Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme van ezen az oldalon...

Mi értelme van ezen az oldalon a "Nektek tetszik XY név?" kérdéseknek?

Figyelt kérdés

1) Akit teljesen ismeretlen vadidegenek (nem családtag, barát, hanem vadidegen, akivel soha azelőtt nem volt dolga, és vélhetően a jövőben sem lesz) véleménye képes befolyásolni egy olyan dologban, ami kizárólag anya és apa dolga, az mégis hogy tervezi ellátni a világ egyik legfelelősségteljesebb feladatát, a gyermeknevelést, annak minden buktatójával?


2) Néha az az érzésem, a kérdezőknek eszük ágában sincs az adott nevet adni, vagy ha igen, pont lesz@rják bárki véleményét, a kérdésüknek egyetlen célja az, hogy ismeretlen emberek előtt fölvágjanak azzal, milyen különleges nevet szemeltek ki születendő gyermeküknek.


3) Az átlag primitív, szocializmusban nevelkedett és azt a szellemiséget magába szívó bunkó, illetve szellemi örökösei (akik ebben az alkategóriában - ahogy gyakorlatilag az összes gyermekes fórumon - masszív többséget alkotnak) úgysem fogják megérteni, hogy a top 10 leggyakoribb keresztnéven túl is van élet. Akkor meg minek fáradozni? Mintha a bivalyb*sznádi parasztnak kérnéd ki a véleményét, mit fogyassz ebédre, és a különleges fogások helyett a rántott hús rizsa párost javasolja.



2020. júl. 28. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Mint ennek.
2020. júl. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
A leendő szülő kíváncsi a közvéleményre. Mert az egy dolog, hogy a szülőnek tetszik X név, de de lehet, hogy valamilyen okból kifolyólag nem szerencsés. Szerintem csak ezért nincs értelme ezeknek a kérdéseknek, mert itt MINDEN nevet lefikáznak.
2020. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Az, hogy legyen mit lepontozni. Nem olvastam el amit írtál ugyan, de azt vettem észre, hogy az ilyen kérdések alatt nincs jó válasz, mindent lepontoznak.

Az ilyet kérdező emberről pedig azt gondolom, hogy életképtelen, kb mint azok akik azt kérdezik, hogy milyen színű babakocsit vegyenek. Nem tudom, hogy az aki ilyen dolgokban képtelen egyedül döntést hozni, az hogy képes életben maradni. 😅

2020. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Az egy dolog, hogy a szülőknek tetszik egy név, de kíváncsi az emberek véleményére, mert nem akar kib.szni a saját gyerekével. Nem értem, ez miért gond. Lehet nektek tetszik a Petrezselyem név (kitaláció, de fogadni merek, van ilyen is 😂), de mi tudjuk, hogy ez egy ritka ronda név, és az összes iskolai évét cseszegetésben fogja leélni.
2020. júl. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Ez eddig oké, de ahogy #2 írta, a válaszadók ezt gyakorlatilag az összes névvel eljátsszák, lényegtelen, hogy Petrezselyem, Norberta vagy Marietta-e a tárgy.
2020. júl. 28. 18:14
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Semmi.
2020. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem fikáznak le minden nevet. Persze egy-egy válaszoló akad, aki igen, de nagyjából kitűnik, hogy egyes neveket sokan pártolnak, más neveket meg 50 válaszolóból 49 borzalmasnak tart. Ha ez esetleg elgondolkoztatja a szülőt, és nem nevezi el a gyereket "Radiátornak" (ez is kitaláció), akkor volt is értelme, de a kérdező szülőkre viszont jellemző attitűd, hogy márpedig a "Radiátor" szép név, nem röhejes, akkor is az lesz, én vagyok az eredeti, kreatív, ti meg a maradi h.lyék. Olyan is van, hogy a kérdező feldob 4-5 nevet, és abból 2-3-at a többség adna, neki is tetszik, 1-2-t meg furcsának vagy röhejesnek tart. Akkor esetleg feltételezem, hogy azért tette fel a kérdést öt számára tetszetős névvel, hogy az 1-2 mások számára furcsát mégsem adja, hanem a népszerűbbekből választ, mert mégsem akar kiszúrni a gyerekével. Mégiscsak a neve kvázi az egyik első dolog, amit megtudnak róla.
2020. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Én sem értem miért érdekel bárkit is a sok unatkozó, frusztrált, arctalan névtelen nő véleménye. Dehát a kérdezők tudják. Beteges megfelelési kényszer a társadalomnak.
2020. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Mert ha túl sokak szerint, gyanúsan csúnya a név; akkor nem szívesen adná, mert fél, hogy kiszúrna a gyerekével.

Tehát azért előtte leellenőrzi az arányt, hogy hányan viselnék szivesen.

2020. aug. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
Ha valaki olyan segghülye, hogy magától nem tud egy nevet átküldeni a gázság szűrőn ez először is süllyedjen el, másodszor jöhet ide kiírni. Az ilyen életképtelen gyökerekhez eleve úgy állok mint valami csekélyértelműhöz...
2020. aug. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!