Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek a játszótéri...

Hogyan kezelitek a játszótéri potyalesőket?

Figyelt kérdés

Mostanában egy játszótérre járunk játszani. Általában lemegyünk reggel, és délben megyünk haza, így a kisfiam ott tízóraizik.

Van egy anyuka, akinek a fia ilyenkor mindig odajön hozzánk kuncsorogni. Mivel első alkalommal ott csorgatta a nyálát, megkérdezem, hogy adhatok e neki is gyümölcsöt.


Viszont most már rendszeresen jön a kisfiú és követelőzik, tőlem várja a kaját.

Anyuka még csak mosolyog ezen, állítólag rossz evő a fia. Nem úgy néz ki.


Most már kellemetlen, hogy a kisfiam kajáját szó szerint felfalja. Ma kiszedte a babakocsi aljából a csomag kekszet és megette. Miközben anyuka nem szólt rá. Kisfiam meg sírt út közben, mert nem volt mit eszegetnie a babakocsiban.


Nem zavarna a dolog, ha legalább egyszer is hoztak volna ők is valamit, amivel megkínálják a fiamat, de ez már a pofátlanság csúcsa. Vagy csak egyedül én gondolom így?


2020. aug. 10. 14:29
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
97%

Én beszélnék az anyukával.


Ne hagyd magad hülyére venni.


Nyilván nem sajnálnám a kisfiútól a kaját, de nehogy már te etesd őt, nem a te feladatod.

2020. aug. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
95%

Ne legyen szem előtt, ne tudja onnan kérés nélkül kivenni. Ha a játszón vagytok, csak akkor kerüljön elő, ha a fiad kér. Ha ő is odajön, kapjon belőle egy kicsit, utána elrak, és nincs repeta. Ha újrajön, nincs, menjen játszani. Ha pofátlankodik, akkor az anyjának szólni kell, hogy hozzon ő valamit a gyerekének, mert éhes. Sajnos ez potenciális konfliktus nélkül nem fog menni.


Családban van egy ugyanilyen gyerek, ráadásul már iskolás korú, és soha semmilyen körülmények között nem szóltak rá a kedves szülők, hogy másnál felzabálni mindent nem kóser. Bedobbant a gyerek, és kérdés nélkül(!!!) bontogat meg mindent és zabál. A legszörnyűbb, hogy ő meg sem eszi a kaját, hanem összedzsandzsálja, tehát más sem tud belőle enni, de legalább ott is hagyja, megy a kukába. Ott mondjuk szerencsésebb annyiból a dolog, hogy rokongyerek, és már abban a korban van, hogy elküldöm őt személyesen a búsp.csába.

2020. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
95%
Ha anyuka ilyen, akkor én útközben adnék kekszet, v. rágcsát a gyermekednek oda-vissza úton. Jól eltenném egy táskába. Nem a gyerek a hibás, hát én nem szeretném, ha egy gyerek túrná fel a babakocsinkat. Mi is szoktunk vinni rágcsát, de kapni is szoktunk.
2020. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
34%

Nem a gyerek a hibás hanem anyuka.

(Egy másik problémát is észrevettem: minek kell kaját vinni, főleg nasit egy játszótérre? Mi eszünk előtte itthon, és kibírja uzsonnáig/vacsoráig a normális kajával.)

2020. aug. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
30%

Ne vigyél kaját!!!

Szokja meg a gyerek h a játszón nem eszünk. Oviban sem ehetnek az udvaron....

Ne szokja ezt meg!

2020. aug. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
89%

Itt is van a játszótéren két ilyen kisgyerek. Egy játszótér van itt nálunk, legközelebbi is 20kmre.

A két gyerek már szó szerint mint valami keselyű nézi, ki mit visz ki és mennek is kéregetni.

Utóbbi időben csak gyümipürét viszek ki és vizet. Megmondom ebből nem tudunk adni.

Volt, hogy az anyuka megszólt hogy hogy csak ezt hozzuk?

Nincs máshová menni így ez marad..


Nem lenne bajom ha valakinek adok a kisfiának és ő is vissza néha. De nem ilyen leraboljuk a másik. Van egy anyuka aki mindig szívószálast hoz, néha adna kisfiamnak, mi meg pürét nekik. Aranyosak :)

2020. aug. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
60%

Na ezért nem kell a játszótéren piknikezni.

Én meg azokra az anyukákra vagyok pipa, akik állandóan a játszótéren etetik, nassoltatják a gyereket.

Mi játszani járunk le, nem enni és baromira idegesítő hogy a gyerek megkívánja, csorog a nyála, holott evés után megyünk le és játszótér után is eszünk majd, és egyáltalán nem hiányzik se a plusz kalória, se az hogy mozgás helyett koszos kézzel egyen. ;)

Nem szoktam engedni, hogy elfogadja, de akkor is kellemetlen.

2020. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
65%

7, +1

A nem létezőm is kivan a csúszdákat összemorzsázó, a gyereket kajával kergető szülőkkel.

Hogy nem lehet kibírni? Miért kell két csúszás között etetni a gyereket?

Ha olyan messziről jönnek is félre lehetne vonulni egy félreeső padhoz, nem a játéktér közepén enni és akkor nem is lenne kuncsorgás.

2020. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
47%

Nem ismerős a helyzet, szerintem nem illik utcán enni. Vizet viszünk.


Amúgy játszótérre se nagyon járok, mert nem bírom az anyukákat, mindegyik zakkant valahol. Javaslom a kirándulásokat, túrát, természetet.

2020. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
62%
Érdekes hogy le lettek pontozva akik nem nasiztatják a játszón a gyerekeket. Hűde szaranyák, mert nem arról szól a játszótér hogy a gyerek végigzabálja morzsázza a cukros szrokkal a játékokat...
2020. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!