Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik fajta vitamint veszitek...

Melyik fajta vitamint veszitek a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
2020. aug. 28. 07:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
A levegőn való játékot, és a sok zöldség- gyümölcsöt. Ezeknél jobb vitamin nincs.
2020. aug. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Téli időszakban, vagy legyengült immunrendszernél betegség után, D-vitamint, Vitacolan cseppet szoktam adni neki.


Egyéb időszakban, nem szoktam adni neki, hogy ne terheljem a veséjét, máját.


Sok zöldség, gyümölcs, sok mozgás. Változatos étrend.

2020. aug. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1. Sajnos a lányom nagyon válogatós. Hust is alig eszik. Levegőn eleget vannak.
2020. aug. 28. 07:32
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Szoktasd le a válogatásról. Semmilyen mesterséges vitamin nem pótolja a változatos étrendet.
2020. aug. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Gummi vitamint.
2020. aug. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Aha. Aki nem tömi tele mindenféle mesterséges készítménnyel a gyereket hanem levegőre viszi meg rendes étkezésre SZOKTATJA, azt lepontozzák. Ok.
2020. aug. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Változatos étrend, sok zöldség és gyümölcs, rengeteg, szabadban eltöltött idő. Ezeket semmilyen mesterséges bogyó nem pótolja. Anno minket anyum nem tömött tele mindenféle izével, és sosem voltunk betegek. Még öcsém is megette a gyümölcsöt (na jó, nem mindet), pedig ő a sülthúst is kolbásszal szerette. Rengeteget voltunk a friss levegőn, sok zöldséget, gyümölcsöt kaptunk, változatos volt az étrend és persze nem este 11-kor mentünk lefeküdni. Mindent kaptunk a hústól kezdve a tojáson át a tejtermékekig, ami egy fejlődő szervezetnek szüksége van. Ettől lett olyan erős az immunrendszerünk. Plusz fűt-fát-tücsköt-bogarat összefogdoshattunk. A gyerekbetegségeket kaptuk el egyedül (bárányhimlő és társai), de azon kívül még náthasak is alig-alig voltunk.


6-os, ne figyelj az ilyenekre! Divat a gyerekeket minden izével teletömni, mert ezt látják a reklámban, meg a szomszéd, az orvos, meg a többi anyuka is ezt mondja.

2020. aug. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Túlságosan leegyszerűsíted az a baj. Nem tudod beleerőszakolni ha nem szereti. Egy 12 évest hogy szoktatsz rá evésre.. Amit nem szeret.
2020. aug. 28. 08:27
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, 12 évesen már régen rossz, ha nem lehetett rászoktatni az evésre. Akkor már késő. Mint ahogy ebben a korban már fegyelmezni sem lehet elkezdeni.
2020. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, erre anyumnak volt egy nagyon jó módszere, igaz azt kiskortól kellett volna elkezdened. Mindent meg kellett kóstolnunk, ha csak pár falattal is. Ami nem ízlett, azt nem kellett később megenni. De pár falatot enni kellett mindenből, ami új kaja volt, hogy ismerkedjünk az ízekkel és el tudjuk dönteni, ízlik-e az adott étel.


Ennek ellenére egyikünk sem lett válogatós. Sem én, sem öcsém, sem a húgom. Sosem volt belénk tömve a kaja, annyit ettünk, amennyi elég volt számunkra. Én pl. nem voltam nagyétkű, de amit ettem, az nekem elég volt.

2020. aug. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!