Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 hét, 6 napos a terhességem,...

5 hét, 6 napos a terhességem, de nem sok terhességi tünetet érzek. Ez normális? Ti mit éreztetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
A mellem fáj egyedül, de az is pár napja kezdődött. Illetve a méhemben érzek korgó érzést, de ez inkáb megijeszt, mert menstruáció előtt is ez szokott lenni. 1 hét múlva megyek először orvoshoz.
2020. aug. 11. 07:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, még az is az lenne, ha az egész terhesség alatt nem éreznél semmit.


Amúgy én ilyenkor hányingeres voltam, és a hasam fájt ("mindjártmegjön"), illetve a mellem. De gyorsan el is múlt, a 9. héten már alig-alig volt hányingerem. Két unokatesóm is babát vár, nekik a 6-7. héttől volt enyhe gyomorégésük, hányingerük nem.

2020. aug. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Derwer ***** válasza:
100%

Csak megerősítem #1-et: Az is normális ha "Mindent" érzel és az is ha semmit.

nem tartozik szroosan a kérdéshez, de egy széljegyzet:

Ha neten olvasgatsz, garantáltan pánikban töltheted az egész terhességedet, mert bármelyik tünetet illetően fogsz találni egy negatív élményt. (pozitívat/semlegeset is, de csak a negatívra fogsz fókuszálni) Tehát ahogy a mi nőgyógyszunk mondta ezzel kapcsolatban - miközben a feleségem sokmindenért aggódot -, inkább Háború és Békét olvasgass, akkor legalább Te nem leszel ideges, ő meg nyugodtan tudja végezni a munkáját és szól ha probléma van. ;) (mindezt barátságosan, javaslatként mondta, mert biztos van akiben ez is negatív érzéseket kelt ezen a fórumon)

2020. aug. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én éreztem mindenfélét. A nővérem viszont hirtelen alhasi fájdalmat érzett, megultrahangozták és kiderült, hogy 8 hetes. Semmi előjele nem volt. Rendszertelen volt a menzesze, azért nem tűnt fel a kimaradás. Lényeg a lényeg, előtte semmi tünete nem volt, sőt, azóta se.
2020. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmit sőt, én 12 hetes vagyok, nincsenek tüneteim; se rosszullét, se fáradtság. A melleim nagyobbak lettek, néha picit viszketnek, de nem feszülnek. A vizsgálatok szerint minden rendben van.
2020. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!