Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első terhességem, adnátok...

Első terhességem, adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni:

1. Mit szedtetek és mikortól (vitaminok, ásv. anyagok)?

2. A munkám miatt táppénzre szeretnék menni. Nagyon stresszes és 34 éves múltam, szeretném ha nem menne el a babám, de nem akar az sztk-s nőgyógyász kiírni tp-re (magánrendelésre nincs pénzem). Mit mondjak neki hogy kiírjon? A háziorvosom is csak egy hétre írt ki, mert görcsöl a hasam. A nőgyógy meg egy bunkó, kérdeztem tőle hogy negatív lett a toxoplasma eredményem (amit én magam csináltattam meg)de van cicám, mit csináljak? Erre ő: neki is van macskája. Nem szóltam rá semmit.

3. Magánrendelésen adhat olyan igazolást a nőgyógyász amivel a háziorvos kiírna?

Sajnos ha visszamegyek dolgozni ki fognak rúgni, így hogy táppénzen vagyok nem tudnak.

Igazából sem a nőgyógyász sem a háziorvos nem mondott semmit, mit szedjek 7 hetes terhes vagyok. Védőnőhöz majd két hét múlva kell mennem.

4. Magánrendelésre jártál vagy az "sztk"-ba?

Köszönöm a segítségeteket!!!



2014. márc. 28. 16:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom minden kérdésedre a választ,de amire tudom,szívesen írom! :-)


1. Vas az nagyon fontos,és a magnézium. Ez a két legfontosabb,de a nőgyógyászt kérd ki,majd lesz vérvétel,abból megtudod mi az ami hiányzik. Nyugodtan szedhetsz bármilyen terhesvitamint (elevit,én a Béres Gravidát szedtem anno). Ezt már az első hetektől szedheted. A magnézium az a görcsölésekre jó,illetve megelőzi azt.

2. Én megmondtam anno a nőgyógyásznak,hogy egy olyan helyen dolgozom,ahol nem tolerálják ha valaki babás lesz... Az asszisztense alátámasztotta,így írt ki táppénzre.

3. - passz De ha terhes vagy,nem rúghatnak ki!!! Erre valami jogszabály van.

4. Egyikre sem. Itt helyben van egy nőgyógyász,aki hivatalosan csinálja és szakrendelés. amúgy egy bunkó és ős régi cuccai vannak :-)


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!! :-)

2014. márc. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem indokolt esetben ki kell hogy írjon a háziorvos. Én végig dolgoztam terhesen (szülés előtt két héttel kezdtem meg a szülési szabadságot, de bármikor kiírt volna a dokim, én is 35 évesen szültem első gyereket. Maszekhoz jártam. Csak az én m.helyem nem volt stresszes, ez volt a szerencsém. Maradj egy ideig táppénzen, aztán menj vissza dolgozni. Ha megerősödik a magzat, egy kicsit hormonálisan is át fogsz alakulni... és nyugodtabb leszel.. Lehet ott lesz a stressz, de neked akkor már bent lesz a "lexarom" tabletta, és remélhetőleg senki sem akar majd neked keresztbe tenni. :) Amúgy meg gratula! :)
2014. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én folsavat szedtem minden nap, és a 20. hétig minden második nap egy Elevitet.
2014. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék visszamenni, mert ki fognak rúgni. Én úgy tudom hogy csak a táppénz alatt nem rúghatnak ki. Már megszünt a védettségi idő és ez igaz abban az esetben is ha valaki gyermeket vár. Köszi a válaszokat!!!
2014. márc. 28. 16:27
 5/15 anonim ***** válasza:

Én Gravidát (terhesvitamint) szedtem már a 4. héttől. Ebbe benne volt minden szükséges vitamin és ásványi anyag.

A háziorvos nem írhat ki úgy mint veszélyeztetett terhest, csak ha szakorvosi ajánlást viszel neki (a nőgyógyásztól). Elvileg a nőgyógyász bármikor írhat ajánlást (sztk-s és magán doki egyaránt), akár a terhesség elejétől, csak jelezned kell felé, hogy a munkád jellege miatt otthon maradnál.

2014. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha a táppénz előtt már bejelentetted a munkáltatódnak, hogy babát vársz (jó esetben írásban), akkor onnantól vagy védett, nem számít hogy táppénzen vagy e vagy aktívan dolgozol. A lényeg a bejelentés időpontja.
2014. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1. terhes vitamint minél előbb - 12. hétig naponta, utána két naponta, mindegy milyet, de szedd. Ez multivitamin más nem kell mellé, ha külön nem mondja a doki, max b6 ha fáj a pocid, de azt is csak ha muszáj.

2. én magánorvoshoz mennék, amíg ez a kérdés meg nem oldódik. Ha nincs pénzed magánorvosra hogy akarsz táppénzre menni? :)

4. magánrendelés, mert az sztkba parasztok (tisztelet a kivételnek) és nem jó minőségű az UH készülék általában...

2014. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Hát én jeleztem neki de le se szart. Lásd a stílusát és a hozzáálását a kérdésemben a macskával kapcs.? Már 16 éve dolgozom, most jött össze a baba, szeretném ha nem lenne semmi probléma, és persze szeretnék gyed-et kapni. De ha visszamegyek rendkívüli felmondással ki fognak rúgni. Köszi a segítséget!
2014. márc. 28. 16:37
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha nem megyek táppénzre semmit se fogok kapni. Létszám leépítés van. Én lettem volna a következő. Sajnos volt egy elrontott munkám, és az miatt engem rúgtak volna ki. Ezért szeretnék táppénzen lenni.
2014. márc. 28. 16:42
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha a munkáltató felé jelezted a táppénzes időszakod előtt, hogy babát vársz. Akkor ha visszamész a táppénzről nem rúghat ki mert védett vagy. Egyik munkaadó sem olyan bolond, hogy utána peres úton marasztalják el jogsértés miatt+ fizessen+ újra vissza kellene hogy vegyen.
2014. márc. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!