Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok, párotokkal...

Nagycsaládosok, párotokkal mivel foglalkoztok?

Figyelt kérdés
Mennyire összeegyeztethető a munkátok 3 vagy több gyermek mellett? Mennyi idősek a gyerekek? Van segítségetek? Pl. Nagyszülő, barátok. Ti a főállású anyaságban mennyire gondolkoztatok?
2020. szept. 22. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Otthon vagyok. 2 eves 1 éves és 2 hónapos ikrek. Iroda vezető voltam. Néha hiányzik a munka, de nagyon szeretek itthon lenni a gyerekekkel. Férjem programozó. Férjem és én egyetértünk abba, hogy inkább maradjak itthon a gyerekekkel a jövőben is.

Nincs segítségünk, mindent magunknak kell megoldanunk, de így már eléggé megedződtünk. Viszont mivel programozó elég szabadon tud “mozogni”. Sokat segít be. Az ikrek születése után itthon volt egy egész hónapot. Gondolkozok bébiszitteren egy egy randi erejéig, hogy kitudjunk mozdulni. Két éve nem mozdultunk ki egyedül :/

2020. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Férjem magán fogorvos, én gyógyszerész. Az ő szülei messzebb laknak valamivel, de az enyémek szinte a szomszédban. A sok tesóm közül is mindig van legalább egy, aki tud segíteni.
2020. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
MIndketten gépészmérnökök vagyunk, megfelelö szervezéssel nem probléma.
2020. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, a 3-as vagyok, véletlen elment...

Segítségünk nincs, magunk oldjuk meg a problémákat.

Nem gondolkodtam föállású anyaságión, eleve home office-ban dolgozom már régóta.

2020. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Vasutasok vagyunk mindketten.
2020. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Bocsi, elküldtem előbb: van segítségünk, meg tudjuk oldani, bár nehéz, mert rengeteget kell dolgozni.
2020. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

A férjem tanár, iskolaigazgató. Én hivatásos katona vagyok, de civil területen tolmács-szakfordítóként dolgozom az állami szférában. Van egy sulisunk, egy ovisunk és egy csecsemőnk. Ha visszamegyek dolgozni, 6 órára fogok reggelente járni, du. 3 órakor fogok végezni. A férjem fogja vinni a gyerekeket, Neki elég 9 órára beérnie, délután pedig 4 óráig én össze tudok szedni mindenkit a bölcsiből, oviból, suliból.

Segítségünk az anyukám, heti 1-2 x besegít, ha van vmi programunk, eljön unokázni.

Főállású anyaságin nem gondolkodom, szeretem a munkámat, nagyon jól keresek, szeretjük azt az életszínvonalat, amelyen élünk, ehhez viszont szükségünk van a fizumra.

2020. szept. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

A férjem informatikus, jelen helyzetben itthonról kell dolgoznia, amugy a munkahelye a házunktól 10 perc, én projektmanager vagyok, ingáztam 70 km-t naponta a 3.gyerek előtt és terhesen is, de lehetek itthonról is. Idén mindenki otthonról lesz már a cégnél. A baba 7 hónapos, 2 hét múlva megyek vissza dolgozni, itthonról ugye, gondolkoztunk a gyed extrán is, de végül sima gyed mellett döntöttünk, a férjem fogja kérni. Amíg itthon leszünk a babával, főleg ő fog vele foglalkozni, a háztartást együtt visszük, ahogy eddig, az esték meg a családé. A két nagy gyerekem az enyém, a férjem a nevelőapjuk, de remek az összhang köztük. Ő szokta suliba hordani őket, haza egyedül jönnek.

Nekem olyan a munkám, hogy van a meetingelős része főleg délelőtt, illetve van teljesen offline végezhető része, amit akár éjjel is csinálhatok, ha épp akkor van időm.

Amikor online suli volt a srácoknak, én babáztam, újszülöttel, a párom itthon dolgozott, de azt is megoldottuk, nekem az segít, ha a saját időbeosztásom nagyon pontos. A többieknek is van, de az enyém a lényeg és mindent felírok, minden infó nálam van, így minden gördülékeny. Kvázi projektmanager vagyok itthon is...

2020. szept. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%
Áh, lemaradt: segítség akkor van, ha szervezek, de ritka, inkább logisztikai jellegű. Nem a gyerekekkel segítenek. Nem, eszembe se jut a főállású anyaság. Nem menne.
2020. szept. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
96%
Van egy 10 éves, egy 8 éves, és egy 1 éves fiúnk. Óvónőként dolgoztam. Férjem őstermelő. Segítségünk nincs, magunk logisztikàztuk a dolgokat. Most könnyű, itthon vagyok a kicsivel, kényelmesen viszem a háztartást, rendezem a gyerekeket. Még vállalunk egy negyediket (rajta vagyunk) viszont nála ha betölti a 1.5 évet vissza megyek dolgozni.
2020. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!