Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig is fáradékony voltam...

Mindig is fáradékony voltam és úgy érzem sosincs semmire időm. Hogy vállaljak így családot?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta jellemző rám a fáradékonyság, emellett még migrénnel is szenvedek, ami szintén rontja az életminőségemet. Már gyerekkoromban is vittek szüleim orvosokhoz és felnőttként is rengeteg időt és pénzt öltem abba, hogy legalább a migrénem megoldódjon, de semmi eredmény. Egészségesen táplálkozom, sportolok, vitaminokat szedek, ami segít kicsit, de attól még a hétköznapokban teljesen kimerülök, pedig csak egy egyszerű dolgozó nő vagyok még csak nem is annyira megterhelő munkával. A párom megértő és segítőkész, a családalapítást se erőlteti, de szó esett már róla. Egyszerűen azt érzem, hogy képtelen lennék gyerekeket nevelni és a plusz terheket vállalni. Tudom mennyi gonddal jár egy kisgyerek, nagycsaládban nőttem fel a legkisebb testvéreimet még pelenkáztam is, édesanyámat is mindig fáradtnak láttam, de ő valahogy mégis bírta. Én nem biztos, hogy bírnám...


Őnző vagyok, hogy nem vagyok biztos benne, hogy akarok gyereket?


28/N



2020. jan. 12. 20:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem mindenki akar. Jobb ha a gyerek előtt döntöd el, hogy erre nincs szükséged, mint utána.
2020. jan. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sokszor a gyerekes barátnőimtől kapom a beszólásokat, hogy miért is vagyok fáradt, nincs is gyerekem stb...
2020. jan. 12. 21:03
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Erről szól az élet. Nem csak te vagy fáradt, kimerült, főleg télen még jobban. Teherbeesésem előtt én is olyan voltam mint te. De az nem akadályozott meg abban hogy ne vállaljunk gyereket. Szóval most útban van és nem érdekel mennyire leszek k.o. minden nap mikor megszületik a baba.

De ha nem akarsz így akkor nem. Nem kötelező szülni.

2020. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Egy ismerősömnek elmúlt a migrénje a teherbeeséssel. De persze, ha nem érzed az erőt nem kötelező semmi. Kicsit azért aggasztó, hogy a semmitől is kivagy.
2020. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
3-as szinten migrenes és jelenleg kismama vagyok. Nekem meg KÉTNAPONTA volt migrenem 13 heten át. Szoval...
2020. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is előjött. Háromszor, de akkor pokolian. Remélem többször nem fog.
2020. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt az önző vagyok-e dolgot, mitől lenne önző, aki tisztában van a saját korlátaival, és nem akar ennek kitenni egy gyereket?

Gyereket nem vállalni nem önzés, hanem megfontoltság. Ha gyerek nélkül is mindig kimerült vagy, gyerekkel minden nap úgy fogod érezni, hogy az összeomlás szélén állsz.

Hasonló helyzetben voltam, azzal a különbséggel, hogy nekem a munkám is nagyon kimerítő. Naivan azt gondoltam, mire a gyerekem annyi idős lesz, hogy vissza kell mennem dolgozni, talán változnak annyit a körülmények, hogy bírni fogom. (Akkoriban még átmenetinek tűnt a túlterheltségünk, ez mostanra állandósult.) Azóta a házasságom ráment a gyerekvállalásra (nem a gyerek tehet róla, hanem én, hogy nem a megfelelő embernek szültem), és voltak olyan időszakok, amikor úgy éreztem, a mentő fog elvinni. Egyébként ismeretségi körömben van is olyan, akit a kimerültségtől konkrétan a mentő vitt el, pedig nem is az a nyafogós, kényeskedő fajta. (Csak gondolom az ő férje is nagyjából annyira vette ki a részét a nehézségekből, mint az enyém.)

Szóval szerintem a lehető legjobban teszed, ha ezt nagyon-nagyon meggondolod, a barátnőid véleménye meg ne érdekeljen, nem nekik kell élniük a te életedet.

2020. jan. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én nem ajánlom. Szintén mióta az eszemet tudom, enervált vagyok. Normális és elegendő alvás után is már eleve úgy ébredek, hogy semmi életerőm, alap dolgokra is rengeteg energiám meg időm megy el.

Voltam olyan hlye, hogy belevágtam. A gyerek nehéz eset, kissé hiper is. Kora reggel kipattan a szeme, onnantól pörög, és ma már este 9-kor ugyan leáll, de ezt úgy, hogy ovis, és nappal nem alszik... Iszonyat. És persze nem foglalja el magát szépen egyedül.

Az a baj, hogy előre ezt nem igazán tudod elképzelni, csak amikor már benne vagy. Más az, amikor gondolkodsz róla, és más, amikor minden porcikádban érzed, milyen kialvatlanul rohanni a gyerek után, aktívan foglalkoztatni, miközben kaját is kéne csinálni, takarítani és pakolászgatni is, meg ezt-azt elintézni. Vannak energikus, pörgős emberek, nekik ez meg sem kottyan. De aki mindig csak vonszolta magát, annak ez borzasztó.

2020. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Gyerek előtt én is azt hittem, fáradt vagyok :D

Nem lehet, hogy nincs, ami motiváljon? Pajzsmirigy? B12 szint?

2020. jan. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Én is ilyen fáradékony gyerek voltam, gyakran voltam rosszul, sokszor elájultam, okn nélkül, mert betegséget nem állapítottak meg. Felnőtt koromra az ájulások megszűntek, a fárakékonyság megmaradt, de azért vállaltunk gyereket. Én is féltem, de soha annyi energiám nem volt, mint terhesen és az utóbbi években! Nem is értem magamat, nemhogy lefárasztana, de sokkal több mindent bírok vállalni. Szóval ez változhat.
2020. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!