Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol 2 keresztnevet kapott a...

Ahol 2 keresztnevet kapott a gyerek melyiken szólítjátok?

Figyelt kérdés
Mindenki azon a néven szólítja? Nem lehet ebből keveredés hogy ki hogy hívja a gyereket?
2020. szept. 8. 16:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Mindegyiket az elsőn.

A középső lányom a barátnőivel most kitalált magának egy becenevet, a két neve összevonása, így most azt használja/használjuk.

2020. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
51%

Senki nem kérdezte, hogy kell-e kettő név. Ki nem szarja le, hogy első és nem tudom már hányadik válaszolónak mi tetszik, mi kényelmes.


A rokonságunkban szinte mindenki az első nevét használjam

2020. szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nekem is két keresztnevem van: igaz a születési anyakönyvemben csak az elsőt vezették be.

Itthon a család a vegyesen használja mindkettőt, de talán valamivel többször a másodikat, mindenki más az elsőn hív, mert azzal szoktam bemutatkozni.

Ugyan szeretem mindkét nevem és egyáltalán nem zavaró (pl. ha nem családtag hívna a másodikon, akkor le se esne, hogy hozzám beszél). De ennek ellenére ha lesz gyerekem, akkor inkább csak egy nevet adnék neki.

2020. szept. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
22%
23as. Szóval nincs két neved.
2020. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
51%
24-es, de igen, két keresztnevem van. :)) Az államiba elfelejtették bevezetni a másodikat, az egyháziban már benne van. Meg lehetne változtatni, de igazából minek?
2020. szept. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
48%
Az egyházi senkit nem érdekel. Az államiban nincs, tehát nincs két keresztneved.
2020. szept. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!