Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes lenne beadatni az...

Érdemes lenne beadatni az influenza elleni oltást?

Figyelt kérdés
Azért gondolom, mert most majd ugye ha kicsit folyik az orra, 2 hétig nem mehet oviba, ami azt jelenti, hogy én sem dolgozni... egy ilyen akcióra még lenne is szabim, de a másodikra már nem... ezért gondoltam rá, hogy ha beadatnám neki, talán kisebb eséllyel lenne náthás.. vagy rosszul gondolom? Meg fogom kérdezni a háziorvost is mindenképp, csak gondoltam először ide írok
2020. szept. 1. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Influenza oltás ide, vagy oda, sajnos akármilyen felsőlégúti vírusfertőzést is összeszedhet a gyerek.

Az nem biztosíték semmire.

Pl. egy tüszős mandulagyulladás is 2 hétre kilőheti a fél osztályt, csoportot.

2020. szept. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Náthás is lehet attol ha oltva van. Plusz az oltastol is lehet beteg, mivel maga a virust fecskendezik bele lebutitva
2020. szept. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1 ez igaz, de egy mandulagyulladással nem is vinném. Csak a sima vizes orrfolyással otthon lenni 2 hétig dolgot szeretném kikerülni, ha lehet valahogy
2020. szept. 1. 10:22
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

#3


Ezt, most nem igazán kerülheted el.

Most, lehet a te gyereked csak vizes orrfolyással ávészeli a fertőzést, amit összeszedett, mást meg 2-3 hétre kiüt, esetleg megfertőzve az egész családot.

2020. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Kisgyereknek csak és kizárólag akkor adatnám be, ha komoly krónikus betegsége van, ami mellé egy influenza halálos is lehet. Csak azért, mert szerinted ezzel ki lehetne kerülni a vizes orrfolyast, eszembe nem jutna. Momdjuk nem is ertem hogy merül fel benned. Az influenzanal hamarabb lesz sima meghűléstől beteg, az ellen nincs oltás.
2020. szept. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Miért ne adatnád be? A mi gyerekdokink minden évben ajánlani szokta. Eddig nem adattam be, de most be fogom, mellékhatása általában nincs az influenza elleni oltásnak és legalább egy nyavalyát nem tud majd elkapni, a többit igen.
2020. szept. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

Sosem adattam be kötelezőnfelül semmit, és mi magunk sem oltatunk soha influenza ellen.

Mire beoltatod addigra a vírus rég mutálódott. Minden évben más. Így nincs sok értelme.

Én isoprinosin kúrát szoktam a gyerekeknek csinálni, ez kimondottan vírusírtó.

Nem mondon, hogy egyáltalán nem volt beteg a nagyobbik mikor letoltunk 1 kúrát, de lényegesebben kevesebbet és sokkal könnyebben gyorsabban ment át rajta. Míg kúra előtt 3 napig 40 fokos láza volt amit semmivel nem tudtunk letolni tartósan, addig a kúra után vagy csak sima hőemelkedése lett vagy egy 38 fokos láz amit minden gond nélkül letudunk vinni. 2 helyett pedig 3 max 5 nap alatt túl volt rajta.

2020. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én oltas parti vagyok. Csak azért nem adattam be sose magamnak, mert felek a tutol. De ferjem pl be lett oltva tavaly is és a fiamat is be fogom oltatni. De lehet erőt veszek magamon és en is beállok a sorba jó példát mutatni... amúgy H1N1-en kívül eddig meg nem kaptam el influenzát. Valószínű ezért is vagyok hanyag ebben.
2020. szept. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
7-es,oke hogy mutalodik,de nem tunt fel hogy minden evben az oltasban is valtozik az influenza szerotipus? :)) Annak megfeleloen hogy a masik felteken milyen virus van,probaljak beloni ide milyen johet,van harmas,negyes komponensu is. Par evente van olyan,hogy nem sikerul eltalalni es akkor tenyleg nem sokat er. Nekunk muszaj beadatni,mert 39-40 fokos lazat okozott minden evben a gyereknek,olyan beteg lett,hogy megnemult egy hetre,nem beszelt. Miota beadatjuk,sose kapjuk el.
2020. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 9#



De képzeld tisztávan vagyok vele. Sőt képzeld, oltás ellenes sem vagyok.

Mi inkább isoprinesint használunk. Azóta sokkal kevésbé betegesebbek a gyerekeim,mindkettő ovis.

A nagyobbikomat konkrétan úgy képzeld, hogy többet volt itthon mint oviban az első évben. Azóta jöhetett influenza vagy bármi, állja a sarat.

Inkább ez,mint oltás ami nem garancia:se nem minden évben, se nem mindenki számára. 😉

2020. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!