Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Szerinetek...

Mit csináljak? Szerinetek normális az ilyen szülő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnapelőtt hozták el a hugomat hozzánk Budapestről vidékre. 15 éves. Az édesanyám közölte velem, hogy mivel egyedül neveli a hugomat nincs más lehetősége kimegy Ausztriába dolgozni. Mivel kiskorú egyedül nem hagyhatja otthon hetekre vagy hónapokra ezért itt lesz nálunk. Kész tények elé állított minket. Azt sem tudom mit csináljak hirtelen.Soha nem jöttem ki túl jól az anyámmal. Van egy nyolc éves lányom utón van a tesó is 33 hetes vagyok jelenleg. Itt a beiskoláztatás a kicsinek na meg a kistesónak is bekell vásárolnom még egy csomó mindent. A hugom a helyi iskolába fog járni valószinűleg mivel Budapest 60 km tőlünk. Az anyám egy forintot nem adott a beiskoláztatására. Ruhát kell vennem neki meg tanszereket. Azt se tudom hol áll a fejem. Azt mondta, ha bejön a munka majd utal nekem visszamenőleg de neki is kell a pénz. Nem közös apátóp vagyunk a hugom apja lelépett évekkel ezelőtt azt sem tudják hol van. Jól keres a párom de én táppénzen vagyok a baba miatt hónapok óta. Eddig elvoltunk nagyon jól így is de most többen lettünk. Azt sem tudom, hogy mit csináljak egy tinivel. Pont ilynekor szakad a nyakamba minden.



2020. aug. 3. 07:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
47%
Már a kérdés is figyelemfelkeltően trollos, és kamasz hisztis hangvételű, ahogyan a tinik szoktak írni a családi kapcsolatok kategóriában.
2020. aug. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk egy 15 évest már ritkán kisernek orvoshoz, nem kell hozzá minden esetben szülő. Anyád be se íratta az ottani iskolába? Meghatalmazás neked, hogy eljarj az ügyeiben? Családi pótlék? Miért nem megy a kislány kollégiumba? Akkor járhatna az eddigi iskolájába (vagy most kezdi még csak a középiskolát?), és elég lenne, ha hétvégén lenne nálad,hogy ne egyedül legyen otthon.
2020. aug. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%

Esküdni mernék pár napja volt egy ilyen kérdés...Csak ott apuka nősült újra anyuka halála után honappal és passzolta le a gyereket a nővérének a gyereket a nászútra, majd nem ment érte.


Anyádat feljelentheted. A húgodat kiemelik a családból és vagy nevelootthonban, vagy neveloszuloknel helyezik el, amennyiben te nem akarod nevelni

2020. aug. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%

15 éves kollégiumba is mehetne és nem kéne új iskola stb.

És mit szól a húgod? Egy 15 éves ritkán hagyná szó nélkül.

2020. aug. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%
Ha te z valóban elég extrém, de ha igaz, akkor szerintem is a koli a megoldás. Valószínű a húgod is jobban örülne, ha legalább a barátaival lehetne. Hozzatok meg mehet hétvégente max. Nekem is volt egy kolis osztálytársam a gimiben. Az anyja skizo volt, ezért az apja nevelte de ő meg munka miatt elköltözött. Az osztálytársam nem akart menni, ezért a koli mellett döntöttek.
2020. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

"Mondjuk egy 15 évest már ritkán kisernek orvoshoz, nem kell hozzá minden esetben szülő."

Mondjuk egy komolyabb őszi megfázásnál, hangszalag-gyulladásnál ha kell gégetükrözés, azt nem csinálják meg gondviselő beleegyezése nélkül. Pedig kb 2 mp-es ambuláns vizsgálat.

2020. aug. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
65%
16 -os jó ez nem általános. En 31 vagyok 13 éves koromtól minden orvosnál egyedül voltam. Mivel nem is volt olyan bajom, amihez különösebben kellett volna szülő. Labrontgent pl simán megcsinálták nélküle. Borgyogyaszhoz se kellett. Nem ismerek senkit akinek valaha lett volna gegetukrozese, szóval induljunk ki abból hogy nem ez az általános.
2020. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem troll, akkor most azonnal a gyermekvédelemhez kell fordulni, nem a tanszereken őrlődni.
2020. aug. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!