Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol 2 keresztnevet kapott a...

Ahol 2 keresztnevet kapott a gyerek melyiken szólítjátok?

Figyelt kérdés
Mindenki azon a néven szólítja? Nem lehet ebből keveredés hogy ki hogy hívja a gyereket?
2020. szept. 8. 16:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
26%
Na. Ezért adtam egy nevet a gyerekemnek. Minek kettő? Hogy jobban csengjen? Divatból? Kinek akarok menőzni vele? Egyszerre csak egy néven szólítják.
2020. szept. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd kislánynak 2 neve van. (7 éves)

Anyukája és nagymamája az egyik nevén szólítja, apukája és a barátai a másikon.

Amikor azon a néven szólítottam, ahogy anyuka szokta hívni, teljesen kikelt magából, hogy őt nem úgy hívják, az ő neve XY. Szabályosan kellemetlenül éreztem magam.

2020. szept. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Az elsőn szólítjuk, a másodikat azért kapta mert az első keresztnév elég csúfolhatón hangzik a férjem vezetéknevével és ehhez a névhez tízenéve ragaszkodom. Angol nyelvterületen élünk és ezért visszafele van a neve, az első keresztnév és a vezetéknév közé beékelt második keresztnévvel kiiktattuk a csúfolhatóság lehetőségét. A gyerek is az első nevet használja.
2020. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Első nevén szólítjuk. A legtöbben meg szokták kérdezni, hogy melyiket használjuk.
2020. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
Az elsőn szólítjuk, a másodikon szidjuk. Ha a teljes nevét hallja, akkor aztán tudja, hogy vége a világnak!
2020. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
26%

Az elsőn szólítjuk, a másodikat anyám miatt kapta (ciki, de apukával meg se beszéltük, a szülőágyon rögtönöztem, mikor az exem mondta a gyerek nevét, én meg félig ájultan helyesbítettem a +1 névvel :D)


A 2 kisebbb gyerek csak 1 nevet kapott.

2020. szept. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
18%

Annyira megbonyolítottad ezt a kérdést, mint egy fogyatékos, komolyan... Általában azt a nevet teszik előre amelyiken szólítják de akkor sincs semmi ha a másodikon szólítják.


Sosincs kavarodás belőle mert mindenki azt ismeri és szokja meg amelyiken szólítják.


Pl.Brad Pitt neve William Bradley Pitt. Mégsincs belőle kavarodás mert senki sem olyan debil hogy William Pittnek hívja...

2020. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

A legtöbb ember akit ismerek és 2 keresztneve van, az elsőt használja. Sokukról évek múlva tudtam meg hogy van 2. keresztneve. Ciki vagy sem, páromról is néhány hónap után tudtam meg.

Egy embert ismerek aki a másodikat használja.

2020. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%

Gyakori vezetéknév +ritkának számító keresztnév + gyakori keresztnév


Mi így adtuk, hogy biztos ne legyen még egy Kiss Hanna az oviban.


Mi az első nevén szólítjuk. Most már szerencsére meg szokták az emberek kérdezni, hogy hogyan szólítsák és szoktuk-e becézni.

2020. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
A második keresztnevén hívjuk.
2020. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!