Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az az anyagi helyzet,...

Mi az az anyagi helyzet, amiről úgy gondoljátok, hogy afelett már lehet gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 22. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Stabil lakhely, munkahely, és annyi tartalék, amiből egy évig meg tudunk élni akkor is, ha a párom elveszítené a munkáját, amíg én babázok.
2020. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Stabil munkahely a két fél részéről, 2-3 hónapnyi megtakarítás (ezalatt pl bőven lehet új munkát találni).

Lehet valaki ennél többet is fog mondani, de ha mindenki úgy készülne fel anyagilag, hogy ha beteg lesz a gyerek és drága kezelései lesznek, tudja fedezni, akkor alig lennének gyerekek.

2020. aug. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Itt nem összegekről van szó. Ha valaki keres fél milkát de szórja a pénzt, mert neki előrébbvaló az utazgatás meg a legdrágább holmi, az nem tud gyereket felnevelni. Viszont aki 200 ezerből összehúzza a gatyaszíjat, az simán.
2020. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Minimum annyi megtakarítás, ha senki nem tud dolgozni 1-1,5 évig, akkor is meg lehessen élni gond nélkül.

Biztos lakhatás - ha nem saját ingatlan, hanem albérlet, az sem gond, de ha azt ott kell hagyni, anyagi gátja ne legyen egy új bérlésének

Ez a lakhatás legyen olyan, hogy a gyereknek jusson legalább egy fél saját szoba - akkor is ha a kezdetekben a szülőkkel alszik, mert így látják jónak

Valamint én nőként fontosnak tartom, ha valami történik, megbolondul az uram vagy én bolondulok meg vagy mindkettőnk, akkor 1 napig sem kelljen azért maradnom, mert anyagilag nem tudok leszakadni, annyim legyen, ha beüt a baj, akkor összecsomagolom magam és a gyereket és el tudunk menni

Havi szinten a lakhatás, rezsi, étkezés és ilyesmik kifizetése után jusson minőségi ruhára, kultúrára, közös programokra a családnak

Ne kelljen olyanokon spórolni, mint pl. gyerekülés az autóba

Ne kelljen a gyereknek 16-17 éves korában azt mondani, ha akar valamit, akkor irány a diákmunka - ha akar, más tészta, de erre ne alapozzunk

Ne kelljen neki azt mondani

2020. aug. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Azért megnézném, hogy spóroltok össze 1 évnyi élhetesre való pénzt :D

Stabil munkahely... 6éve dolgoztam annál a vállalkozásnál, ahonnan mentem szülni, majd mikor 5hós terhes voltam, meghalt a főnök (elaludt és nem kelt fel, semmi jele nem volt, a boncolason sem találtak semmit, 40éves volt) megszűnt az iroda, ahonnan akár nyugdíjba is mentem volna...


Nálunk annyi volt a "feltétel" amit férjemmel megbeszéltünk, hogy saját lakás, hogy tető mindig legyen a fejünk felett, illetve az autó, hátha sos orvoshoz kell szaladni, vagy bármi (3 autó is lett kettőnknek, mire megszületett a fiam 😅)

Hitelünk nincs, olyan, meg hogy mind a kettőnk egyszerre legyen munkanélküli, kizártnak tartjuk. Elég keresett szakmánk van, így nem volt nálunk az, hogy x összeg csücsüljön a számlánkon mire jön a gyerek.

2020. aug. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Minimum sajá lakás (nem baj, ha hiteles, csak ne albérlet legyen), két fix munkahely vagy legalább olyan vegzettség, amivel van lehetőség munkát találi, fél èvi tartalék gond esetére.
2020. aug. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

"Azért megnézném, hogy spóroltok össze 1 évnyi élhetesre való pénzt :D"


Én például ameddig a szüleimmel éltem, kényelmesen félre tudtam tenni ennyit - többet, de ennyit minimum. Férjem ugyanez.

2020. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
ameddig nincs gyerek addig kell úgy csinálni, hogy egyik hónapban amit keres az ember azt teljesen félreteszi amit következő hónapban keres azt nem. ameddig nincs gyerek meg nem kell albérletezni stb.
2020. aug. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Nehéz kiszámolni. Enyémnek kell a szupinált cipő, szemüveg, fogszabályozás, és úgy néz ki hogy laktóz érzékeny. Ez mind rengeteg plusz pénz. Aki ilyesmire nem kell költsön, annak sokkal kevesebbe kerül a gyerek, de ezt előre ugye nem lehet tudni.
2020. aug. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!