Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 50-60 év közötti gyakorisok!...

50-60 év közötti gyakorisok! Megbántátok, hogy 25 alatt vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés
A kérdés azokhoz szólna, akik értelemszerűen 25 alatt vállaltak gyereket. Nem akartatok volna diplomát/másodiplomát, fiatal felnőttnek lenni, utazgatni, tanulni, többet spórolni? Vagy örültök, hogy fiatalon lehettek nagyszülők, esetleg most, több pénzzel és élettapasztalattal bulizhattok?
2019. dec. 22. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Várj pár ávet és megmondom majd, hogy nem!
2019. dec. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Én 2 hónappal múltam 25, mikor az első megszületett. Az ér? De már volt előtte 3 évvel egy vetélésem is.

Diplomát sosem akartam (aztán mégis lett, majdnem 50 évesen), bőven kiéltem magam előtte, mert szuper társasági életet éltem már sulis koromban is, 19 évesen kezdtem dolgozni, szóval már munkaviszonyom is több éve volt, akkori viszonylatban jó fizetéssel. Mivel az első gyerekem fiú és nem kapkod a családalapítással, még nem vagyok nagyszülő, de nem bánnám. A tesói már később születtek, nagy korkülönbséggel, de nálunk pont így volt jó.

2019. dec. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Februárban töltöm majd az 50-et. Az első gyerekemet 20 évesen szültem, utána 22 évesen. Aztán 30, majd 34. Végül pedig 40 évesen adtam életet az ikreimnek.

Egyik gyerekemet sem bántam meg, a korán és a későn születetteket sem.

Kamasz koromban kiéltem magam, sosem éreztem úgy hogy ne így lett volna.

Van már 4 unokám, nagyon jó hogy rám merik bízni őket hiszen megállom a helyem fizikailag is.

2019. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gömbicica ***** válasza:
55%

3-assal egyetértek.

én sem bántam meg. 20-24 éves voltam két fiam van.

már 6 unokánk is :) ugyhogy nem csinálnám máshogy most sem.


Az én fiaim viszont későn nősültek :( feleségeik is 35-40 évesek :( 9,7,7 ill. 5,3, ill. 2 hónapos gyerekeik vannak.


Ha a gyerekeim gyerekei is ilyen későn kezdik, hót öregek lesznek mire unokák születnek.


Szóval nem bántam meg! imádom, imádjuk Őket.

mikor kicsik voltak akkor is jártunk barátokkal ide-oda, nem hátráltatott semmiben. ééés mellette vállalkozást is inditottunk ami már 30 éve müködik.

bulizósak sose voltunk, hányok az ilyen felesleges időtöltéstől. Értelmes szabadidő eltöltés viszont volt, van. nagy többségében utazás, barátok.

2019. dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Én 60 múltam, az elsö gyerekem (a négyböl) 20 évesen született, de ettöl függetlenül van (gépeszmérnök) diplomám, amit 24 évesen kaptam meg - gyerek mellett is lehet ugyanis tanulni, utazam is meg tanulam is mellette, sör spórolni is tudtunk, 26 évesen saját lakásunk volt.

Bulizni akkor sem akartam, mert nem az az, ami érdekelne, szóval ez nem votl hátrány.

Emellett NEM lettem fiatalon nagyszülö, 49 évesen lettem az. De az életemnek nem az az értelme, hogy magyszülö legyek, márcsak azért sem, mert ez a gyerekeim döntése, hogy mikor akarnak gyereket vagy egyáltalán vállalnak-e.

Szóval nem bántam meg, hogy hamar lett gyerekem, nem maradtam le semmiröl és nem is hátráltatott semmiben.

2019. dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Más világ volt régen. Nem volt alapvető, hogy huszonévesen is tanuljunk és szinte mindenkinek volt saját háza. Hamarabb meglett az anyagi biztonság és a családi fészek, mint a mostani fiataloknál.

Utazni gyerekkel is lehetett és most is lehet

2019. dec. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem azt bántam meg, hogy 25 alatt, hanem azt, hogy egyáltalán szültem.
2019. dec. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
55%
Nem messzi vagyunk a 60-hoz, 21-ben házasodtunk 4 éven belül lett 2 lányunk. Tévedések elkerülése végett: miért zárja ki a tanulást és a munkát a gyermek? Abban az időben(legalábbis a mi korosztályunknak akkora ereje és energiája volt hogy semmi nem jelenthetett akadályt.Egyikünk tanult, mindketten dolgoztunk, mindketten játszottunk gyerekekkel.NEM laktunk együtt a szülőkkel. És mielőtt bárki leszólna: Feleségemnek két diplomája van (piros tollal vannak kitöltve) Nekem egy.
2019. dec. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Ma is nagyon sokan tanulnak munka mellett. Én jogi egyetemet végeztem teljes munkaidős állás és gyerek mellett, a férjem pedig jelenleg jár főiskolára. Mindkettőnknek második diploma, az elsőt nappalin végeztük. Ma nem tudsz 18-20 évesen végzettség nélkül annyit keresni, hogy gyerekeket tarts el saját lakásban, vagy albérletben és még tandíjat is fizess.
2019. dec. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
26 voltam, amikor megszületett, már volt diplomám meg 4 év munkatapasztalatom. Az utazás tényleg kimaradt, de rengeteget utaztunk a gyerekkel (évente 4-5 külfölndi út).
2019. dec. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!