Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a feleségemnek szülés...

Ha a feleségemnek szülés utáni depressziója van, akkor hogy tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Tudok, sok ez neki, minden nőnek sok.

Én úgy próbáltam most neki segíteni, hogy kivettem 1 hét szabit, és mindent (szoptatást kivéve) én csináltam a gyerek és a házimunkában. Ő szinte 12-13 órákat aludt, de nem egyhuzamban. Nem csinált semmit, csak pihent. Most utána mi legyen? Hogy segítsek neki? Hétfőtől vissza kell mennem dolgozni. Utána hogy legyen? Kicsit messzebb lakok a munkahelyemtől és busszal járok, oda fele van sok busz, de visszafele már nincs olyan, ezért mindig várnom kell 53 percet a buszra, mert lehetetlenség elérni az előtti buszt, és 40 perc az út, 10 perc, míg hazaérek. Mire hazaérek, ott van, hogy fél 8 van, és egész nap egyedül volt a gyerekkel. Nekem is 24 órából áll egy nap, csak hétvégén tudok neki úgy normálisan "besegíteni" a házimunkába és a gyereknevelésbe. Mit kellene csinálni?


2020. aug. 1. 11:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológus.
2020. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Igen ha valóban depresszió azon te (akárhogy küzdesz is) sajnos nem tudsz segíteni. Ide orvos kell
2020. aug. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Valaki más nem tud segítségére lenni, vagy legalább vele lenni? Ösztönözd arra is, hogy gyerekestől mozduljon ki, ismerkedjen más anyukákkal.

A pszichológus is jó ötlet, ha hajlandó rá.

2020. aug. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
A pszichológus csak a száját jártatja, szegény feleséged azzal kitörölheti a fenekét (vagyis bocs, még arra sem jó), ide konkrét fizikai besegítés kell, kb. ahogy tetted ebben az 1 hétben. Ha az édesanyja vagy a tiéd nem jöhetnek szóba, más családtag/rokon sem, akkor ki kellene gazdálkodni egy fizetett segítőt. Ha hétfőtől péntekig 19:30-ig teljesen egyedül kell kínlódnia egy picivel és a háztartással, magányosan, akkor sosem lesz jobban. Néhány kivételtől eltekintve a többség számára ez élhetetlen. És én pl. a gyerekemtől enni sem tudtam, még azt sem "hagyott", nemhogy bármi mást csinálni. Úgy is beleroppantam, hogy jobb esetben kora délutánig, rosszabb esetben 16:30-17:00-ig kellett csak kibírnom. Bele sem gondolok, mi lett volna, ha estig... 😱
2020. aug. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Miből gondolod hogy depressziója van?
2020. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A depresszió nem múlik el attól, hogy egy hétig fél napokat aludt. Kipihenhette magát, de ha tényleg depressziós, az kezelést igényel.
2020. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

Ha depressziója van, akkor pszichológus.

Ha "csak" fáradt és magányos, akkor fizikai segítség, társaság, mozgás.

Sokat számít az is, ha nőnek is érezheti magát melletted. Hétvégén mozduljatok ki valahová hármasban, mondjuk csak piknikezni vagy fagyizni. És kicsit próbáld meg helyrerázni az önbizalmát pár dicsérő szóval, nem követelőző közeledéssel.

Egyéb társaságnak pedig édesanyja, barátnők... akár skype-on. A legtöbb nő szereti kibeszélni magából a problémáit, és az legalább olyan hasznos, mint a pszichológus. Ha nincs senkije, jó lenne, ha be tudna csatlakozni valami helyi közösségbe (baba-mama torna, úszás, varrókör, templomi kör... csak akad valami).

2020. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Néhány dolgot még leírhatnál. Honnan tudod, hogy depressziós és nem “csak” kimerült? Ha felmerül, hogy “csak” kimerült, lehet néhány dolgon változtatni kellene, bár lehet ez depressziónál is előny lenne. Nem írtad mennyi idős a babátok és mi a nehézség. Nem alszik sosem? Ha így van kipróbáltátok, hogy este hátha mellettetek/külön jobban alszik? Keljetek esetleg felváltva hozza, próbáljátok ki több mindent, hátha bejön valami. Párod nap közben próbáljon lepihenni a babával, amikor sikerül neki elaltatni. Ha nap közben is problémás az alvás meg lehet próbálni a hordozókendőt, így a dolgaival is tud haladni, tud enni, kicsit pakolni, stb. Hasfájós a baba? Vannak különböző cseppek, gélek, keresgéljetek hátha lesz valami, ami nálatok is bejön, ne álljatok meg egynél, hogy jó az úgy. Végső esetben a szélcső is segít, de hasfájós babák is szeretni szokták a hordozást, pocakmasszázst, egy kis tornáztatást, lábemelgetést. Nehezen megy a párodnak a szoptatás? Keressen szoptatasi tanácsadót, kérdezze a védőnőt, gyerekorvost, olvasson utána a dolgoknak. Ha sehogy sem megy a tapszer sem tragédia, de abból sem biztos, hogy az első lesz a tuti befutó. A háztartási munka az első időkben várhat, nem ilyenkor kell megváltani a világot, ha van rá lehetőségetek hét közben rendeljetek, vagy hétvégén amikor te otthon vagy akkor főzzön/főzz/főzzetek és fagyasszátok le kis adagokban az ételt hétközbenre, vagy ha ragaszkodik a hét közbeni főzéshez akkor főzzön nagyobb adagot ami elég 2-3 napra. Házimunka is hétvégén mikor be tudsz segíteni, így hétköznap csak a nagyon alap dolgokat kell ellátnia. Ha úgy gondolod ezek nem problémák nálatok és jó a napi rutin és az időbeosztás és tényleg minden jel depresszióra utal, akkor keressetek közösen egy pszichológust.
2020. aug. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Rendes tőled, hogy próbálsz segíteni neki, de ahogy mások is írták már, ha tényleg depressziós, sajnos akármennyire is próbálod kivenni a részed mindenből, az nem fog segíteni. Miből gondolod egyébként, hogy depresszióról van szó? Mennyi idős a babátok? Alszik éjszaka? Mennyit szokott kimozdulni babával és nélküle?

Nekem a második babámnál akart mindenképpen pszichológushoz küldeni a férjem, mert állandóan lehangolt voltam, morcos, ki se akartam lépni a házból, ha nem volt muszáj. Próbáltam magyarázni neki, hogy nem depresszióról van szó, hanem arról, hogy hajnali 5től este 7ig egyedül vagyok a másfél éves soha meg nem álló nagylánnyal és az extrém hasfájós, nem jó alvó csecsemővel. Hozzád hasonlóan ő is szeretett volna segíteni, de hát hogyan, ha egész nap dolgozik. Nem az ő hibája volt. Mondtam, hogy sajnálom, ha morcos vagyok és kedvetlen, de ameddig legalább egy kicsit nem lesz jobb a helyzet a gyerekekkel, nem nagyon tudok mást ígérni. (napi max 4 órát aludtam, átlag 3 részletben, de volt, hogy kB 6 részletben) Ezt csak azért írom, mert nem lehet, hogy esetleg nálatok is "csak" nagyon nehéz időszaka van a gyereknek? És ha jobb lesz, a feleséged is jobban lesz? Ő mit mond? Úgy érzi depressziós?

2020. aug. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg depressziós, akkor semmit se ér az sem, ha reggeltől estig otthon vagy minden nap. Egyszerűen beteg, vagyis pszichiáterre, de minimum pszichológusra lenne szüksége. A nagy kérdés persze az, vajon tényleg depressziós-e. Mondjuk, ha 12-13 órákat alszik, az elég erősen arra utal, hogy tényleg az.


Mi a problémája? Hogyan reagálja le ezeket? Mekkora a gyerek? Első gyerek?

2020. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!