Kisbaba megütése?

Figyelt kérdés

Kicsit ledöbbentem ma délelőtt. Barátnőmmel 1 hónap különbséggel szültünk, ma átmentünk délelőtt hozzájuk kicsit. Mostanában kezdtünk bandázni, hogy nagyobbak a gyerekek kicsit ( 6 ill. 7 hónapos) Kiegyensúlyozott, szeretetteljes embernek ismerem már 15 éve. Amit viszont ma tett, megdöbbentett. Nagyon sírt, visított a fia, sehogy se tudta megnyugtatni. Mikor már ez ment 10 perce rácsapott a kis fejére. Nem nagyot, de direkt célzott ütés volt. Persze a gyerek ettől még jobban sírt. Először nekiestem,hogy normalis-e, mi baja van? Erre mondta, hogy nekem könnyű, az én babám mindig vidám ( nyilván nem így van) az övé meg folyton sír,legalább már van oka is rá. Összepakoltam és eljöttünk. Otthonról felhívtam, hogy nagyon kimerült vagy csüggedt-e, mondja el mi a baj, segítek, elviszem a babát sétálni, megetetem stb,ő pihenjen, vegyen egy fürdőt, de ne bántsa. Azt mondta nem volt nagy ütés, ne drámázzak, foglalkozzak magammal. Amúgyse bírnám ki a fiával, mert nem olyan angyalka, mint az enyém.

Ti mit tennétek? Normális ez a viselkedés? Depressziós? Bántani fogja a gyereket ettől jobban? Szóljak a férjének?


2020. szept. 28. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Szólj a családnak, ez nem normális. Ebből lesznek a megrázott, harapott gyerekek.
2020. szept. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg ràjött hogy jobb lett volna gumit húzni. Sokan vannak így.
2020. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Inkább jelezd a férjének ezzel a babának teszel nagyon jót!!!!!
2020. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Igazad van abban, hogy ez nem normális, de ha beleavatkozol, nem valószínű, hogy neked adnának igazat, főleg nem a férj. Valószínűleg nem egyszeri, könnyen elképzelhető, hogy azért ilyen sírós szegénykém mert nem érzi biztonságban magát. Nem nagyon tudsz úgy tenni ebben a helyzetben, hogy ne te légy hibáztatva, ha figyelmen kívül hagyod, rosszul éreznéd magad, ha beleszólnál, újra a neked könnyű, hagyj békén mantra jönne, ha meg esetleg bejelentenéd, az nagyon komoly következményekkel járhat. Talán csak annyit tehetsz, hogyha lehiggadtak a kedélyek újra felajánlod a segítséged, lehetőleg nem arra hivatkozva, hogy az anyuka túl stresszes hogy gondoskodjon a gyerekről.
2020. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Ez a nő elmebeteg, de nem szólnék senkinek, a férje vele él, sokkal többet lát, mint te. Én is ütöttem rá a fenekére a lányomnak jóval 1 éves kora fölött, mert nem hagyta, hogy bepelenkézzam, de egy teljesen magatehetetlen csecsemőt megütni nagyon nem normális dolog! A fejét meg pláne nem szabad! Nekem nem kellene ilyen barátnő.
2020. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nagyon megdöbbentem. Sose volt agresszív, régóta ismerem. Tényleg sírós a kisfia, de nagyon okos, kis fejlett, jóval többet tud a kornánál. Hasfájós volt, éjjel most is 8-10x kel, sokat van nagyon cicin is mai napig,mert igényli. BYiztos kimerült az anyukája, de ezt a megütést túlzásnak vélem. A férje tuti nem tudja, egy birka türelmű pasi,csak sokat dolgozik, keveset van otthon. Anyós pajtás van közel, de ő mindig csesztette A barátnőmet valamiért. Pl. hogy miért nem főz, minek rendel stb. De most nagyon elgondolkoztam, hogy lehet tényleg bántja a babát rendszeresen..
2020. szept. 28. 14:46
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha előtted megtette, megteszi máskor is. Lehet többet is. Hiszen mások előtt mindig jobban visszafogja magát az ember. Szegény kicsi. Az biztos, hogy többet nem beszélnék vele
2020. szept. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Úgysem nagyon tudsz mit csinálni, bizonyítékod sincsen, a babákat csak nyomós okkal veszik ki a családból, de amúgy én sem lennék nyugodt ebben a helyzetben, nem láttam még olyat, aki egy babát bántott volna, nagyon nem normális.
2020. szept. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

A helyedben biztos, hogy szólnék a férjének. Lehet, hogy a barátság megsínyli, de egy esély, hogy a babának jobb legyen.

A te reakció nagyon korrekt volt. Felajánlottad a segítséget is. Viszont az nem ők, ahogy ő reagált. Mert ha csak hirtelen felindulásból lett volna, nem mondja neked, hogy ne drámázz...

Ha nem változna a dolog, én biztos nem kérnék a barátságából. Megütni egy babát...az én fiam is sírós volt, a mai napig az tud lenni, de sose tudnám megütni. Szegény azért sír, mert valami gondja van. És segítség helyett bántást kap.

2020. szept. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
Te jó ég, szegény pici. Ilyen barátság tuti nem kellene úgyse, szóval szólnék a férjnek. Milyen ember az, aki megüt egy kisbabát, hogy legyen miért sírnia. Nagyon felzaklat az ilyesmi.
2020. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!