Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet szükség...

Hány éves kortól lehet szüksége egy gyereknek számítástechnikai eszközre?

Figyelt kérdés
Akár számítógép, tablet, laptop, telefon, stb. Nektek mikor vált szükségessé? Fiam még csak 6 éves, nem igazán van neten mesenézés, inkább olvasunk neki. Főként az iskola teszi majd szükségessé. Tudom hogy ami fontos, azt elintézheti könyvtárban is, vagy bárhol, de nyílván kényelmesebb, ha itthon tanulhat ezek segítségével. Nem időszerű a kérdés, de apránként elkezdenék gyűjtögetni rá, hogy mire kelleni fog, ne kelljen a fejemet vakargatni. :)
2020. aug. 4. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát telefon elsős korában már volt neki, de csak buta. 4.-ben kapott okostelefont, 5.-ben laptopot. Tabletre most gyűjtögeti a pénzét, most megy majd gimibe
2020. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Erről nagyon mennek most a viták. Személyes véleményem az, hogy saját sokáig nem kell neki, de az, hogy ezek szerint 6 évesen tavol tartjátok ezektől az nem túl szerencsés. A mai generációnak az lesz a túlélés és a jó kereset záloga, hogy mennyire tudnak a kutyukkel buveszkedni. Természetesen felügyelet mellett, de véleményem szerint onnantól, hogy érdekli a telefon, tablet stb hagyni kell őket kibontakozni. Nekik ez lesz az élet. És mielőtt valaki belem köt. Nem, nem 8 órát/nap kell hagyni ezekkel játszani de napi 30-90 perc bőven belefér.
2020. aug. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Negyedikes volt a fiam, volt otthon eddig is számítógép meg tablet, de csak néha használta. A tanév végén viszont iszonyat felgyorsult a számítógép használata, szükség volt rá, hogy legyen egy amit ő használ napközben, mert délelőttönként mindenkinek egyszerre volt mindene. Tavasz óta aktív net használó, ha érdekli valami rákeres (van otthon lexikon is, szoktam mutatni nekik, hogyan kell használni), ppt-ket szerkeszt és persze játszik is néha. Ha rajtam múlt volna, valószínűleg még nem lenne napi felhasználó.
2020. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Már általános elsőben szüksége volt rá a fiamnak. Haladni kell a korral.
2020. aug. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

4

Úgy haladnak e korral-technikával, hogy púposak, tokásak, aranyeresek, vaksik, ínhüvelygyulladásosak s egyéb lelki nyomorultsággal gazdagodnak...ezt valóban, minél előbb kell adagolni a mai egészségügyi ellátás mellett;)

2020. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
5 mert szerinted ez úgy van, hogy valaki vagy 0-24-ben gepezik vagy egyáltalán nem? Miért van az hogy egyesek kizárólag szélsőségekben tudnak gondolkodni? Napi 1-2 óra gépezéstők mi baja lesz egy gyereknek? Lehet venni terdelo széket, amin csak egyenesen tud ülni, nem is baj, ha megszokja. Miért kell ennyire korlatoltnak lenni? Most trendi hogy technika fújj-fújj vagy mi van?
2020. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

6


Jaj, nem kell hisztizni, ha valami igaz s megállapított tény;)

Mindig úgy kezdődik, hogy 1-2 óra, aztán a szülőnek elege a hisztiből s már kussoltató ragtapasznak használja az eszközöket végül, hogy béke legyen otthon...

Az a korlátolt, aki ennyire sem lát előre...


ui:

Kavicson is térdeltetheted ennyi erővel...

2020. aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Te nem vagy ép... már bocsánat.
2020. aug. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk laptop mindig is volt, nem használtam sosem. 3-as koromban kaptam "buta" telefont, mert szülők nélkül jártam táncversenyekre más országokba. Ötödikben kaptam egy okos telefont, ami addigra már vagy hét éves volt, és előttem Anyum is, bátyám is használta. Utána hetedikben (konfirmációra) kaptam egy okos telefont. Laptopom nincs, távoktatásban a bátyámét használtam (pptkhez, rajzhoz, beadandókhoz). Most fogok majd kapni egyet, hogyha netalán visszaállna a távoktatás, a bátyám és én is tudjunk párhuzamban tanulni.
2020. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!