Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért a nőkre hárul a legtöbb...

Miért a nőkre hárul a legtöbb dolog a csaladban? Miért a nők szívnak szinte minden területen?

Figyelt kérdés

A terhességet, szülést, szoptatást nem említem, annak nyilván más oka van, de ez is sajnos a nőkre hárul, ha akarnak gyereket.

De hogy utána is szinte minden ráháruljon? Ez miért van így?

Ha a férfiak ki is veszik a részüket, sokszor még akkor sem 50-50%-os az arány. Mert inkább csak a játékos dolgokból veszik ki a részüket. A gyógyszerekkel, allergiákkal, programokkal, stb. a nő foglalkozik, plusz ugye még a rutin feladatokat is megcsinálja. Mellette ugye dolgozik is.

Ez miért van így?


2020. szept. 13. 16:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
28%
A férjemnek olyan a munkája , hogy látástól mikulásig dolgozik. Este esik haza. Szóval nálunk az a helyzet amit leírtál. Kész szívás, de ez van. Ezt vállaltam. Ha majd a gyerekek kirepülnek, megint csak mi ketten leszünk.
2020. szept. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
72%

18-as ez nem a feminizmus hibája . Ez akkor kezdődött kb amikor megszűnt az egykeresős családmodell . És lett helyette 2 keresős. Mert a családok zöme nem èl meg egy fizetésből sajnos . A nőknek is dolgozni kellett . Csak a munka mellett ugyanúgy megmaradtak a gyerekkel , családdal , otthonnal kapcsolatos teendők is.


Ettől függetlenül én nem gondolom , hogy a férfinak nem kell kivenni a részét az otthoni teendőkből . Nincs olyan hogy ez női munka . Olyan van hogy munka , amit meg kell csinálni. Aki hamarabb odaér az csinálja . Kb így kéne működnie .

2020. szept. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
70%

Jókat írtak eddig, azt még hozzátenném, hogy sok nő azt hiszi, hogy a lusta, rendetlen, egy fűszálat meg nem mozdító, tehát apának kicsit sem való párja majd a gyerek miatt megváltozik, és hopp rögtön mintaapa-mintaférj lesz. Ez az egyik legnagyobb és leggyakoribb "hiba" a nőktől. Az emberek nem változnak. Apróbb mértékben esetleg, de 180 fokos fordulatot venni senki nem fog.


Nálunk Apa viszi és hozza oviból, mert neki rugalmas a munkaideje, és itthon is bármit megcsinál. Megosztjuk a teendőket. Mindketten dolgozunk. Így lenne normális.


Amúgy sok férfi valamiért hajlamos azt hinni, hogy a házimunka az valami papucs dolog, meg női feladat, stb... nem tudom, de pont a minap mondtam a férjemnek, hogy akkor a legszexibb, amikor mosogat, vagy épp összedob nekünk valami vacsit... 😅 és biztos vagyok benne, hogy nem csak én gondolom így, szóval kedves férfiak, hajrá! 😄

2020. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
88%

Ez sok családban ilyen régi beidegződés, hogy a házimunka a nők dolga... De szerencsére egyre több családban ez már nincs így.

A nők hibája is - több olyan nőt is ismerek, aki maga is úgy gondolja, h ezek női feladatok, tehát megcsinálja és kész. Valószínű ő is olyan családból jött ahol ez így volt.

Sok nő pedig csak azért, hogy megtartsa a férfit, mert nem akar egyedül maradni, inkább csendben marad, nem szól és elvégzi a munkát akkor is ha a férfi nem segít semmit. Aztán ez majd 1-2 gyerek után üt vissza, amikor ráeszmél a nő, hogy na ezt mégis másképp kellett volna, mert gyerekekkel már nem olyan egyszerű tök egyedül megcsinálni mindent...

2020. szept. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
72%

Mert rossz pasinak szülnek gyereket. Azért. Mert a legtöbb nő felnőttként is ott tart agyilag, hogy "hááát, vannak vele bajok, de majd a gyerekért meg értem tuti megváltozik". Ja, persze, hogyne. Aztán sírnak itt a gyakorin, amikor mégse.

Nálunk nem rám hárul minden. 5 és 1,5 éves gyerekeink vannak, Apa is jár szülőire, orrot szív, pelenkáz, gyógyszert ad be, altat, etet, beszél az óvónőkkel, főz ebédet, viszi őket ide-oda stb. Őszintén, ha nem ilyen lenne a hozzáállása, már hétvégi apuka lenne. Nekem borzalmasan kiábrándító, amikor egy apára nem lehet rábízni a saját gyerekét, és nem vesz részt a család életében normálisan, kb. csak vendégként van otthon.

2020. szept. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
49%
25 mondjuk az en ferjem ne fozzon, mert mind meghalunk, de egyet értek 😀
2020. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
49%
26: jó hát na, képességek szerint felosztva is működik, lényeg, hogy mindenki vegye ki a részét. Az enyém meg fürdőszobát nem takarít, és ezzel mind jobban járunk 😂 megcsinál helyette mást.
2020. szept. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!