Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért érzik gyermektelenek,...

Miért érzik gyermektelenek, hogy okosabbak a gyerekeseknél?

Figyelt kérdés
Sokszor látom itt azt, hogy olyanok oktatnak ki, szólnak le anyákat, akiknek nincs gyereke. És ha azt mondják nekik, hogy te ezt nem érted akkor azt mondják hogy ez csak gyenge kifogás. Tényleg azt hiszik, hogy ők aztán tökéletesen csinálnának mindent.
2020. aug. 25. 12:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Amiért a sört vedelő, kanapén fetrengő férfiak is jobban le tudnának vezetni egy focimeccset, mint a bíró.


(Amúgy szerintem a gyerekes anyukák ugyanúgy mindent jobban tudnak, nekem velük is tele a hócipőm)

2020. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

Én hányszor megkaptam a "neked nincs gyereked, te ezt nem értheted, mekkora áldozat felnevelni egy gyereket" rinyát. Ha minden alkalommal kaptam volna ekkor 100 forintot, már multimilliárdos lennék. Aki meg áldozatnak éli meg az anyaságot, az nem való szülőnek!


Egy gyermektelen

2020. aug. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Hülyeség az, hogy ha valakinek nincs gyereke, akkor egyáltalán nem érthet a gyerekneveléshez vagy nem lehetnek jó meglátásai, tapasztalatai, pláne, ha sokat mozog gyerekek között.


Egy gyermektelen sokszor jobban rálát kívülállóként bizonyos dolgokra, mint a gyerekesek, akik pont ezt a "neked még nincs gyereked, nem tudhatod" szöveget használják kifogásként a lustaságukra, tudatlanságukra vagy életképtelenségükre.

2020. aug. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekem egy gyermektelen adta a legjobb tanácsokat pl. Persze futottam már olyanba,hogy miért így miert ugy csinalom. Akkor azt szoktam mondani,hogy ha lesz gyereked,te majd úgy csinald ahogy neked jo.
2020. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Derjaderja ***** válasza:
77%

Engem az zavar, ha tenyleg hozzáértés nélkül, indulatból mondanak dolgokat. Általánosan.

Pl tipikus példa a dackorszakos kisgyerek és anyjának leszólására, hogy na, adni kellene neki 2 pofont és észhez térne.

2020. aug. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, de pici babásként a kéretlen tanácsok 100%-a gyerekesektől jön... Természetesen egymásnak szögesen ellent mondanak...
2020. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy soha semmiben nem lehet jó meglátásuk, de olyanba is beleszólnak amit tényleg nem éreznek át. Mert mégis másként látsz bizonyos dolgokat, problémákat ha a saját gyermekekről van szó.
2020. aug. 25. 13:47
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Én máshogy tapasztaltam. Amikor terhes lettem/kisbabám volt, inkább a gyerekesek akartak folyton beleokoskodni a dolgaimba, a gyermektelenek pedig visszafogott érdeklődéssel kíváncsiskodtak, soha sem volt pofátlan/agresszív/ okoskodó egyik sem.
2020. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
6%

Amúgy igen, én is azt tapasztalom magamon most várandósan (és tapasztaltam teherbeesés előtt), hogy mindig a gyermektelenek tapintatlanok és okoskodnak.


Ők kérdezgetik folyton, hogy mikor lesz már gyerek és kezdenek el kéretlen tanácsokat osztogatni meg beleszólni, ha kiderül, hogy jön a baba.


A gyermektelenek 90%-a úgy érzi, ők már egy külön, magasabb rendű kaszt, mert gyerekük van, és imádják ezt érzékeltetni.

2020. aug. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
9-es vagyok, azt akartam írni, hogy a "gyermekesek 90%-a".
2020. aug. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!