Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan éltétek meg hogy...

Hogyan éltétek meg hogy babázás után vissza mentetek dolgozni?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén nagyon szeretek itthon lenni két gyerekkel. Persze néha nehéz és szalad a háztartás, de alapvetően nem hiányzik a munka. Rokonok mindkét részről közel laknak, vannak barátaink de a munkába koránkelés, a reggeli rohanás, a destruktiv munkakelyi viták, kollégák egyáltalán nem hiányzanak. Félek hogy ennek a pár évnyi korszaknak vége lesz és egész életemben vissza fogom sírni. Félek hogy nem fogok tudni helyt állni már dolgozó nő szerepben is és sérül a többi szerep is, nem fogok tudni eleget együtt lenni a gyerekekkel, nem fogom tudni vinni a háztartást is és vissza csöppenek a mokuskerekbe. Hétköznap rohanás és munka, hétvégén pedig a háztartás gatyába rázása lesz a program. Ti hogy élitek ezt meg?
2020. szept. 15. 23:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Az nem opció, hogy tanulj valamit, amiből utána vállalkozó/szabadúszó lehetsz?
2020. szept. 16. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

En magyon vartam,hogy ujra dolgozni jarjak.

Szeretem a munkahelyem,jo bemenni,jok a kollegak.

Itthon mar minden bajom volt.annyira sok idom volt,hogy elkezdtem mindent halogatni,hogy majd kesobb elmosogatok,leszedem a ruhakat,felmosok.a vegen futott a lakas.

En valahogy nyomas alatt jobban tudok teljesiteni.

Plusz parom is rengeteg mindent megcsinal mikor itthon van.

2020. szept. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Bárcsak visszamehettem volna! Ehelyett 3 hónap híján már 6 éve "htb" vagyok. Nem tesz jót hosszabb távon, hidd el. Leépít, elbutít, amit a mindennapokban lehet, hogy nem is érzékelsz annyira, csak amikor már "helyzet van". Biztos nagyon nehéz lesz az eleje, jogos a félelmed, de ez ne tántorítson el. Ha van hová visszamenned, menj. Nekem ha eltelik még 1× ennyi idő (és el fog, sajnos több is), fogyatékos szintre süllyedek. Már most sem vagyok jó és alkalmas semmire.
2020. szept. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Masok vagyok. Mindenkit mas tesz boldogga. Igen, utolso neked surgosen vissza kene menned.

Kerdezo: miota vagy otthon 2 gyerekkel?mert nem mindegy, h par honapja vagy 5 eve? Mert ha mar tenyleg huzamosabb ideje es meg mindig szereted, akkor egy pokol lesz a munkaja jaras. En is valami otthonrol vegezhetot tudnek neked elkepzelni.

2020. szept. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Harmadszor csinálom végig mivel nagy korkülönbség van a gyerekek között.

Nekem nehéz. Teljesen új rendszert kell kialakítani, megváltozik a napi rutin. Három hete kezdtem dolgozni de még káosz van. Ehhez nagyban hozzájárul, hogy a párom 12 órázik, éjjelre is jár, így minden napunk más. Hol ő viszi a kicsit oviba, hol én. Van mikor ő megy érte, van amikor én de olyan is hogy ketten. Van amikor itthon van délután, van amikor nincs és van amikor alszik. Így nem is lehet rendszert kialakítani. Pedig én igényem a kiszámíthatóságot, az állandóságot. Egyelőre próbálom megszokni a helyzetet.

Munkában sem találom a helyem, sok minden változott.

Szóval összességében én egyáltalán nem élvezem, most úgy érzem jobb volt itthon. Azt gondolom kell dolgozni, kell, hogy az ember tegyen valamit, hogy közösségben legyen, pénzt keressen, része legyen ebben a formában is a társadalomnak, hogy példát mutasson a gyerekének, viszont nekem egy 4 órás munka is bőven elég lenne. Erre viszont nincs lehetőség és anyagilag sem tehetném meg.

2020. szept. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Imádok itthon lenni most a 2.al és egy porcikám sem kívánkozik vissza a stresszbe, a rohanós reggelekbe, a szarkavaró kollégákhoz meg az állandóan sakkozó "jaj délben el kell hozni a gyereket, jövőheten meg szünet mennyi szabink is van?" életmódhoz.

Az itthonlét alatt elvégeztem egy kézápoló és műkörömépítő okj-t,ezzel fogok foglalkozni ha a kicsi oviba megy. Magamnak osztom be az időm és csak magamnak tartozok elszámolással.

2020. szept. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
6os, igen, ez elvben szepen hangzik, de a gyakorlatban mashogy lesz kicsit. Felteve, ha van allando segitseg, mert akkor nem szoltam. Nem rosszbol irom, kerdezd meg nyugodtan barmilyek kormos, fodrasz stb. anyukat. A vendegek osszak be az idodet, nem te magad. Ha megbetegszik a gyerek, lemondod a vendeget?ha kesik fel orat nem vallalod, mert menni kell a gyerekert?Nagyobb, kiszamithatobb gyerek mellett szerintem is idealis, de kis ovis mellett nem tudom elkepzelni.
2020. szept. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Kedves előző, azt légyszi ne te mond már meg, hogy az én életem hogy fog alakulni, köszi 😊 nem rosszból mondom én se, de nem szeretem az előre károgókat.És én osztom majd be az időmet természetesen,nem is tudom másképp hogy gondolod, erőszakkal munkára kényszerítenek? 😁.nem egy körmös anyukát ismerek,tökéletesen meg tudják oldani és én sem a nettó fél millió/ hóra hajtok,míg kicsi addig mondjuk úgy,majd részmunkaidőben dolgozok. Aki reggel 8-fel 5ig dolgozik minden nap annak nem biztos hogy én leszek az embere de sokan dolgoznak részmunkaidőben, több műszakban stb.mindenki megtalálja a maga vendégkörét,és heti 1szer maradok mondjuk hosszabban meg két hetente szombat delelőtt. Ha néha lebetegszik a gyerek, akkor szombat-vasarnap lehet pótolni a vendégeket, két havonta egyszer ebbe senki se hal bele.Én úgy élem az életem, hogy minden megoldható, ez is ki fog alakulni szépen. Jelenleg itthon vagyok a 2 évesemmel és már itthonra is játnsk hozzám.Ezt is meg tudom.oldani.
2020. szept. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Pedig nem, nem magadnak osztod be az idodet, latszik, h nem dolgoztal meg ilyen szektorban, mert akkor tudnad. Senki nem fog rad varni vagy hozzad igazodni, plane nem ugy hogy kezdo vagy, gyakorlatlan. Meg egy profinak aki gyerek elott is ebbol elt, fel kell ujra epitenie a vendegkoret es bizony alkalmazkodni kell a vendegek igenyeihez, kulonben elpalyaznak. De latod, ezt sem tudod, mert nem irtal volna olyan butasagot, h eroszakkal munkara kenyszeritenek. Nem eroszakkal, de kenyszeritenek, mert kulonben nem jon tobbszor, es ertheto is.

Gondolom rokonok, baratnok jarnak hozzad, vagy ott van plusz egy fo segitsegnek a gyerek korul. Mert el nem tudom kepzelni mashogy hogy lehet dolgozni.

Nekem a kommentedben az nem tetszik, hogy kb. 0 tapasztalattal azt hiszed, h mindent tudsz. De megegyszer mondom, ahogy mar az elobb is leirtam, ha ott az allando segitseg az megint mas teszta.

2020. szept. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

Van segítség és de...magamnak osztom be az időmet mert ha nem tudom akkor elvállalni a vendéget akkor nem tudom és akkor elmegy máshoz. És menjen is ahhoz aki neki megfelelő.De nem is célom nekem az összes embert megfogni ezt nem érted.

Van orvos melletti asszisztens vendégem (nem rokon es ismerős, ajánlás útján jött) ő tud reggelre jönni pl.ilyenekről beszélek aki meg nem tud napközben vagy szombat délelott az nem jön.Te nem fogod fel, hogy én annyit vállalok amennyit vállalni tudok és ezzel fogok boldogulni.Ha nagyobb lesz a gyerek akkor meg vállalok többet.Lesz egy adott nyitvatartásom amit megtudok oldani akinek ez megfelel annak megfelel akinek nem, nem. Ez ennyire egyszerű, nem is értem mit nem ertesz ezen. Részemről túl van tárgyalva. Szép napot!

2020. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!