Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mièrt egy babàt vàllaltatok?

Mièrt egy babàt vàllaltatok?

Figyelt kérdés

Eleve ennyit szerettetek volna vagy mièrt alakult ìgy?


1 èves a lànyom, szerettünk volna màsodik babàt, viszont ùgy èrzem nem bìrnàm mentàlisan



2020. szept. 29. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Ennyit szerettem volna amúgy is.

Plusz nem szeretnék még egy császármetszést sem, és idegileg se bírnám, 2 gyerekkel majd 2 fele menni iskolába óvodába stb. Még egyel is nehéz, ha nincsenek nagyszülők kéznél

2020. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Több oka is van:

-horror szülésem volt császármetszéssel befejezve

-mégegyszer nem lennék képes feldolgozni hogy nincs tejem

-képtelen lennék két gyerekkel türelmes lenni már

-nincs nagyszülő, se semmilyen segítség ha baj van. Egy gyerekkel se egyszerű megoldani a dolgokat

-még szeretnék tanulni, jogosítvány, szakképzés.

2020. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerettem volna még egy gyereket, de mivel viszonylag későn szültem (33 évesen) nem gondolkodtunk testvérben. 4 éves lesz a gyerek, talán ennyi korkülönbséggel szülnék, ha fiatalabb volnék.

Ez a fő indok.

A másik, hogy nem akarom újra kezdeni a terhességet a csecsemőkort stb, annak ellenére, hogy nagyon jó volt babának, nem volt semmi gondom vele.

De fárasztó, valljuk be.

Dolgozni is szeretek, illetve szeretek a férjemmel kettesben is időt tölteni.

Igyekszem megtalálni a középutat, nem szeretem hajszolni magam, abban az értelemben legalábbis nem, hogy tönkremenjek a gyereknevelésben.

Egy gyerekre van kapacitásom, mint kiderült. Ez van.

2020. szept. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Mert bőven elég egy is.
2020. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Szörnyű császárom volt, nem tudtam szoptatni. A férjem már 40 felett van.

Mentálisan nem bírnék még egy gyereket. Sokszor elgondolkodtam,de muszáj az eszemre hallgatni.

2020. szept. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
3 gyereket szerettünk volna, de marad ez az egy, mert autista.
2020. szept. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Kettőt szerettünk volna, de súlyos alapbetegségem miatt rémes terhességem volt, teljesen felépülni 3 év alatt sem sikerült, mellette vészes terhességi hányásom volt a 6. héttől végig, ezt gyerek mellett nem lehet végigcsinálni, hogy 7 hónapig nem tudsz felkelni és csak hánysz.

Az egyáltalán nem érdekel és nem is tántorítana el, hogy császármetszésem volt és nem volt tejem.

2020. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Mert észérvekkel végiggondolva nekünk ennyi fér bele.
2020. szept. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Egyet akartam. Neki meg tudok adni mindent egyedül is, tudok vele eleget foglalkozni. (Most már párom is mellettünk van, 6 éves a lányom).

És lehet önző vagyok, de én élni is akarok és magammal is akarok foglalkozni. Egy gyerek mellett ez abszolút kivitelezhető, pláne most, hogy 6 éves lesz. Rengeteg a közös program.

2020. szept. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz terhességem volt, mindig volt valami, amin aggódni kellett. Cukros lettem, veszélyeztetett terhes voltam végig. Nekem ez borzasztó nehéz időszak volt és nem tudnám mégegyszer végigcsinálni.

Kettőt szerettünk volna eredetileg, de már a terhességem alatt eldöntöttük, hogy nem lesz több.

Egész őszintén, van annyi önkritikám, hogy belássam,hogy nincs is türelmem több gyerekhez. Imádom a kisfiamat, most 15 hónapos, nagyon jó baba volt mindig,de nem akarnám mégegyszer a csecsemőkort végigélni. Ezt az időszakot imádom, amikor már annyi mindent lehet vele csinálni, minden nap mutat valami újat, okos, ügyes. És ahogy előttem is írta valaki,szeretünk a férjemmel is minőségi időt kettesben tölteni, néha szükeségem van arra is, hogy legyen saját programom. Mindezek mellett azt gondolom, hogy neki így tudunk megadni mindent,ami kell. Nekünk így kerek az életünk.

2020. szept. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!