Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Havonta mennyit kell "kötelező...

Havonta mennyit kell "kötelezően" költeni egy babára?

Figyelt kérdés
1-3 éves kora között. Havi szinten melyek a kötelező dolgok amiket megkell venni neki? (pelenka,popsitörlő)? Körülbelül havi szinten mennyi ha a legalapvetőbb,majdnem a legolcsóbbat venném?

2020. szept. 17. 13:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk így alakul, most 1.5 éves:


Pelus: 10.000 körül

Popsitörlő: 2.000

Egyéb pipere, mikor mi fogy épp el: kb 2.000

Vitamin: 3.000

Bébiétel, mert még azt is eszik néha: kb 2.500

Nasik, joghurtok, stb egyéb kajái: kb 15.000

Tápszer: 8.000


Ruhát eddig ritkán vettem, mert annyit kaptunk, de most 2 éves koria alig van, be kell majd alaposan vásárolnom. Szerencsére nem beteg soha, és nem kell fejlesztésre sem járnunk.


Szóval olyan 45-50 az alap, ha ruha is kell meg játék, könyv, gyógyszer stb akkor az nyilván mind plusz.

2020. szept. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Hozzátáplálásig csak pelusra költöttünk, kenceficére meg ruhára. Nem volt eget verő összeg. Plus 1-2 pénzes oltásra. Sajnos nem mindet kaphatta meg egészségügyi okok miatt.

Anyatejes baba volt.

Sajnos pontos összeget nem tudok. Sosem figyeltem, nem számoltam utána. Ami kell, mindig megvesszük neki.

2020. szept. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
43%
Hát figyi ha már így indulsz neki, ne vállalj gyereket szerencsétlennek szenvedés lenne az élet. Egészséges babára is költeni kell kb havi 30-40 ezret és ez mindenből a leggagyibb, ételből a minőségtelen kb moslék kategória. Ha valami nem stimmel a kicsivel, (allergia, érzékenység fejlődési rendellenesség stb) ez az összeg könnyen havi 100 felett áll meg.
2020. szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy az ember belegondol, hogy a "legolcsóbbat"... Így nagy kicseszés - a gyerekkel és magaddal is - gyereket vállalni... Lehet valamiből a legolcsóbb fog beválni, de erre alapozni teljesen abszurd.

Havi kb. 60 teljesen reális és akkor még nincs vele semmi gond és nem költöttél semmi extrára.

2020. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%
Nem az volt a kérdés hogy el lehet-é költeni 60-100-150 ezer forintot, hanem hogy mennyi a minimum. Nyilván el lehet költeni bármennyit, de nem az a minimális szint.
2020. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Anikóka77 válasza:

Szerintem havi 20-50 ezer, ha egészséges a gyermek.

Megbocsáss, de nekem furcsa, hogy így tetted fel a kérdést “babára”; az a gyerek nő is és kisgyerek majd kiskamasz lesz belőle. Arra is gondoltál, hogy minél nagyobb, annál több vele a kiadás. A főiskola/egyetem költségeit is neked kell finanszíroznod majd.

2020. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
1-3 év között még nem kiskamasz és egyetem sincs.
2020. okt. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Amit kötelezően a gyermekedre kell költened egy hónapban, az a családi pótlék összege, mert az a gyermeknek járó juttatás, nem a szülőt/törvényes képviselőt illeti.
2021. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!