Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy rendszerető...

Mitől függ, hogy rendszerető lesz-e a gyermek?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Az én gyermekkori otthonom egy panellakás volt. Csak mikor elköltöztem, jöttem rá arra, hogy mekkora mocsokban éltünk. Nem csak rendetlenség, hanem mocsok, bűz, és mindez a macskákra fogva! Sosem kellett takarítanunk azon kívül, hogy elraktuk a játékokat. Most saját házban élünk a férjemmel, majdnem tisztaságmániás vagyok. Fél éves a babám, undorodom, ha a szüleimhez kell vinni. Odaszáradt kilöttyent valami a parkettán, öt éve fel sem porszívózott szőnyeg (ez a testvérem szobája), már a cipőt sem merem levenni.

Itthon szép rend van, még a parkettát is felmosom kétnaponta. Szerintetek, ha én jó példát mutatok a kislányomnak, szeret majd maga körül tisztaságot tartani?


2020. aug. 22. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Családi minta és szoktatás kérdése is, de nyilván nem csak és kizárólag az. Amikor a gyerekem nem pakolt el, sőt tönkretette a cuccait, elvettem minden dolgát, maradt az ágya és asztala. Drasztikus? Az. Eredményes? 100%-ban. Azóta ezzel nem volt gondom. De nem mindenkit lehet igényesre nevelni, én azt gondolom, hogy van olyan helyzet, hogy fejen is állhatsz, a másikra akkor sem tudsz hatni. Azért jó esélyei vannak, hogy tőled tanulja el, főleg, ha korának megfelelően mindig be is vonod a tennivalókba. 1 éves is tud már port törölni, 3 évesem porszívózni is szokott. Nem annyira hatékony, nyilván, de nem ez a fontos, hanem a szokás kialakítása. Arra pedig tökéletes, ha együtt csináljátok.
2020. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Ki tudja milyen ember lesz belőle.

Egy embert nem lehetprogramozni.

Nyílván ha kicsi korátol kezdve a tisztasághoz "szokik"

Akkor az azlesz a mérvadó.

Nekem sokat kellett takarítani kiskoromban is már és nem vált hátrányomra.

2020. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, hogy lehet rendes valaki attól, hogy rendetlen házban nőtt fel. :) Nálunk is rendetlenség volt gyerekkoromban és én is nagyon igénylem a tisztaságot. A párom anyukája tisztaságmániás, de mindig csak ő takarított, a gyerekek sosem, és a párom nagyon rendetlen is lett.

Szerintem fontos, hogy a gyereknek a tisztaság legyen a normális, és én szeretném majd bevonni a gyerekeimet a takarításba is, mert nem gondoltam, hogy lehet ilyet, de a párom nem tudott takarítani. Egyszerűen nem vette észre, hogy mit kellene csinálni, és ha megmondtam neki, akkor sem tudta, hogy mivel vagy hogyan kezdjen hozzá.

2020. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
A gyerek az otthon mutatott példából tanul. Ha azt látja, hogy anya precíz, ő is ezt fogja megtanulni. De ez nem elég. Ha nem vagy következetes vele, akkor nem biztos hogy érdekelni fogja. Kicsi gyerek korától igyekezz tanítani .én másfél éves gyerekekkel dolgoztam, tudták, hogy reggeli után a Papir tányért a kukába kell dobni, ha leejtettek a kaját vagy kifrocskoltek a tejet akkor tudtak hol van a papírtörlő és feltöroltek. Még élvezték is. De nekem is emlékeztetnem kellett őket erre.
2020. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Tőled fogja eltanulni a dolgokat.

5éves unokahugom a homokozóban főz, van neki kicsi seprűje és szemeteslapátja azzal össze tud takarítani. A porszívóval mindig csak szenved,de aranyos amikor nem bírja a szönyegről felemelni, Étkezés után a mosatlant beteszi a mosogatóba,az asztalrol a morzsát kidobja.

Családi minta, nem volt sosem kinyalva a popója, szépen rá lett szoktatva.

Nagyon sok türelem kell hozzá amikor sepreget, mert mindent lever, ellök,felborít az elején, a szemetet csak maszatolja,de türelemmel megtanulja ő is. Ami neked 5perc lenne neki 1 óra.

Kitartást kívánok!🙂

2020. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát, szerintem nincs összefüggés, bár ezt a saját környezetemben látottak alapján mondom. Rendetlen és mocskos, illetve pedáns ismerősöm is van mind rendes és rendetlen családokból.
2020. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Én rendetlen vagyok, pedig mindkét szülőm tisztaságmániás és én is segítettem a takarításban kiskoromban.
2020. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy akarom rávenni a takarításra, hogy ne nyűgnek fogja fel, meg büntetésnek. Köszönöm a válaszokat.
2020. aug. 22. 15:47
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem leginkább személyiségtől függ, hogy szereti-e majd a rendet a gyereked.

Felnőhet valaki rendetlen lakásban, akkor is felnőttként lehet rendmániás és az is lehet hogy ugyanúgy nem tartja a rendet.

De felnőhet valaki patyolat tiszta házban is, az már megint a személyiségtől függ, hogy tartja-e a tisztaság szokásokat vagy nem.

Mindenesetre én azt mondanám, vond be a gyereked a takarításba!😊

2020. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én anyám rendmániás az a röptében a morzsát fajta. Gyerek koromban járt hozzánk takarítónő, de előtte pl a konyhát fel kellett mosni és porszívózni mert, hogy mit fog majd szólni a koszhoz. Nem nagyon voltam megtanítva és rászoktatva a takarításra (max ugye a konyha) a saját szobámban rendet kellett raknom, de azt sem csináltam meg mindig, mert ugye jön a takarítónő meg olykor anyu szentségelve megcsinalta helyettem. Amikor elköltöztem saját lakásba elképesztő rendetlen voltam. Persze láttam, hogy, dzsuva van, de nagyon nehez vettem rá magam, hogy nekiálljak....ugye a rutin hiánya. Aztán 3 év külföldi housekeeping vert belém egy kis rutint sőt még én lettem a supervisor aki ellenőrzi a szobákat :D (azért a patika tisztaságot ellesem otthonról). Szóval mára már nincs akkor dzsuva otthon viszont a kupit még mindig nehezen kezelem. Nagyon sokat tanultam anyukám hibájából és már tudom, hogy én sokkal következetesebb leszek takarítás terén (is), megtanítom, hogy mit hogyan kell, takarítani, szépen fokozatosan rávezetem a házimunkára, nem pedig a bajszom alatt morgolodódva megcsinálom helyette, mert abból nem fog tanulni. Persze az, hogy milyen lesz felnőttként függ majd a gyerek személyisegétől is, mert pl a férjem hasonlóan nevelkedett mégis sokkal rendesebb mint én. Anyukája szintén takarítás mániás ő már hobbiként műveli. Munka után meg van neki a napi takarítási idő amikor körbenyalja a lakást. A férjem elköltözött egy lakással feljebb, de oda is felment rendszeresen takarítani, mosni rá. Ennek ellenére nagyon rendes és segítőkész lett a férjem. Most a saját lakásunkban is sokat segít és sokkal kevésbé kupis mint én. Szóval mind a ketten rendmániás anya mellett nőttünk fel kb 0 takarítással, neki valahogy mégsem okoz akkor gondot a dolog.
2020. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!