Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A volt feleség megteheti,...

A volt feleség megteheti, hogy se szó, se beszéd itt hagyja a gyereket, mert ő külföldre költözik? Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

12 éve elváltak, a lányát ritkán látogatta a párom, leginkább a nagyszülőknél találkoztak. Tehát nem az volt, hogy itt is volt neki szobája, meg úgy jött-ment itt, mintha itt élne. Még csak rendes hálószobája sincs itt...


Pénteken azzal jött haza a férjem, hogy az exe bement hozzá ma az irodájába és hogy októbertől hozzánk költözik a lánya. Kérdeztem, miért? Mert hogy a felesége összeköltözik a párjával, de a pasi Bécsben dolgozik és hogy az kocsival innen másfél óra, nem fogja minden nap hozni-vinni a gyereket, főleg most a vírus miatt, hogy lehetetlen közlekedni a határokon (meg nyilván amúgy sem kivitelezhető, hogy heti 5 napon 220 km-t ingázzanak, még kocsival sem). A lány 16 éves, egyedül nem lakhat, a nagyszüleihez nem akar menni, de mondta, hogy az apjánál lakna. Kérdeztem a férjemet, hogy neki ez rendben van-e, lényegében egy vállrándítás volt a válasz, meg hogy "hát miért ne?".


Úgy, hogy nyár óta nagyban rajta vagyunk a babaprojecten, a lánynak tényleg nincs itt még egy ágya sem, sosem volt pár óránál többet az apjával, velünk. Lényegében mintha egy idegent költöztetne ide. Őszinte leszek, én meg nem akarok egy kamasz pótanyukája lenni, mikor azon vagyunk, hogy saját kisbabánk legyen.


2020. szept. 23. 20:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Értelek, de az ő lánya, az ő vére. Mondjuk a nőt sem értem, hogy miért nem viszi magával. Persze, nem 6 éves, de most talán könnyen megtanulná a nyelvet. De ez sz ő döntésük.

A ti kapcsolatotokat biztosan befolyásolja, de ha a lánya ellen érvelsz, az nem vet rád jó fényt. Nehéz ügy mindenképp.

2020. szept. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Akarta vinni, de a lány nem akart menni. Nem beszél németül egy szót sem, itt szeretne majd Budapesten továbbtanulni, nem akarja itt hagyni az életét.


Nekem az esik rosszul, ha lehet ilyet mondani, hogy én meg sem lettem erről kérdezve... Mintha én itt egy átmeneti vendég, vagy látogató lennék csak, nem a felesége.

2020. szept. 23. 20:22
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Te hozzámentél valakihez, akinek már van gyereke. Benne volt a pakliban ez a variáció is. Ha nem tetszik a helyzet, állj odébb.
2020. szept. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Ha meglettél volna kérdezve és azt mondod,szó sincs róla. Mit gondolsz? Kit választott volna a férjed? Ugye...
2020. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Biztos tudtad, hogy van egy lánya, tehát nem érhet váratlanul! Pl. egy haláleset miatt is költözhetett volna hozzátok.

Tény, hogy megbeszélhették volna veled (ez a férjedet és az exét minősíti).

Hogy rajta vagytok a babaprojekten, az egy dolog . A férjed lánya viszont valós, élő emberke a 16 évével, nem csak egy elképzelés vagy egy esti program, tehát lesz feladat bőven!

2020. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy ilyen bicikli, te ültél fel rá.
2020. szept. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy az exnek, úgy a ferjednek is a lánya,nem egy idegen, még ha te úgy is érzed.

A férjednek is ugyanúgy joga és kötelessége gondoskodni róla, mint ahogy eddig tette az anyja.

Az meg, hogy rajta vagytok a babatémán, jelen esetben mellékes, nyilván nem a lánytól fog függni a sikere...

2020. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem már festheted a lányszobát, hogy októberre elkészüljön.
2020. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
Milyen önző vagy. Szegény lány. Anyja elhúz egy idegen országba egy palival, az apjától meg egy másik nő túrná ki...
2020. szept. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
En is csatlakozni tudok. Gyerekes embernel ez benne van a pakliba. Elhiszem, h varatlanul ert, de megis milyen beleszolast akarsz?Eddig az anyjaval elt, most az apjaval akar. Ennyi.
2020. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!