Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vennétek a gyereketeknek...

Vennétek a gyereketeknek gender semleges babát?

Figyelt kérdés

Nem rég lehet kapni ezeket a gender semleges babákat. Mikor megláttam őket első gondolatom volt, hogy ha gyerekkoromban ilyenem lehetett volna összepisiltem volna magam gyönyörűségemben. Van hozzá paróka így lehet hosszú meg rövid haja is, plusz egy csomó ruha meg kiegészítő van hozzá, untig lehet variálni.

Barátom viszont tökre kiakad, hogy a gyerekeknek nem kéne ilyesmit mutogatni.

Kíváncsi vagyok más hogy van ezzel.


2020. júl. 29. 14:12
A kérdező szavazást indított:
Vennék ilyet, érdekesen hangzik.
Nem vennék ilyet, a gyerekeknek nem való ilyesmi.
Vettem már ilyet, tetszik a gyereknek.
Vettem már ilyet, nem tetszik a gyereknek.
70 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Rákerestem. Értem, hogy a Disney ezt akarja, de szerintem szerencsére a gyerekekben ez nem így csapódna le.


Ahogyan egy kavics lehet egyszer lovacska, máskor házikó, harmadik alkalommal autó, úgy egy gender semleges babánál egyszerűen ha fiúbabával akar játszani, akkor a rövid hajat és a fiúruhát adja rá, ha lánybabával, akkor a lányos kellékeket. Az két külön mese, két különböző karakterrel.


Az, hogy a melle nem kifejezett a babának, az se érdekes: a kisgyereknek természetes, hogy a kislányoknak ugyanolyan a mellük, mint a kisfiúknak.


A Disney célja mondjuk undorító, de szerencsére a gyerekekhez nem értenek. :-)))

2020. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Nekem ez azért hangzik érdekesen, mert mikor én barbiztam, és kifogytam fiú barbiból, lenyírtam a haját egy sima lány barbinak. Inkább akkor már legyen egy ilyen variálható. Ha így nézzük rendben van.


Viszont mivel tudom hogy propaganda, amivel a hócipőm teli van, pedig elfogadó vagyok alapból, ezért dugják fel.


Lassan elnézést kell kérni a fiamnak, mert fehér fiúként született...


Pedig tökre tetszik az ötlet hogy diverzebb babák kaphatóak, de a torkomon való lenyomást utálom.

2020. júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Abszolút ahogy az előttem szólók írják.

Semmi gond nem lenne egy olyan babával, ami ha akarjuk fiú, ha akarjuk lány. Egészen biztos vagyok benne, hogy ha egy kisgyerek kap ilyet, akkor nem azt látja, hogy hű de jó, mindenki olyan nemű lehet, amilyen akar, vagy nem azt tanulja meg belőle, hogy miért ne hordhatna egy fiú szoknyát, hanem annak örül, hogy többfunkciós játéka van.

Ez persze nem zárja ki, hogy ráadja a fiús parókát és a szoknyát, de az a kisgyereknek mindig vicc lesz.

Mivel azonban mögötte van ez az egész őrület, amit most nyomatnak, nem venném meg neki. Ha ajándékba kapánk, nem dobnánk ki.

2020. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ez a gyerekeknek csak egy jól variálható játék. Semmi több. Szerintem tipikus homofób hozzáállás azt hinni, hogy a gyerekeknek árt az ilyesmi, akar az ha két not vagy férfit lát az utcán csókokolozni. Nem lett több meleg vagy biszexuális ember mostanában csak kevesebben titkoljak és sínylődnek évtizedekig egy hetero házasságban, mint régen. A gyerek nem lesz meleg, ha melegeket lát, vagy gender semlegességet tapasztal maga körül. Csak jobban elfogadja magat, ha ő más.
2020. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
41%
Akkor ha egy lány rövid hajú már fiú lesz? Nem vagyok benne biztos, hogy ez az annyira elfogadó üzenet, amire a készítők gondoltak. :)
2020. júl. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak mi felnőttek akarjuk látni benne az üzenetet- meg persze a gyártónak van mögöttes szándéka. A gyerek csak játszik vele, mint egy legoval. Ott is régen úgy volt hogy a figurákra tudtam tenni hosszú meg rövid hajat is, attól függően lányt, vagy fiut akartam csinálni belőle. Igaz akkor nem volt trendi a gender semlegesség csak a praktikusság 🤷🏼‍♀️ És gyerekként nem nagyon izgatott hogy nincs a Lego figurának melle. Ha hosszú hajat tettem rá, nekem lány volt, ha rovidet, fiú. Azt kész. En gyerekként kb ennyit tettem bele.
2020. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ebben mi az újdonság? A klasszik LEGO figurák is így működnek, egy figura amire rakhatsz hosszú női hajat is, meg rövid férfi hajat is, cuki lányruhát is, meg férfias öltönyt is, sőt, keverni is lehet ezeket.

Nem értem, mi ebben a pláne. Nekem is volt, szerintem szüleimnek is volt anno ilyesmi, nem lettünk tőle se melegek, se homofóbok, se transzneműek, se gyíkemberek.

2020. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Gondolom ezekre gondolsz.

Én vettem, rögtön hármat, hogy tényleg lehessen variálni. A gyerek imádja és nekem is tetszik. Nem olcsó, de jó minőség, bírja a strapát.

És amúgy a csomagoláson semmi ilyen gender izé nincs, ezt szerintem csak a (gyártó által fizetett) reklám cikkek fújják fel, mert most ez a divat.

Amúgy a szavazást elnézve elég szomorú, hogy már olyan szintű a gyűlölködés, hogy játékbabáktól féltik a gyerekeket...

2020. júl. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
14%
Nem vennék,nem akarom támogatni a vásárlásommal ezt a h.lyeséget. Szerencsére az ismerősök/rokonok sem fognak ilyet venni, abban biztos vagyok.
2020. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
16%
7-es latod néhányan mégis homofobok lettek. De az fix, hogy nem a Lego miatt 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♂️
2020. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!