Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet egy nem vallásos kereszt...

Lehet egy nem vallásos keresztanya? Egyáltalán mik a feladatai?

Figyelt kérdés
Gyerekkori legjobb barátnőm terhes és feltétlenül ragaszkodik hozzá, hogy én legyek a keresztanyja a babának. Ő mélyen vallásos, ez neki fontos dolog. Nos én mindenképp jelen leszek a gyermek életében és segíteni fogok nekik, amiben csak tudok, de ezt a keresztanyaságot nem teljesen értem. Mik a feladatai? Valami olyasmit olvastam, hogy “részt vesz a gyermek vallásos nevelésében”. Na, hát én ebben abszolút nem tudok, leginkább ateista-féle vagyok, távol állok a kereszténységtől. De gyerekkoromban megkereszteltek a szüleim, ha ez számít valamit. Hogyan lesz valaki keresztanya és mik a feladatai? Lehet ezeket nem vallásosan is elvégezni? Mert én a keresztanyaság nélkül is úgy terveztem, hogy segítek, veszek neki mindenfélét, vigyázok rá, ha kell stb, ezen felül nem tudom milyen feladatok vannak még.

2020. aug. 20. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, de semmi értelme. A keresztszülő arra való, hogy biztosítsa a gyerek vallásos nevelését. Ha valaki nem vallásosan akarja nevelni a gyereket, annak névadó való.
2020. aug. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Hát a nővérem pl azért nem engem választott, mert utoljára az esküvőjükön tettem be a lábam templomba. Meg úgy egyáltalán. Csak esküvőkön és osztály kirándulásokon. Jó meg most majd a keresztelőn. De nem gondolom, hogy csodás keresztszülő lennék. Nem muszaj, hogy vallásos legyen a keresztszülő, de ha nem az, en semmi értelmét nem látom. Ugyanakkora hülyeségnek tartom, mint ha valaki csak azért keresztelkezdik, hogy templomban eskudhessen, aztan soha többet templom közelébe sem megy.
2020. aug. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%

1: a szülő vallásosan akarja nevelni.


Legyél ott, szeresd. Nagyjából ennyi.

2020. aug. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Lehet korai, de kérdezze meg a barátnőd a plébánián, hogy nem kell-e bérmáltnak lennie a keresztszülőnek. Nálunk kellett. (Más vallású, felekezetű ettől még lehet keresztelési tanú.)


Szerintem ez a szülőkön múlik, hogy mit várnak el a keresztanyától.

Nálunk a keresztanyák vallásosak, de nem tőlük várjuk el, hogy arra neveljék a gyereket,hanem azt szeretnénk, hogy részt vegyenek az életében.


Sok helyen ez megmaradt szokásnak csak...


Ha meg a vallási, lelki okok miatt nem szeretnéd elvállalni, akkor azt beszéld meg vele. Kérdezd meg, hogy miért téged kért, tisztel meg ezzel.

Amúgy a keresztszülők egyik feladata, hogyha valami történik a szülőkkel, akkor ők nevelik a gyereket. A vallásos nevelés csak egy része a fogadalomnak, szerintem többről szól.

Vallásosság nélkül meg úgy tudod segíteni, hogy pl elfogadod, hogy ő keresztény, elviszed a templomba ha úgy adódik (nem kell misén részt venned), végigkíséred, támogatod ezen az úton.

2020. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
4 jogilag a keresztszulo semmi. Ha a szülök meghalnak, nagyi vagy tesok kapjak a gyereket. Ez csak a filmekben van így kb.
2020. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
A mi családunkban a keresztszülők kb.pótanyukák, pótapukák. Nincs szó vallásos nevelésről. Inkább közös programokról, szülinapozásokról, kirándulásokról, szünidőben pl.én nyaraltam a keresztanyukámnál stb..
2020. aug. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez elég hülye kérdés. Nyilván a gyerek anyja tudja, hogy te hogyan állsz a dolgokhoz, és ennek tudatában is téged választott. Szerintem nem akar semmit, feladatokat, csak annyit h nevén nevezhető legyél a gyereknek, te leszel a keresztanyja, nevezhetnek így, nem szimpla barátnő maradsz.


Amúgy ha tényleg mélyeb vallásos lenne, akkor Isten előtt nem kérne hazugságra, mert részedről az lesz, amikor megfogadod, hogy segíted a vallásos életben. És az h nem nézed le a vallást, stb az nem egyenlő azzal amit majd ott meg kell ígérned. Szóval erről ennyit. Nem kell túlgondolni a barátnőd esetében ezt a keresztanya kivalasztása dolgot.

2020. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Mindent elárul a sok bigott pitsáról, hogy lepontozták azt, aki szerint szeretni kell a gyereket. Pedig elárulom, az fontosabb, mint a "vallásos nevelés", ami amúgy abban merül ki, hogy pedofilok kezére adjátok őket.
2020. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#6os, igen, én is így gondoltam, hogy közös programok, szeretet, meg ilyenek. A barátnőm tudja, hogy nem vagyok vallásos, tehát ő nem várja azt, hogy majd én biztosítom a vallásos nevelést. De azt nem tudtam pl, hogy ezt a templomban meg kell fogadni, ahhoz azért nem lenne pofám, meg amúgy sincs kedvem a ceremóniákhoz.
2020. aug. 20. 14:09
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8 Az, hogy szeresse a gyereket, minden családtag feladata. A keresztszülőé még emellé az, hogy segítse a vallásos nevelést. Azért pontoztak le, mert nem a témához szóltál hozzá, csak idepötyögtél egy közhelyet, és vártad a lájkot a nagy bölcsességedre. A pedofilozás meg ultragáz.

(Nem vagyok vallásos.)

2020. aug. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!