasan aludt, ez volt talan a legrosszabb, mindezt szorosan hozzambujva. Most sem egy hu de jo alvo, de legalabb mar nem 6-8x ebred. A babakocsit csak stabil ulestol fogadta el, az autoban is orditott sokaig.


A kicsivel hasonlo volt a terhesseg, csak a nagy hazahozott tobb betegseget is az elso trimeszterben, amiket elkaptam. A hasam oriasi volt , a szules fantasztikus volt, ezuttal jol megvalogattam, hogy hova megyek, nagyon alaposan utanajartam a valasztott segitoim statisztikainak (1%-os gatmetszesi, 1% Kristeller, 5% csaszar-arany). A kitolasra ertunk be, onnantol 45 perc mulva a kezemben volt a meg elsonel is nagyobb sulyu es feju gyerekem, negykezlab erkezett alam a matracra, gatvedelemmel, szinte semmi serulessel, ellentetben a fekve eroltetett kitolassal az elsonel. A testem most is nagyon igenyelte a pihenest a gyermekagyi idoszak alatt, de ez a nagy sulyu baba miatt kellett is, 1 het utan, mikor tobbet talpon voltam, rosszul is lettem. A gyermekagyi verzes zavart most nagyon, az elso ket het volt rossz, utana mar elviselheto volt (a szag, meg az erzes, hogy ulsz a sajat veredben, en amugyis kelyhet hasznaltam elotte, azelott meg tamoont, de ezeket ugye nemlehetett 6 hetig).


Lelkileg most nemborultam meg, a gyerek egy total nyugodt, barhol alvo, babakocsit elso perctol elfogado es szereto, nem minden pillanatban cicin csungo, de szepen szopizo tunderi baba. Most okos tanacsokat sem kaptam, meg amit igen, azt sem vettem ugy magamra. Ha uzenhetnek vmit az elso gyerekes enemnek, akkor az az lenne, hogy sz@rjam le mindenkinek a velemenyet, es csinaljam, ahogy nekunk jo, de hagyjam a ferjemet is, hogy kivegye belole a reszet, akkoris, ha nem ertek mindenben egyet vele, o is a teljes erteku szuloje.

2020. júl. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Nekem csodálatos volt mindegyikkel. Az elsőnél minden új volt, izgalmas, a kicsikkel meg ugyanez, csak nem a baba meg a szülés, szoptatás volt az újdonság, hanem, hogy a nagy(ok) hogyan bánnak majd a kicsivel. Minden rendben volt, alig híztam, a férjemmel szuper csapattá alakultunk. Fáradtak vagyunk, nyilván, mert semmi segítségünk nincsen, de semmilyen programért vagy alvásért nem adnám ezt az életet egy percig sem.
2020. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Terhességem az olyan, mintha nem is lett volna. A 38.hétig dolgoztam, irodában napi 10órában, utána itthon még a házimunka. Nem volt választásom, csinálni kellett. Ezt nagyon bánom, hogy nem élveztem ki.

A szülést akkor rosszul éltem meg. Potom 7óra volt az egész. De vajudni csak oldaltfekve, mozdulat nélkül gépre kötve engedtek, éreztem hogy fel kell ülnöm, úgy jobb lenne, de nem engedték. Ez nekem így az idő múlásával nem vészes már. A 2.naptól ketten vagyok napközben a fiammal, férjem reggel 5kor dolgozni megy, este 7 mire hazaér. Segítségem sosem volt, de nem is hiányzott. A gyerek mellett minden nap főzök, házimunkát, csinálom, állataink vannak napközben őket rendezem, illetve a kert és az udvar is az enyém. Sosem panaszodok.

A testem eleinte nem tudtam elfogadni. Szülés napjáig 1db csikom nem volt, szülés után az egész hasam alja csikos lett. A kitoláskor megrepedt. Írtó vastag lila striák. Illetve hiába voltam kilora ugyan annyi mint szülés elött, a hasam sokkal nagyobb volt. Férjem úgy is nagyon szeretett.

Most 15hós a fiam, a csíkjaim totál eltűntek. A hasam nem nyertem vissza, de már nem is izgat. A napjaink ugyan olyanok mint az elején.

Kb 1 évig éjjel 3-4szer keltünk, az volt nekem kicsit sok, de nem haltam bele abba sem.

Most teszteltük a kistesót.

2020. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség elejen hetente változott a rosszullét oka, de mind egy hetig tartott. A végefelé erős gyomorégésem volt ami éjjelente már azzal zajlott hogy hánytam tole, időm nem volt mosdóba futni így mindig volt kéznél ehhez eszköz, ez kínszenvedés volt mert sosem égett a gyomrom, mondhatom azt hogy azt se tudtam milyen, aztan végül éjjel-nappal ebben volt részem. Szülés se volt kellemes, de hát szerencsés az aki jól viseli 😀 16 óra volt, inditottak. Előtte 4-5 napja már kórházban voltam mert az nst-n nem tetszett nekik az eredmény , aznap több embert is bent fogtak. Indítás meg azért volt mert kevés volt a magzatviz, majd az egyik orvos megnézte és azt mondta hogy szennyezett, meg kell szülni. Szülőszobán másik orvos meg repesztésnél közölte hogy nem is szennyezett. Kicsit sárga volt igy mondták hogy keltegessem éjjel hogy egyen, igy keltem hogy keltsem, pedig aludt volna simán na meg mivel kicsi baba ugye, én féltem hogy éhezni fog reggelre😀 hiaba mondták hogy nem lesz baja, én mégis keltettem akkor is amikor már nem volt sárga. Majd hasfájós baba lett , talán depis voltam én is, kellett 7-8 hónap míg úgymond elfogadtam hogy innentől pelenkázásból és etetésből, meg alig alvásból fog állni az életem 😀 könnyebb lett mikor már ehetett rendes ételt is. A éjszaka mindig más, van hogy alszunk végig, van hogy kelünk egyszer vagy többször. Mi is most teszteltük a kistesót, megijedtem mert elsőre összejött, reméltem azért pár próbálkozós hónapot, az izgalom miatt 🙂
2020. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, csikok lettek de halványodtak, látszani fog attól még. Szules utan irtó vizes lettem, a hónaljam stb, nagyon megijedtem, senki sem szólt előtte hogy a hónaljamban hatalmas csomók azok normalisak lehetnek. Kórházból már sok minusz kilóval jöttem ki ennek ellenére, szoptatás alatt is fogytam mert enni nem tudtam csak ittam, jó sokat. De ezt már visszahiztam az tuti. Ja és paráztam rendesen hogy fiú mert a kukival kapcsolatos dolgok aggasztottak, ma már ez is egyszerű. Az biztos hogy a másodikkal nagyobb önbizalmam lesz, nem lesz bennem annyi félsz mint az elsőnél. Előtte pici babát se fogtam a sajátom volt az első🙂
2020. júl. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!