Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 28 férfi mehetek gyesr? Ha...

28 férfi mehetek gyesr? Ha igen akkor mi kell hozzá? Csak azért kérdem mert a feleségem sajnos szülés utáni depreszioban szenved, ésa pszihiátrián kezelik!

Figyelt kérdés
2015. febr. 3. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha a feleséged kapja a gyes-t(nem tgyás-t?)akkor neked nem fognak pluszba utalni.

csak egyikőtök kaphatja az összeget.

attól függetlenül lehetsz otthon, kérj szabit a munkáltatódtól

2015. febr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ha a feleséged kapja a gyes-t(nem tgyás-t?)akkor neked nem fognak pluszba utalni.

csak egyikőtök kaphatja az összeget.

attól függetlenül lehetsz otthon, kérj szabit a munkáltatódtól


de mond el neki azt az idézetet, amit írtam

2015. febr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha érkezik a feleségednek valami ellátás, akkor azt le kell mondani.

És ha megvan a megfelelő jogviszonyod, ilyen esetben te is mehetsz gyedre, amíg a feleséged kórházban kezelik.

2015. febr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babátok? Neked van munkáltatód, mióta dolgozol?

Ezek fontos dolgok. Ugyanis, ha a feleséged a kórházban van (kikerült a háztartásból), akkor ha még nincs 5,5 hónapos a baba és neked van megfelelő munkaviszonyod mehetsz csedre, ha elmúlt fél éves akkor gyedre (szintén ha van megfelelő munkaviszonyod).Feleséged most mit kap? Csed, gyed, gyes???

2015. febr. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
6 hetes a baba,igen van nekem is munkaviszonyom már régota,csak azért kérdezem mert táppénzen vagyok de mivel sztem soká fog helyre jönni ugy hogy egyedül lehessen hagyn a babával,az nem 1-2 honap,azt kérdezem hoy amit ő kap azt orvosi igazolással át árni rámhogy én kapjam ő meg menjen táppénzre tehát megforditani
2015. febr. 4. 16:54
 6/11 anonim ***** válasza:

a gyerek után járó elléátások munkaviszony függők.


ha a párod nem dolgozott annyit és nem jár neki semmi, csak gyes, attól még neked járhat.

2015. febr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
mindkettőnknek több éves munka viszonya van Ő a Magyar Államkincstárnál,én pedig állat tenyésztésben dolgozom
2015. febr. 4. 17:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, elmehetsz gyedre ráadásul. Orvosi papírral kell igazolni, hogy a feleséged nem képes ellátni a babát, kórházi kezelést kap. Ez mindenképp kell, így elmehetsz gyedre és a fizud 70%-át megkapod. Ezt az OEP-nél kell intézni. A feleséged nevéről le kell mondani a tgyást és neki kell táppénzre menni, te meg mehetsz gyedre.
2015. febr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
akkor miért csak gyes-t kap, ha annyi munkaviszonya van? szülés napján nem volt se munkaviszonya, se munkanélküli ellátása?
2015. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a GYES-t azok kapják, akinek 2 éven belül nincs egy év munkaviszonya, ill a szülés napján sem volt biztosítva.


alanyi jogon jár 30 ezer körü van

2015. febr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!