Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis miért gondolhatja így...

Mégis miért gondolhatja így egy 16 éves lány, és baj ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nem fogok ködösíteni, rólam van szó.

Szeretnék gyereket majd, de félek, hogy lány lesz, lányt nem akarok egyáltalán, mert úgy gondolom, hogy egy anya a legjobbat akarja a gyerekének, és nem akarom, hogy hátrányban legyen a fiúkkal-férfiakkal szemben. (Most tudom, jönni fognak az olyan kommentek, hogy a fiúknak és a férfiaknak ebben és ebben rosszabb, de ezek a válaszok nem érdekelnek.)

Úgy gondolom, hogy a lányoknak és a nőknek rosszabb, nem szeretek lány lenni, utálom, hogy lány vagyok. Ott van a menstruáció, ami egy undorító dolog, fáj is, és az életem jelentős része ezzel a hányadék dologgal telik. Ott a szülés és a terhesség, amit hogyha lesz gyerekem, nekem kell viselnem és nekem kell szenvednem miatta.

Ott van az a dolog, hogy a fiúknak minden meg van engedve. Ha fiúként több lánnyal szexelsz, akkor király vagy, ha lányként teszed ezt, akkor k.... Ha fiúként trehány vagy és nem tudsz főzni, az nem baj, de ha lányként, akkor nem vagy nő, mert még mindig ott tart a társadalom, hogy a nő dolga a házimunka, holott a nők is ugyanúgy dolgoznak. (Hagyjuk megint ezt a "férfiak szerelnek" dolgot, mert egy évbe max 2x romlik el valami, de takarítani egy héten többször is kell.)

Ott vannak a szexista megjegyzések is. (Igen, a férfiak is kapnak belőle, de közel sem annyit, mint a nők.)

Ott van a szőrtelenítés is, hogyha fiúként már be lehetne fonni a szőröd az nem baj, de ha lányként vagy így, akkor igénytelen egy mocsok vagy.

És még 1000 dolgot fel tudnék sorolni.


Én érthetően ezt nem akarom a lányomnak, és ezért lehet nem is lesz gyerekem. Nem akarom ugyanezt a lányomnak.


2020. júl. 26. 18:23
1 2
 1/15 anonim válasza:
73%

Örülj,hogy nő vagy, pár év múlva hálás leszel azért hidd el. Elég sok negatív dolgot írtál a női nem hátrányára, mindegyikre tudnék minimum 1 pozitívat is mondani.


Ha szeretnél gyermeket, nagyon nem fogod tudni megválasztani milyen nemű legyen. Inkább annak kell örülni, hogy az életed része lesz az a tiszta lélek, és hogy egészséges.


Arra a kérdésedre pedig, hogy miért gondolhatha így egy 16 éves lány az a válaszom, hogy önszeretet, önbizalom hiány. Fogadd el magad és megoldódik minden.


Ölelés!

2020. júl. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Keress fel egy pszichológust, ezt minden rosszindulat nélkül javaslom.
2020. júl. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Amíg így gondolod, ne legyen lányod.

Se.

2020. júl. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Hát nézd, fel lehet fogni így is a dolgokat, és minden jogod meg is van hozzá, hogy így gondold. Én nagyon szeretek nő lenni, lány is szerettem lenni, sosem láttam hátrányát, sőt, inkább csak előnyével találkoztam. Amiket felsoroltál, azok az én szememben apróságok, és a férfiaknak is megvan a maguk baja, amiről meg nem beszélnek úgy és annyit, pedig vannak ilyen súlyúak azok is. De ha te nem vagy kibékülve magaddal (ami egyébként 16 évesen még simán normális és része a felnőtté válási folyamataidnak), akkor valóban jobb ezt a kérdést mellőzni. Még szerencsére sokfelé sodorhat téged is az élet, sokféle pozitív és negatív tapasztalattal leszel gazdagabb a jövőben, hogy ez bármilyen irányba elmozdítsa a jelenlegi elképzeléseid és gondolataid, szóval ha "baj" is lenne, ahogy most gondolkodsz, akkor is simán megváltozhat még pár éven belül. Ha meg mégsem változik meg, akkor is jogod van a véleményedhez és jogod van aszerint hozni az életedet jelentősen befolyásoló kérdésekben döntéseket (lásd: gyerekvállalás), semmi probléma nincs ezzel.
2020. júl. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

A miért gondolod így részt kimerítően megválszoltad. Hogy baj-e? Miért lenne baj? Mindenki maga dönti el, akar-e gyereket.

Én mondjuk szeretek nő lenni, bár igazad van abban, amit írtál, de akkor is. Nőként nehezebb élni, ez tény, de szerintem szebb, színesebb is.

2020. júl. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem egyáltalán ne szülj.
2020. júl. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek általában azután szoktak szülni, miután felnőttek. Amíg így gondolkodsz, te még gyerek vagy, ne szülj. Igen, van olyan, hogy az ember nem tudja elfogadni a saját nemét, de mivel az, hogy fia, vagy lánya születik lutri, vagy nem kockáztat, és nem szül, vagy megkeres egy szakembert, aki segít helyretenni a fejében a dolgokat, és ha sikerült, visszatér a kérdésre. Egyébként utóbbi szülés nélkül is hasznos lenne, mert amíg ennyi hátrányát érzed a nemednek, boldog se leszel.
2020. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Érdekes, hogy nekem életem jelentős része nem a menstruációm körül forgott és most se akörül forog pedig 33 múltam. Tény és való, hogy van és egyeseknek fáj. Attól, hogy az ember menstruál még nem áll meg az élet, ugyanúgy mentem bulizni, sportoltam, beülni egy kávéra a barátokkal. Nem tudom, hogy mi ez a mánia manapság, hogy minden tizedik lány azon sír, hogy de undiiiiii. Az én tinikoromban se volt kevésbé gusztusos, de inkább menstruálok, mint pl duguláselhárítóként dolgozzak....
2020. júl. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Örülj,hogy nő vagy, pár év múlva hálás leszel azért hidd el.

- Mi lesz pár év múlva?

Ha szeretnél gyermeket, nagyon nem fogod tudni megválasztani milyen nemű legyen. Inkább annak kell örülni, hogy az életed része lesz az a tiszta lélek, és hogy egészséges.

- Ezért inkább nem is vállalok.

Én nagyon szeretek nő lenni, lány is szerettem lenni, sosem láttam hátrányát, sőt, inkább csak előnyével találkoztam.

- Épp ez az, hogy én meg rühellek nő lenni, és eddig még semmi előnyével nem találkoztam.

Amiket felsoroltál, azok az én szememben apróságok,

- A tiédben lehet hogy apróságok, nekem nem.

a férfiaknak is megvan a maguk baja, amiről meg nem beszélnek úgy és annyit, pedig vannak ilyen súlyúak azok is.

- Nem hiszem, hogy egy héten keresztül véreznek, vagy ha kicsit idegesek, akkor rögtön rávágná mindenki, hogy biztos menstruál vagy nem hágta meg az ura tegnap éjjel, vagy megszólnák őket, amiért párkapcsolaton kívül szexeltek.

De ha te nem vagy kibékülve magaddal (ami egyébként 16 évesen még simán normális és része a felnőtté válási folyamataidnak), akkor valóban jobb ezt a kérdést mellőzni.

- De akkor miért csak én gondolom így? Egyetlen egy velem egykorú lánnyal nem találkoztam még, aki így gondolná.

Nem tudom, hogy mi ez a mánia manapság, hogy minden tizedik lány azon sír, hogy de undiiiiii.

- Lehet, hogy te szereted cserélgetni a véres betéteket meg a véres tamponokat, de ez nem egy mánia manapság. Van, aki szerint undorító a hányás, más meg arra izgul fel.

Az én tinikoromban se volt kevésbé gusztusos, de inkább menstruálok, mint pl duguláselhárítóként dolgozzak....

- ???

2020. júl. 26. 19:28
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

És miből gondolod kérdező, ha lànyod lenne ő is utàlna lányként létezni? Légysz ne akarj már még meg sem született emberek nevében beszélni és dönteni helyettük, hogy nekik mi a jó meg mi nem? És ha pl.fiad lesz és utál fiúként èlni majd mit csinálsz??

Bocs de látszik hogy nagyon gyerek vagy még agyban. A gyerevállalásban nem az a legnagyobb gond problèma, hogy vajon milyen nemű lesz, és aki agyban megérik a szülésre általában nem is kattog ezen ilyen súlyosan.

Komolyabb kérdések hogy egészséges lesz-e fel tudod-e tisztességesen nevelni, de ne szaladjunk úgy előre teherbe tudsz-e esni, nem kell-e vetéléssel szembenézned stb stb.... a gyerekvállalás"picit" többröl szól mint hogy mi lesz a lába között.

2020. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!