Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol 2 keresztnevet kapott a...

Ahol 2 keresztnevet kapott a gyerek melyiken szólítjátok?

Figyelt kérdés
Mindenki azon a néven szólítja? Nem lehet ebből keveredés hogy ki hogy hívja a gyereket?
2020. szept. 8. 16:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%

1, nálunk azért van kettő, mert a férjemnek kettő van és gyűlöli az elsőt. Amikor oviból suliba került, akkor könyörögte ki a szüleitől, hogy a másodikon szólítsák, a suliban meg már eleve így mutatkozott be.

MI a lányunknak is akartunk választási lehetőséget biztosítani. Nem nagy lehetőség, de mégis az. Mi az elsőn szólítjuk, szerencsére szereti :) (Kinga)

2020. szept. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%

Anyukámnak két neve van, az ő családja az elsőn szólítja, apué a másodikon. Gyerekkoromban mindig én írtam meg a képeslapokat húsvétra, karácsonyra, és sose tudtam, mit kell ráírnom :D

A lányomnak meg volt egy osztálytársa gimiben, akinek két keresztneve van. mindig az elsőt használta, de a suliban ilyen nevű volt rajta kívül, így ott a második vált használatossá.

2020. szept. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
92%
Az első kereszt nevét becézzük. Még a kórházban sem volt belőle keveredés. Ameddig az osztályon fekvő több Zoé és Benett nevét vezeték névvel együtt használták. Addig az én kislányomnak csak az első kereszt nevét mert ő volt az egyetlen ilyen nevű baba, könnyen megjegyezték. Még az orvos is meg jegyezte hogy nagyon szép :)
2020. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
10%
Én sem értem, hogy minek 2 név. Az egyiket úgysem használja senki, van, akiről nem is tudtam évekig, hogy van második neve. Úgyis általában csak utálja az egyiket...
2020. szept. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
36%
Apja és a gyerek orvos hívja az elsőn, ami az apja neve. Én mint anyja és rajtam kívül még minden ismerős és családtagok is a második nevén szólítja. Szebb is, nem véletlenül adtam neki ezt a különleges nevet.
2020. szept. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek a második nevét használjuk, az elsők hagyományos nevek, apa és nagyszülő után. A második neveik különlegesebbek, de nem az Entoni, Leonídász vonalon.
2020. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es válaszoló!

Ha neked a kérdés ebben a formában bonyolult akkor a fogyatékos szerintem nem én vagyok. Egyébként nem magától értetődő hogy az első néven szólítják a gyereket.


Többieknek köszönöm a választ.

Nekem tetszik a két keresztnév, van amikor kifejezetten jobban cseng így.

2020. szept. 8. 20:51
 18/26 anonim ***** válasza:
93%

Lányomat az első nevén hívjuk, becézzük.


Engem a második nevemen hívnak.


Kellemetlenségem nem volt belőle, aki nekem vagy akinek én fontos voltam, vagy jobban ismert, az tudta, hogy melyiket használom.

2020. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
89%
Fiamat a második nevén szólítja mindenki. Nekem is kettő van, az elsőn szólítanak, de bemutatkozásakor és irasban mindkettőt együtt használom és szeretem, hogy kettő van.
2020. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Fiaimat az első keresztnevükön hívjuk ,a lányomat a második keresztnevét.
2020. szept. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!