Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekelhelyezés? Elvehetik...

Gyermekelhelyezés? Elvehetik tőlem a fiamat?

Figyelt kérdés

Párom és köztem megromlott a viszony. Elhidegültünk egymástól. Szinte egyedül nevelem a 20 hónapos fiunkat, mert az apja sosem ér rá, alig van itthon.

Én kértem, hogy fejezzük be ezt a kapcsolatot. Ő egyetért, feltéve, ha a gyerek nála marad. Ebbe soha nem megyek bele!! Én mehetek a gyerek nélkül.

Kizárólagos felügyeleti jogot szeretnék, de azzal fenyeget, hogy elmondja a bíróságon, hogy hogy viselkedtem a gyerekkel, amikor szülés utáni depresszióm volt. Nagyon csúnya dolgokat mondtam rá, nagyon szégyenlem, de akkor nagyon mélyen voltam.

Fel tudja ezeket használni, vagy tagadjam le egyszerűen a bíróságon?


2020. szept. 30. 21:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Tanuja nincs ra, a te szavad all az ove elleneben. Nyugi, hacsak nem merul fel valami nagyon durva korulmeny, nem fogjak elvenni a gyereket
2020. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Hogy venne el ha sose er ra? Te vagy gyeden gondolom a kicsivel. Kivel lenne a gyerek amig o dolgozik?

Hozzad kotodik jobban.

Kerheted h 4 eves koraig csak nalad lathassa. Altalaban megengedik.

2020. szept. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Utólag szégyenlem nagyon az akkori viselkedésemet. Azt mondja, hogy akkor itthon maradna vele, egyéni vállalkozó lenne. Nagyon félek, hogy bármi esélye van, hogy nem mellettem marad a kisfiam.
2020. szept. 30. 22:02
 4/24 anonim ***** válasza:
66%
Ha befolyásos, pénzes ember a párod, és kilóra megveszi a bírót, akkor igen, ítélhetik neki a gyereket. De normálisan ilyen kicsi gyereket az anyának szoktak ítélni. Pláne, ha az apja nem is foglalkozik vele, valószínűleg nem is kötődik az apjához a kicsi. Jó lenne elmennetek egy válási mediátorhoz, aki segít békésen rendezni ezt a kérdést.
2020. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen kizárt, hogy neki itélnék a gyereket.

Válallkozóként sem lenne több ideje egy gyerekre, emellett eddig gyakorlatilag csak te foglalkoztál a gyerekkel.


Teljesen mindegy, mit mondtál korábban, mivel nem bizonyítható eleve.

2020. szept. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Ez egy ilyen tipikus zsaroló surmo szöveg. Meg akar törni. Ne hagyd.
2020. szept. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
94%

Ne hagyd magad!

Nem tudja bizonyítani mit mondtál (mellesleg elmúlt már)

Anno engem is avval zsarolt a gyerekeim apja hogy a nagyobbat (akkor 3eves) majd neki adják a kicsi meg mehet velem.

Na elmondom neked hogy még a tárgyalásokra se jött be...ez volt 11eve azóta egyedül vagyok velük,a nagyobb már tovább tanul és egyszer se jelentkezett az ,,apjuk"...

Jelenleg is a rendőrségen van az ügy...

Sok erőt, kitartást neked!

Csak az lebegjen előtted h a gyerekekért tűzön vízen át, menni fog!

Jelezz majd hogy sikerültek a dolgok .

2020. szept. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Derjaderja ***** válasza:
75%

Kizárólagos felügyeleti jogot nem fogsz kapni, mi lenne rá az indok?

Ő sem fog ilyet kapni, azért mert szerinte Te valamit mondtál vagy nem. Ahhoz súlyos ok kell.

Itt az a kérdés, hogy nálad legyen elhelyezve apai láthatással, vagy nala és neked legyen láthatásod vagy osztott felügyelet legyen.

Idehaza az elsőre nagy az esély, mert a bíróságok (még) anya pártiak, főleg ilyen picinél.

A második esethez szintén súlyos indok kell, kb hogy alkalmatlan legyél az életetek vezetésére.

A 3. eset szóba jön, jelenleg a pszichológusok ezt kezdik preferálni (most ez nem a személyes véleményem), főleg ha az egyik fél ugye ezt kéri és alkalmas is rá, esetleg stabilabb az anyagi, családi, pszichés stb helyzete.


Kb ezek a lehetősegek, de ha megengedsz némi véleményt, Te ki akarod zárni a párod az apaságból, és közben őt vádolod, hogy milyen egy szemét?

A gyerek érdeke az lenne,.hogy mindkét szülője megmaradjon. Ha csak nem bántalmazó vagy drogos vagy ilyesmi

2020. szept. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
8 amúgy hol olvastad, hogy pszichológusok ezt preferálják? Amiket en olvastam ott pont nem. Illetve maximum olyan felállásban, ami teljesen kivitelezhetetlen, magyarán, hogy a szülök költöznek kéthetente vagy ahogy be van osztva.
2020. okt. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%

Van munkahelyed? Van hol laknod? Ha igen, neked ítélik.

De szerintem kérdezz rá, ha meg tudja oldani vállalkozóként, most megtenné? Ha csak nincs közös idő és azért hidegültetek el, jó eséllyel meg tudnátok menteni a kapcsolatot, ha nem csak az érdekelne titeket, hogy győzzetek és tudnátok nem indulatból kommunikálni... De ez addig nem megy, amíg ő hibáztat, mert te hibáztatod, és így körbeér, és mindketten menekültök, te a gyerek mögé, ő a munkába.

2020. okt. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!