Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apa a bíróság előtt teljese...

Az apa a bíróság előtt teljesen lemondott a felügyeleti jogáról. Ezt a bíróság helyben is hagyta.ilyenkor mi az ami feljogosítja az apát? Félreértés ne essék nem akarom eltiltalni tőle. Csak kíváncsiságból kérdezem mert meglepett ezzel.

Figyelt kérdés

2020. szept. 3. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartást pl fizethet. Akkor látja, mikor te megengeded.
2020. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartást így is köteles fizetni. Most úgy kell érteni, hogy tied lett a kizárólagos felügyeleti jog? Mert ha igen, attól még neki jár a láthatás is pl. ez egyébként egyben jog és kötelezettség is, de nyilván nem olyan kötelezettség mint a tartásdíj, ha nem látogatja a gyereket abból sem lesz semmi. Ha nem erről van szó, akkor nem szóltam semmit.
2020. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A lathatas is bele van foglalva. Persze akkor jonnek mennek amikor akarnak. Csak ez a felugyeleti jog bezavart. Pl akinek ilyen van es ottalvos lathatas lenne , es az anyuka azt mondja hogy nem aludhat akkor nincs belole semmi gond? Nem akarok ilyet tenni csak ez olyan megdobbento. Mindha a gyermekerol mondana le. Nem?
2020. szept. 3. 21:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De akarja látni? Mert ezzel Neked segített talán. Beiratkozasoknal, hivatalos iratok intezesenel tudsz egyedül eljárni, nem kell mindig ő is ezekhez.
2020. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mostanaban nem nagyon sajnos pedig a gyermek vagyik ra. Uj baratnoje van. Azota szoban es irasban is jelezte hogy hogyan legyen ujraszabalyozva a lathatas is de igazabol a negyedet sem akarja. Csak mondja. En nem tiltom el a gyereket. Ninvs is szandekomban. Bele is egyeztem a tobb idobe de ezt a felugyeleti jogot nem ertem a reszerol. Plane ugy hogy jol megvagyunk.
2020. szept. 3. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán értelek. Arról van szó, ha én jól értem, vagy a mi esetünkből indulok ki, hogy te vagy az anya, tied lett a kizárólagos felügyeleti jog, apának meg elvileg nincs. De ez egyébként nem igaz, neki jelen pillanatban csak szünetel a felügyeleti joga. Értsd úgy, hogy legrosszabb esetben ha bármi történik veled akkor övé lesz a teljes felügyeleti jog. Nálunk is így van, én vagyok az anyuka, kizárólagos felügyeleti jogom van, küldi a gyerektartást, látogatja a gyereket neki tetsző napokon, nálunk még nem viszi el, mert kicsi.

A kizárólagos felügyeleti jog annyit takar, hogy a gyerek mindennapi dolgaiban nem kell kikérni apa véleményét, engedélyét, pl személyi igazolvány vagy útlevél csináltatáshoz kell mindkét szülő beleegyezése (elvileg amúgy oltáshoz is, mondjuk ha nem kötelező, kell a beleegyezése), ebben az esetben már elég lesz a te aláírásod, de a gyerek életét érintő lényeges kérdésekben, mint iskolaválasztás, gyerek életútjának eldöntése, pl ha koliba megy annak az eldöntése, a gyerek névváltoztatása mind olyan dolog, amibe az apja ugyanúgy beleszólhat. Tehát ha te pl összeházasodsz Kis Józseffel, akkor a gyereket nem lehet Kovács Lászlóról átnevezni a nevelőapu után Kis Lászlóra az apja beleegyezése nélkül.

Láthatás: le van fixálva mikor jöhet, mikor viheti el, mennyi időre. Ha ezen kívül akar menni, akarja elvinni mondhatod nyugodtan, hogy nem viheti, nem jöhet, nincs vele semmi gond. Ha a láthatási időben jönne, vinné el, amit meghatározott neki a bíróság és te megtiltod, ő meg olyan kedvében van, hogy ezzel bíróságra megy, akkor megteheti és mellé áll a jog, mert ebben az esetben te már korlátozod a gyerekkel való kapcsolattartást. Nyilván normál esetben nem így működik és két értelmes felnőtt ember meg tudja beszélni, hogy most nem viszem sehova Lacikát mert az anyja pont akkor szervezett be vele valami halaszthatatlant egy évben egyszer, amikor nekem lenne láthatásom, de attól még, hogy neki most szünetel a felügyeleti joga és tied a kizárólagos a láthatás ugyanúgy vonatkozik rá, mintha közös lenne a felügyeleti jogotok.

2020. szept. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kapcsolattartás és a felügyeleti jog nem függ össze. A kapcsolattartás úgy van, ahogy le lett papirozva, attól nem terhetsz el. A felügyeleti jog meg a tiéd, tehát te a gyereket érintő legtöbb dologban egyedül donthetsz, pl ha elkoltoztok egy másik lakásba, elég neked aláírni a lakcím bejelentőt, mert egyébként kettotoknek kellene. De fordítva is meghataroz dolgokat, pl az apa nem jegyeztetheti elő műtétre, vagy hivatalosan ő nem írhat alá mondjuk egy iskolai engedelykerot.
2020. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!