Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kaptatok pénzt a családtól a...

Kaptatok pénzt a családtól a gyermeketek megszületésére?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha nekem esnétek. Nem provokációnak szánom a kérdést. A családunk szerintem azonban kicsit túlzásba esett. A gyermekünk még meg se született(37 hetes vagyok), de a dédszüleitől kapott 50 ezret, anyósomtól 105 ezret, anyukáméktól 90 ezret, és apukám, keresztapukám illetve másik dédszülők is adni akarnak majd. Kezdem magam rosszul érezni, nem azért jön a kicsi hogy ők pénzt adjanak. Nálatok is volt ilyen? Mit tennétek a helyemben? Adjuk később vissza valamilyen formában?
2020. aug. 12. 08:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk azért adtak inkább pénzt, mert nemn akartak butaságot adni. Meg, mivel ismernek, nehéz eltalálni az ízlésem.🙉


Én, sem akartam elfogadni, de mivel nem nekem, hanem a babábak szánták és jó szívvel adták, így elfogadtuk.


A negyedét, babaholmira költöttük.

A többit meg, beraktuk a baba "számlájára" kamatozni. Amire majd a család, minden szülinapkor rak be majd egy összeget közösen.

2020. aug. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%

Én csak a 28. hétben vagyok, de nagymamám már kijelentette, hogy az első dédunokának ő állja a babakocsit. Kapunk x összeget, és olyat veszünk belőle, amit akarunk. Ha kevés, kiegészítjük, ha sok, akkor kap mást is a baba.

Ismerem nagymamám, nem lehet neki nemet mondani, így csak nagyon megköszöntük, és természetesen ahogy ti is, mi is a babára fogjuk költeni.


Amúgy lehet hogy kicsit túlzásba esett a családod, de ezzel úgysem tud mit csinálni. A Babának létrehozott számla pedig egy jó ötlet, ezt azt hiszem mi is végiggondoljuk.

2020. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk is kb ilyen összegek mozogtak. Még jóval a szülés előtt adták, hogy a babakelengyéket összeszedjük belőle. Nem szorultunk rá, de a férjem családjában ez a szokás. Ha unoka/dédunoka születik, kinyitják a pénztárcát. Az én családom nem ilyen, nekem ezt nagyon fura volt megszoknom. Egy zsák ruhával jöttem el a szülői házból, senkisem állt mellettem, mindent magamnak teremtettem meg és nekem ez volt a természetes. A férjem családja maximálisan belerakta az anyagiakat az esküvőnkbe is, a házvételbe is, és a baba születésénél is. Tudták, hogy nem szórjuk el hülyeségekre, és nem vagyunk nagyigényű emberek. Most már látom, normális családban így működik.
2020. aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Már 4 éves, de soha senkitől egy forintot sem... :/
2020. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

mi asszem 20000-t kaptunk pelenkára. De egyáltalán nem is gondoltam arra, hogy bármit adjanak. Egész gyerekkorunkban ők álltak mindent, mostmár a saját lábunkon állunk. Természetesen játékot, ruhát folyamatosan vesznek, nem hanyagolják el az unokát :)

Nem félreérteni, nem szólom le azokat, akiknél ez a szokás! Kaptunk egy használt babakocsit 20000ért és egy pelenkázót. De külön pénzt adtak.

2020. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Nem. De pl a sógorom anyósa minden unoka születésekor nyitott nekik egy takarekszamla -szerűségét - nem Magyarorszagon élünk, nem tudom pontosan mi a neve- amit a 18. születésnapjukon kaptak meg. Senki nem tudott róla, úgyhogy hatalmas meglepetes volt, amikor az elso unoka 18 évesen megkapta.
2020. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
Kaptunk. Magánkórházban szültem, és bár egy szóval se kértük, apukámék és anyósomék is beszálltak a számlába (neki se indultunk volna, ha nem tudjuk önerőből kifizetni, szó nem volt róla, hogy bárki belead, de ők ragaszkodtak hozzá). Mellette a gyerekre konkrétan nem adtak pénzt, de anyósomék mindig hoznak egy csomó mindent, amikor jönnek látogatni, és mellette időnként utalnak pénzt a babakötvény számlára.
2020. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Apukámtól kaptunk egy drogériába utalványt nagy összeggel. Nekem így jó volt, sok pelust és kiegészítőt tudtunk venni. (első unoka) Anyósomék pedig a keresztelő megtartására adtak pénzt,náluk ez a szokás. (7. unoka)


Másoktól pedig ruhát, játékot, pelenkát, apróságokat kaptunk, anyukámtól pedig fülbevalót.


Mindegyiknek örültem, a tárgyak emlékek is egyben, a pénz pedig hasznos volt.


A mai világban akkora a választék a babavilágban is, hogy szerintem semmi gond sincs, ha pénzt adnak. De az se baj, ha nem adnak semmit.

2020. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Kaptunk előtte, utána, apukám ragaszkodott hozzá, anya meg egyetértett.


Anyóssal néha beszelgetnek facebookon, meghallottákk, hogy anyáék küldtek pénzt és kaptunk ajándékot, erre ők is küldtek. Érzek egy kis rivalizálást.


Egyébként anya is babakocsit akart venni, de én inkább hordozót kértem 2-t.


Egyébként nem tudtak elindítani az életben ahogy akartak volna, akkor túl csórók voltunk, így most, mikor jól megy nekik és sok a megtakarításuk, most akarnak segíteni.

2020. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Szülés elott a nagypapája adott 50et,mert nem tudta mi kell,inkább meghagyta a döntést. Kb 2 honapos korában dedije utalt 100at,mert a virus miatt nem tudott talalkozni vele. Mi is mindig mondjuk,hogy nem kell,de ok sem tudjak mire van szüksége,nem akarnak butasagot venni,de megis megajandekoznak.
2020. aug. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!