Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermekem apjával elváltunk....

A gyermekem apjával elváltunk. Ha elköltözöm, köteles vagyok megmondani apukának az új címemet? Van arra valamilyen lehetőség, hogy ne az tartózkodási helyemre jöjjön a gyermekért, hanem egy semleges helyre (kávézó, tér, akármi)?

Figyelt kérdés
Szeretném titokban tartani, hogy hol lakom, mert apuka mindenhol feszültséget kelt, tönkre akar tenni.
2015. okt. 7. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, átadhatod neki bárhol a gyereket, ahol ebben meg tudtok egyezni.

De attól függ mekkora gyerek, ha tudja a gyerek a lakcímét, ő is elmondhatja neki.

2015. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meglehet oldani, de ez hosszútávon úgysem fog működni.

Rágalmazásért (ha van rá tanúd, bizonyítékod) feljelentheted, de készülj fel arra, hogy évekig fog tartani a per és az sem biztos, hogy egyáltalán megnyered.


Hiába ítélték neked a gyereket, ha a látogatási időt ugyan úgy biztosítanod kell.

Nem tudom, hogy egyébként milyen apa/szülő lehet, de ha pocsék, akkor reménykedj abban, hogy egy idő után "eltűnik". Csak, akkor a GYT-re se várj, mert az általában az apukákkal együtt szokott távozni.

2015. okt. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.


És ha nem tudunk megegyezni, akkor a gyámügyhöz kell fordulnom? Vagy kiköthetem, hogy itt is itt vegye át a gyermeket?


A fiam tizenkét éves, de nagyon megbízható, ha megkérem, hogy ne árulja el a címet, akkor nem fogja. Az más kérdés, hogy apuka sajnos könnyen kinyomozhatja, mert bele kell írni az ellenőrzőbe, vagy a gyerek nemsokára személyije és lakcímkártyája lesz stb. :(

2015. okt. 7. 13:16
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék pereskedni. Apuka épp eléggé kelti a feszültséget tizenkét éve lassan. Az egész életemet tönkre akarja tenni, mindenütt engem szid, hogy összeugrasszon az emberekkel. Én semmi mást nem szeretnék, csak nyugalmat. Se pereskedést, se vitát, se magyarázkodást.


A láthatási időt biztosítom neki, minden joga biztosítva van, de ne jöjjön már az otthonomhoz, ha nem muszáj. Csak olyan megoldhatatlannak látom ezt. :(

2015. okt. 7. 13:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen az apuka, de a felügyeleti jog miatt joga van tudni a gyerek állandó lakóhelyéről. Ha eltitkolod és tudni akarja, egyszerűen bemegy a gyámhivatalba, ahol "elárulják" neki, miután megnézik, hogy a bíróság nem korlátozta/szüntette meg a felügyeleti jogát, illetve nem adtak ki távoltartási határozatot.
2015. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, az átadás-átvétel bármilyen semleges helyen megoldható, ha apuka belemegy vagy hivatalos úton kéred és az illetékes szerv engedélyezi.
2015. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A gyámügy tényleg elárulja a címemet? De ha minden apai jogát biztosítom, akkor mi köze hozzá, hogy hol lakom?
2015. okt. 7. 15:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ahhoz van köze, hogy hol laksz, hanem ahhoz, hogy a gyereke hol lakik. Az egyik legalapvetőbb jog a gyerek lakóhelyének megválasztása, ez egyrészt ahhoz kapcsolódik. Másrészt joga van minden, a gyermeket érintő lényeges információhoz, ebből is le lehet vezetni.
2015. okt. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyerek átadását lehet kérni, hogy a családsegítőben történjen és akkor nincs oka a házatokhoz menni. Ha odamegy ok nélkül zaklatni, akkor feljelentheted.

Az, hogy tudja hol laktok nem egyenlő azzal h bármikor odamehet és szórakozhat veletek.

Én hasonló helyzetben szüleimhez jelentkeznék be és édesapám elintézné h ne menjen oda soha a büdös életben. Neked is érdemes lenne egy férfirokonnal megbeszélni, hogy hadd jelentkezz be hozzájuk és rakja helyre ha felbukkan.

2015. okt. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!