Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt aki szülés előtt pár...

Volt aki szülés előtt pár nappal legszívesebben vissza csinálta volna az egészet?

Figyelt kérdés

Nem tudom ezt jól megfogalmazni, biztos kapok majd hideget-meleget. Nem vagyok jó formában mostanában. Úgy érzem, lehet mégsem volt jó ötlet, hogy nem fogom bírni, hogy nem kellett volna erre vállalkozni.

Nem a szüléstől félek, tudom mi vár rám, harmadik gyerekünk lesz, bevallom, nem terveztük, de nem volt szívünk elvetetni.

Igazából vannak derűs napok, kötődöm hozzá, hisz itt van bennem és az imádott gyerekeim testvére, nem arról van szó, hogy egyáltalán nem akarom, csak... nem tudom leírni.

Minden tökéletes volt négyesben, erre voltunk beállva és nagyon bánt, hogy nem tudom olyan lelkesedéssel várni mint az első kettőt.

Velük folyton baba cuccokat vásároltam, 4D-re jártunk, már a 30.héten összepakoltam a kórházi csomagom.

Most minden olyan nyűgnek tűnik, 39.hétben vagyok, de még nem pakoltam be, mindig"majd holnap" és most hogy ilyen közel a vége totál befeszültem, félek, hogy fogom bírni, hogy lesz e elég idő mindhárom gyerekre, hogy már megint kezdődik a harc a kilókkal, hogy ne vesszen el az intimitás, hogy megint kiesek munkából stb (na igen, ezt nem is írtam, még mindig dolgozom, képtelen vagyok azonosulni azzal, hogy CSED-re megyek).

Ugyanakkor rettenetes lelkiismeretfurdalásom van mindezek miatt a babával szemben, sokkal jobbat, többet érdemel.

Nem tudom hogy tegyem ezt magamban rendben, nem merek senkinek beszélni róla, nagyon szégyellem.


2020. aug. 4. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Lesz. Mi nyolcan voltunk. Mindenkire volt ideje a szüleinknek.

Nem bízol magadban?

A férjed nem ad erőt?

Elég támaszt kapsz tőle?

Csak megütötte a szememet, hogy "nem fogod bírni".

Együtt kell bírnotok.

Ahol kettő elfér, ott a harmadik is.

Szeretni kell és ugyanazt tenni, mint a két nagyobbal.

A két nagyobb is meg fogja kapni ugyanazt a szeretetet,

mint eddig.

A kicsid nem kérte, hogy életre hívjátok. Itt van.

Hála Istennek!

Szeresd, öleld, érezze, hogy nagyon várjátok.

És tessék azonnal mindent beszerezni neki, amire szüksége van.

És soha, senkivel ne közöld ezt a bizonytalanságodat, mert

az egész életére, a lelkére rányomja a bélyeget.

2020. aug. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%
Én ugyanígy éreztem a harmadik terhességem alatt,szintén nem igazán terveztük.Kezdődik minden előlről,engem is megijesztett hiszen a két nagyobbik gyerek már iskolás volt.Megvolt a napi rutin,nyűgnek tűnt a várandósság.Mintha egy társasjátékban hirtelen visszakerültem volna a start kockához.De amikor meglett a baba az egészet elfújták,olyan mintha mindig is öten lettünk volna. :)
2020. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!